Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję Waszej pomocy, gdyż sprawa może dotyczyć każdego z nas.

tl;dr nowe oszustwo sms, mogą się nabrać nasi bliscy
www.megastop.pl

Otrzymałem niedawno sms od numeru 2000, co od razu świadczy o jakieś automatycznej bramce jako nadawcy.
W treści wiadomości informują o uruchomieniu płatnej subskrypcji, ale też możliwości jej bezpłatnego anulowania. Mam pewność, że sam tego nie uruchomiłem, ale wiadomo że możliwy jest „żart” z czyjejś strony, w końcu nasze numery krążą wszędzie.
Kiedy wchodzi się na podaną stronę i próbuje anulować subskrypcję (wpisując oczywiście fałszywy wymyślony numer, żeby przypadkiem dopiero teraz naprawdę nie uruchomić usługi), wtedy pojawia się informacja, że należy najpierw uregulować opłatę aktywacyjną w wysokości ~100zł. Dalej proszą o wybranie banku, podanie loginu i hasła.
Strona od razy wygląda na twór do nabijania pieniędzy, ale myślę, że osoby nieobeznane w internecie mogą się na to wszystko nabrać.
Da się coś z tym zrobić? Zgłosić gdzieś? Przynajmniej zostawcie plusy, żeby więcej osób to zobaczyło. Dotyczy to też, a może głównie wyłudzeniu loginów do kont bankowych.
Pozdrawiam

Nie wiem jak to tagować, ale mbank się tu udziela, więc Was oznaczę - @mBank:

#mbank #wykopefekt #pomoc #orange #play #plus #tmobile
seasickseafarer - Mirki, potrzebuję Waszej pomocy, gdyż sprawa może dotyczyć każdego ...

źródło: comment_c9lxxEca9PY9uDocft04kg7rT8iueHrG.jpg

Pobierz
  • 8