Wpis z mikrobloga

Mircy, jako że zbliża się termin mojej przeprowadzki do #poznan, uznałem że pora w końcu wziąć się za siebie. Planuję zrzucić parę kilo, jednak nie wiem jakim sposobem najwydajniej to osiągnąć. Myślałem nad #kalistenika oraz #streetworkout, do tego dorzucić bieganie i dietę. Nie planuję budowania nie wiadomo jakiej budowy ciała, chcę zrzucić parę kilo i poprawić wydajność mego ciała. Mam parę pytań:
1. Jak zbudować odpowiednią dietę? Z gotowaniem może być ciężko patrząć na mój plan zajęć na uczelni, tutaj postanowiłem żywić się na stołówce w tygodniu.
2. Od jakich ćwiczeń zacząć?
3. (EWENTUALNIE) Siłownie: jakie polecacie w rejonie Rataj/Łaciny? W miarę tanio (w końcu #studbaza here, więc każdy PLN w kieszeni się liczy)
Waga na tą chwilę: 75 kg przy 175 cm wzrostu.
#mikrokoksy #silownia
  • 9
@Yanekk99:

1. Obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne i rozkład makroskładników, zainstalować aplikację do liczenia kalorii (np. myfitnesspal/fitatu) i konsekwetnie liczyć wszystko. Wejść na zero kaloryczne lub lekki deficyt. Kaloryczność dań gotowych np. ze stołówki da się oczywiście z większą wprawą policzyć również.

2. Zależy od Twojego zaawansowania. Jak chcesz ćwiczyć kalistenike to od podstaw, czyli mi.n - pompki, podciąganie, planki, dipy, stanie na rękach i wariacje tych ćwiczeń. Problem może być z rozbudową
@Yanekk99: na malcie jest całkiem spoko park do sw. Koło mostu królowej jadwigi jest siłownia "przystań posnania", która jest w programie beactive. Są w niej całkiem fajne drążki, ale często ludzie tam robią przysiady i martwy, dlatego polecam chodzić do 16, bo później tłok się robi. W fabryce formy w posnani jest wydzielona miejscówka do kalisteniki, ale nigdy tam nie byłem.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Yanekk99: >Planuję zrzucić parę kilo, jednak nie wiem jakim sposobem najwydajniej to osiągnąć
Trening z wolnymi ciężarami i ogarnięcie kaloryki posiłków
2. Martwy ciąg, przysiady ze sztangą, ławka, wyciskanie sztangi ponad głowę, wiosłowanie sztangą
3. Te, w których jest atlas/stojak do bezpiecznego robienia przysiadów
@Yanekk99 jak Rataje/łacina to polecam Cool Turysta. Taka trochę mordownia w piwnicy ale przeważnie bardzo mało ludzi i spoko atmosfera. Nie ma patoli ani nic. Za wejście pojedyncze 6zl a za karnet 70. Do tego walka z matami i workami, ketlami itp. też w cenie. Polecam zobaczyć bo chodziłem tam przez długi czas i było super i tanio.