Wpis z mikrobloga

Mirki, czy jak kupuję auto od dilera, ale auto używane, to muszę odrazu kupic OC u tego dilera? Diler pośredniczy w sprzedaży auta, to auto mialo juz jakies OC, ja mam swojego pana co mi dobre ubezpiczenia sprzedaje i mam ubezpieczenie 650 zl mniejsze niz to do ktorego wrecz mnie zmusza diler!! #ubezpieczenia #motoryzacja #auto
  • 17
@kubis555: Nawiązując do naszej porannej rozmowy telefonicznej przesyłam uzasadnienie dlaczego nie mogliśmy wydać Pani samochodu z ubezpieczeniem krótkoterminowym.

Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych definiuje wprost, kto może skorzystać z takiego ubezpieczenia. Z ustawy tej (art. 27) wynika, że z krótkoterminowej polisy OC mogą korzystać przede wszystkim właściciele samochodów zarejestrowanych na okres czasowy oraz właściciele samochodów zarejestrowanych za granicą i przewożonych do Polski bez ważnego
@agnea: inaczej z racji ,że nie znam się ale się wypowiem.

Biore to na logike , kupujesz fure u dilera bez OC i zostawiasz na placu , idziesz do swojego "pana od OC" i masz oc i samochód , potem przejrejstrowujesz go na siebie i jezdzisz autem ?

Wziałem to na logike , ale chetnie usłyszę porade kogos doswiadczonego