Wpis z mikrobloga

serio? zajebiście prosty w obsłudze #macos nie umie poradzić sobie ze skopiowaniem pliku na pendrive sformatowanego w systemie plików ntfs?

kiedyś myślałem, że #linux tworzy problemy tam, gdzie ich nie ma. ale odkąd używam maca, to utwierdzam się w przekonaniu, że jego użytkownicy to zniewolone mentalnie ameby, skoro mimo oczywistych #!$%@?ń tego systemu, chwalą go pod niebiosa.
  • 43
@henk: nie pluj się tak typie bo nie wiesz co mówisz.

System NTFS ma zamknięte źródła, a Microsoft nie jest zainteresowany napisaniem modułu do jądra macOS, dzięki któremu mielibyśmy możliwość korzystania z systemu plików, który był stworzony TYLKO dla Windows.

Owszem, jest PŁATNY (ciekawe dlaczego) dodatek Paragona. A wiesz dlaczego jest płatny? Bo Paragon musiał opracować tę technologię metodami inżynierii wstecznej. Nikt nie poszedł do Microsoftu i nie poprosił o dokumentację.
twoje porównanie jest tak #!$%@?, jak argumentacja, że mac ma jakąkolwiek przewagę nad windowsem albo linuxem


@henk: O ile normalnie stałbym to twojej stronie to niestety tutaj nie masz racji. NTFS jest zamknięty. Rozumiem jakbyś miał pretensje, że mac nie obsługuje jakiegoś otwartego popularnego systemu plików a w przypadku ntfs-a korpo na tym poziomie zakładają sobie sprawy sądowe o łamani licencji i inne bzdury.
@Kryspin013: Swoją drogą zauważ że w ostatnich latach ta argumentacja kuleje. Jest nawet gorszy problem z ExFAT, a obsługa jest, więc licencje płacą. Raz że to teraz Apple właśnie rozdaje karty, nie MS, dwa że oni już od dawna są ze sobą ułożeni. Strzelam że Apple po prostu nie chce i już.

@henk: Idź na Elektrodę, tam będziesz pasował
@parhelia raczej ty tam pasujesz, bo używasz zwrotu w typie: temat poruszany wiele razy, użyj wyszukiwarki, bo ja się już uniosłem honorem i nie będę gadał z takimi kmiotami jak ty.

Nie odpisuj mi już, proszę.