Wpis z mikrobloga

Z okazji zbliżających się wyborów samorządowych dokonałem tematycznego podsumowania 16 lat rządów Rafała Dutkiewicza.

Trzy tomy pdf:
1. http://www.mediafire.com/file/s692zw5y6a172ck/Wroclaw_tom_1.pdf/file
2. http://www.mediafire.com/file/o9tv5mibka4ykcv/Wroclaw_tom_2.pdf/file
3. http://www.mediafire.com/file/jpqke1orepw14y6/Wroclaw_tom_3_-_popisy.pdf/file

RAFAŁ DUTKIEWICZ = JACEK SUTRYK

Im więcej ludzi zagłosuje na KOGOKOLWIEK innego, niż Jacek Sutryk i Mirosława Stachowiak-Różecka, tym lepiej.

Pomóżcie wrzucić na główną: http://www.wykop.pl/ramka/4559393/16-lat-2002-2018-panowania-rafala-dutkiewicza-na-wroclawskim-tronie-pdf/

@mroz3 @Little_Juice @wiedro @Tommy__ @SpecjalistaOdNiczego @lubie-sernik @Kotwpizamie @shinX @klokupk @ghoulas @Tranquil @elady1989 @laki1 @Wagram92 @yolow71 @jablkabanany @Chacha @zebatykocur @rybak_fischermann @skarbie @shahid @KetevaN @BardOlaf @FirankowyPotwor @CatHater @adifek @palcem_robiony @metanol @szalony_jozef @nvidiaprime @pierzak @Vvam @gumiguta @opolski @PtactwaWiele @PepeXD @xaro @onionspirit @lola_op @nightdriver-v2 @kafar22 @samjesteszajety @silvaa76 @verho @Ojciec_Pijo @tomaszek86 @Kulogniot @Steph_King @n3vx @kojot-mazur @Patryk @bociek111 @krave @mag_zbc @Wozyack @merti @wigilius @Dusza_Jest_Chaosem @bakabayashi @magenciorek @Shakyor @Iudex @Hekken @Grandek @gupio @aikonek @marasgruszka @Fidelis @Damasweger @ZaQ_1 @a231 @nofink @shitty_support @Dolanthesniffer @MarKan @belfrzyca @TMCB @Apollo_Vermouth @femen @Im_from_alaska @Bratkello @lewaq3000 @viejra @P47ryk @lukija @stan-tookie-1 @AndrusZgc @NiewyspanaSowa @Pettev @mab122 @efceka @defactofoto @cierpkiezale @hansrey @kidzior @xbonio @Wolowinka @czuczupikczu @Igielny @mr_hammerer @2lays @Nalum @landu @kruszon_ @panwalen @pankoracz @bachus @Czaajnik @chudziutki @krzysiekdw @h4nter @zryyyty @Szparag

#wroclaw #dutkiewicz #wybory #polityka
  • 22
@ghoulas: ciężko jest podać dobrą alternatywę w tym przypadku, ja na Lempart i Tracz nie zagłosuję na pewno, bo to nie moja bajka zupełnie. Maj to człowiek Morawieckich. Bogusławski i Jarząbek to środowiska Brauna i Korwina. Zborowskiego nikt nie zna. Z jakimikolwiek szansami na >10% zostaje Michalak i Obara.
@sanos: moja recepta na zwycięstwo:
- zwolnienie urzędników grających w piłkę nożną (jak inaczej nazwać piłkarzy, gdzie miasto jest właścicielem klubu)
- obniżenie kosztu wywozu śmieci
- naprawa torów tramwajowych
- zwiększenie częstotliwości jazdy autobusów i tramwajów
- budowa przedszkoli na nowych osiedlach
- wymiana dyrektorów we wrocławskich spółkach miejskich
- likwidacja systemu ITS
@sanos: Mirku, genialne podsumowanie, ale jedna sprawa - to by się przydało rozpowszechnić w bardziej przystępnej formie, np. każdy "dzień" lub każda "rzecz" w jakiejś infografice, bo opisy są dobre, ale to jest dalej ściana tekstu. I trzeba tym napierdzielać na fejsie (grupy/tablice/znajomi), mirko i innych gównach, żeby ludzie widzieli, że Sutryk nie jest taki zajebisty, jak go kreują (pomijam, że alternatywy nie ma żadnej).
@Little_Juice: Nie zwiększysz częstotliwości kursowania autobusów i tramwajów bez zwiększenia ilości taboru i zatrudnienia nowych motorniczych/kierowców, więc do tej listy trzeba dopisać podpunkt o nazwie "Zakup nowego taboru tramwajowego oraz autobusowego".

Od siebie bym dodał:
- Reorganizacja układu komunikacji miejskiej
- Zakup tramwajów z przynajmniej 65% niskiej podłogi
- Opracowanie koncepcji budowy tramwaju na Psie Pole, Muchobór, Stabłowice + obecnie trwające prace przy tramie na Popowice i Nowy Dwór, a nie
Nie zwiększysz częstotliwości kursowania autobusów i tramwajów bez zwiększenia ilości taboru i zatrudnienia nowych motorniczych/kierowców, więc do tej listy trzeba dopisać podpunkt o nazwie "Zakup nowego taboru tramwajowego oraz autobusowego".


Od siebie bym dodał:
- Reorganizacja układu komunikacji miejskiej
- Zakup tramwajów z przynajmniej 65% niskiej podłogi
- Opracowanie koncepcji budowy tramwaju na Psie Pole, Muchobór, Stabłowice + obecnie trwające prace przy tramie na Popowice i Nowy Dwór, a nie jakieś kurła
@Little_Juice: Przyznam Ci rację, że nie wiem, w jaki sposób by było sprawdzane odprowadzanie podatków. Jednak moja utopia jest lepsza od tego, co proponuje np. kandydatka PiS-u. czyli darmowa dla wszystkich, niezależnie od tego, skąd są i gdzie płacą, bo nas kurła stać i wystarczy nie kraść. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A te lotniskowe fajerwerki to nie zależą bardziej od samych przewoźników?
- Bezpłatna komunikacja dla tych, którzy odprowadzają podatek do miasta


@wiedro: O ile z resztą punktów się zgadzam to ten jest bez sensu - utrzymywanie drogiego systemu biletów (ostatni głośny przetarg na biletomaty to nie "ekstra biletomaty za w #!$%@? hajsu", ale wszystko związane z obsługą biletów, nie licząc kosztów kontroli) jest bez sensu przy drastycznym zmniejszaniu liczby korzystających z niego. Wpływy z biletów mogą wtedy okazać się wyższe od kosztów
@nvidiaprime: Najlepiej ja bym wrócił do poprzedniego systemu, gdzie były te szare automaty na karty. Drukowały one bilety i były bardzo dobre. Ewentualnie bym dodał tylko te nowe kasowniko-biletomaty, które są obecnie, bo one mają przejazdy odcinkowe, portmonetki i inne pierdoły. I to by było dla mnie idealne rozwiązanie. Nie możemy sobie pozwolić na całkowitą likwidację odpłatności, bo rokrocznie miasto dopłaca do biletów 8-10 milionów, bo tyle jest manka z dochodów
@wiedro: Poprzedni system też kosztował swoje. Ja tylko mówię, że koszty funkcjonowania systemu mogą przekroczyć wpływy z biletów w przypadku wyłączenia odpłatności osób płacących podatki we Wrocławiu (w końcu to zdecydowana większość osób kupujących bilety). Dla mnie opcje są dwie - brak biletów, bądź obecna sytuacja, wszystko inne jest bez sensu.
@nvidiaprime: Poprzedni system kosztował ponad 100 milionów i skończyła się umowa na niego. Tyle w temacie starego systemu. Za obecny zapłaciliśmy chyba 170. Brak biletów jest bardzo złą opcją, wpływy do miasta strasznie się obniżą.
@nvidiaprime: Ale nie chcę go przepchać na siłę. To po pierwsze ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po drugie - jeśli obecny system jest spoko, to niech będzie. A po trzecie - Ty chcesz ewentualnie całkowitego braku biletów, u mnie zostają dla słoików ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wiedro: Ja niczego nie chcę, jedynie piszę o tym, że bez sensu byłoby usuwanie odpłatności przejazdów dla większości płacących przy utrzymaniu całości kosztów obsługi systemu biletowego. Tylko tyle i aż tyle.