Wpis z mikrobloga

Cześć, zmieniam dietę na keto.
Cel to redukcja, do ok 75kg przy wzroście 175cm (by fikołki bez problemu robić( ͡ ͜ʖ ͡)).

Przez ostatnie 2,5 mc byłem na diecie zbilansowanej (coś w okolicach B: 20, T: 30 W:50) 2200 kcal + jazda na rowerze. Udało się zejść z 91,5 kg do 85 kg. Ogólnie ciężko mi z tą dietą było, szczególnie w weekendy. Chude mięso i mało tłuszczu to jednak nie dla mnie.

Co do obecnej diety to od soboty ograniczyłem węgle i dorzuciłem tłuszcze. Makro w okolicach 20-70-10. Kaloryczność 2200-2400. Smakowo jest dużo lepiej. Kaszy, płatków owsianych mi na razie w ogóle nie brakuje. Uczucie sytości trwa dłużej. Dziś na wadzę 2.5 kg mniej, czyli woda ładnie schodzi. Wczoraj w nocy musiałem ze 3-4 razy w nocy wstać się odlać;) Zauważyłem tez że smak mi się wyostrzył.
Z minusów to ból głowy . Dziś już jest trochę lepiej.
Rower sobie na razie odpuściłem, ale jutro wracam z dojazdami do pracy (ok 18km). Zobaczymy jak będzie.

Pytanie do was mirki z #keto. Co suplementować? Na razie rano + wieczór witamina C. Mam w szufladzie ZMA i myślę włączyć po 1 porcji na wieczór.
Na co jeszcze zwrócić uwagę?

@chixi super wpisy z jedzeniem. Dużo inspiracji. Od niedzieli już się kiszą buraki z marchewka i kalafiorem.
  • 8
Co suplementować?


@wwwooo: Jedz więcej soli. Z tymczasowych (parę tygodni maks) suplementów, to potas i magnez. Pewnie znajdziesz jakieś tabletki z elektrolitami, tylko lepiej zapytaj, czy bez cukru. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do witaminy C, to bym się nie przejmował. Im mniej jesz węglowodanów, tym mniej potrzebujesz (witamina C i glukoza konkurują o transportery).
@wwwooo: no i super,

Zauważyłem tez że smak mi się wyostrzył


po prostu tłuszcz jest nośnikiem smaku.

Ja biore ZMA i Aspargin na noc.No i jeszcze d3+k2,multiwitamina i b complex ale to juz za dnia
@utros: Ale nie w tym sensie że posiłki lepiej smakują. Tylko, że po prostu mam bardziej wyostrzony zmysł smaku. Wczoraj to zauważyłem przy piciu wody mineralnej, że Lidlowa od Muszynianki smakuje inaczej. Wcześniej tego nie czułem.

Aspargin muszę sobie zapisać. O jest bez recepty?
@wwwooo: tak bez,
z tym wyostrzaniem smaku to moze byc racja bo kiedys z żona gadamy ale bysmy zeżarli bułe z masłem tak po 2 latach na keto... i wcale nie była smaczna skonczyło sie na 2 gryzach.
@chixi: to podobnie jak ja, bardziej staram się jeść tak by wszystko było w posiłkach. Tylko tej diety się dopiero uczę i chcę wiedzieć na co zwrócić uwagę, tak by nie pojawiły się jakieś braki w minerałach/witaminach.