Wpis z mikrobloga

Cześć rowerowe świry,
mam w garażu rower jak poniżej, pytanko do Was czy da się z tego zrobić #gravel, a jeśli tak to jaki byłby szacowany koszt i czego dokładniej bym potrzebował? Rozumiem, że wszystkie akcesoria typu błotniki, lampy, bagażnik itp. robią w takiej sytuacji out + musiałbym wymienić kierownicę, mostek i klamkomanetki, tak?

taguję #rower #przelaj #cyclocross
Pobierz v.....0 - Cześć rowerowe świry, 
mam w garażu rower jak poniżej, pytanko do Was czy ...
źródło: comment_yo0HX4sGs66rwtP2qauzJ010rui3mKGL.jpg
  • 25
@GryfnySzac: np. żeby go odchudzić i zacząć z niego korzystać bardziej sportowo niż rekreacyjnie. Dlaczego to nie ma sensu? Widziałem wiele ciekawych projektów, które zaczynały się od samej ramy starej szosy. Dlaczego uważasz, że to nie ma sensu?
@ver20: opony i dętki minimum ~150 (te są takie jakieś wąskie na pierwszy rzut oka), klamkomanetki budżetowo z Microshifta jakieś ~250, kiera 100, mostek 50, plus jakieś drobiazgi - no tak bez 5-6 stówek to ciężko.
Szosowe klamki są drogie jak nieszczęście, nawet używki.
@redmonk: ale tak naprawdę nie ma definicji encyklopedycznej. Imho jak OP ulepi szutrówkę z tego Peugeota, to śmiało może ją nazwać gravelem. Może tylko hipsterzy będą się burzyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MiQ27: o ile ulepi, a i tak na jego miejscu wolałbym dozbierac na gravela z deca. 2.5k jak przeliczyłem na sucho z £ więc raczej spoko opcja.

No i mówię to po doświadczeniu ze składaniem swojego roweru :) złożyłem go, jest świetny bo mój własny, ale pół roku szukałem części odpowiednich w odpowiednim stanie w odpowiedniej cenie.. :)
@ver20: Gravela to z tego nie będzie, crossa sobie możesz zrobić czyli opony z gładki bieżnikiem na środku i rzeźbiony na bokach, niższy mostek, prosta kiera i tyle.
To nie jest geometria retro szosy tylko taki miejsko-wiejski rower uniwersalny.

Gx
@redmonk: od 6 do 9 biegów Shimano ma ten sam uciąg linki w MTB i szosie, dopiero od 10 wzwyż jest rozjazd. Shift ratio (uciąg/posuw wózka) też jest ten sam (1.7), dopiero Dyna-sys ma inny. Tu jest 3x8 a szosowe klamki obsłużą hamulce canti, więc raczej wszystko powinno działać.

To nie jest geometria retro szosy tylko taki miejsko-wiejski rower uniwersalny.


@Gixaar: Wypisz wymaluj definicja gravela. Który od typowej szosy jest