Wpis z mikrobloga

Powiedz mojemu Panu: Twój sługa Bahdi-Lim wysyła następującą wiadomość:

"Czekałem już pięć dni na żołnierzy pomocniczych z Hana na umówionym miejscu, ale żołnierze nie zbierają się pod moim dowództwem. Żołnierze z Hana nie zebrali się na równinie, a stacjonują w swoich ufortyfikowanych obozach. Wysłałem do nich wiadomość dwukrotnie, ale znów się nie zebrali. Mija już trzeci dzień od tych wiadomości, a oni wciąż się nie zebrali.

Jeżeli moja propozycja spotyka się z Pańską aprobatą, to zalecam co następuje. Powinniśmy dokonać egzekucji na kryminaliście osadzonym w więzieniu, odciąć jego głowę, a następnie paradować z nią wokół obozów tak odległych jak Hutnuim i Appan. Żołnierze zapewne oblecze strach, ugną się do naszej woli i przybędą pilnować zbiorów.

Co do pilnej wiadomości, którą mi mój Pan wysłał; Postaram się bardzo szybko wysłać kontyngent naszego wojska."

Po listach, które czytam żołnierze faktycznie się zebrali i nawet nie było żadnej kary. O ciekawym traktowaniu żołnierzy będzie kiedy indziej w kolejnym liście.

#starszezwoje - blog ze starymi grafikami, miedziorytami, rysunkami z muzeów oraz fotografiami

#historia #ciekawostkihistoryczne #gruparatowaniapoziomu #archeologia #smoczautopia #myrmekochoria
myrmekochoria - Powiedz mojemu Panu: Twój sługa Bahdi-Lim wysyła następującą wiadomoś...

źródło: comment_A9DA073JGj8nepMp2yaMUpLIJsTlCDBt.jpg

Pobierz