Wpis z mikrobloga

Dziś chciałem się podzielić moim weekendowym wytworem - narzedziem które myślę może przydać sie wszystkim tym którzy czy to jeżdzą na rowerze, biegają czy też pływaja słuchając muzyki (to ja akurat). Używam grajka podczas pływania już ponad rok i zawsze mi przeszkadzało parę rzeczy (co wynika z tego że mp3 player do pływania ma parę przycisków i to tyle jeśli chodzi o interfejs użytkownika): często wybranie właściwego utworu było mocno utrudnione (podczas pływania nie mam ochoty zmieniać tracków co chwilę, player mam dość głupi, więc słucham wszelakich DJ mixów - a te albo sie dlugo rozkręcają, albo maja intro na początku etc). Poza tym, ponieważ nie używam żadnych smart band czy innych zegarków to często nie wiem ile czasu już pływam (jasne jest zegar na basenie, ale to trzeba sie zatrzymać, zdjąć okularki, etc). Więc aby temu zaradzić napisałem sobie program który na podany plik MP3 nakłada gadanie z syntezatora - na początku utwóru jego tytuł a potem co zadany czas mówi mi ile czasu już minęło. Wszystko to mixuje sobie, z automatycznym dopasowaniem głośności syntezatora głosu (zależnie do jakiej muzyki go dokładam) i w rezultacie dostaje nowy plik MP3 który sobie wrzucam na grajka.

Ciekawostka przyrodnicza: o ile informacja o tytule utworu sie przydaje stricte użytkowo, to fakt ze mam anonsy głosowe odnośnie mijającego czasu działa zadziwiająco motywująco i dzieki temu pływam dłuzej - coś jak trofiki w grach -> "to jeszcze dociągne do 45 minut" etc. Super sprawa i tego akurat sie nie spodziewałem - zakładam też że sporo osób doświadcza fenomenu iż w basenie czas płynie szybciej niż faktycznie, więc łatwo skracać trening - a teraz nie ma wymówki :)

Narzędzie jest open source (główna częśc to #python), źródła na Gihubie. Na SoundCloud wrzuciłem przykładowy track z nałozonym gadaniem więc łatwo sprawdzić o co dokładnie chodzi.

Polecam, nie tylko do basenu. Myśle że #plywanie to nie jedyny #sport który jest czasem podobnie nudnym zajęciem, więc jeśli ktoś woli #rower czy #bieganie to również warto :)
Pobierz MarcinOrlowski - Dziś chciałem się podzielić moim weekendowym wytworem - narzedziem k...
źródło: comment_n933LisOmUhFCi9Nn4sNIhtoCRoMKsKQ.jpg
  • 2
@Wh1ter0se: jeszcze chwilę Ci ciotka potruje, ale miałem pomysł aby dodać opcje żeby można było dać plik wejściowy ze znacznikami czasu i dowolnym tekstem (bo np. chcesz sobie tak trening ustawić). Wtedy można byłoby dość prosto i ciotkę "opędzić" :)