Wpis z mikrobloga

#ovh #cloud #webdev #programowanie #pytaniedoeksperta

Korzystał z Was ktoś może z Cloud Desktop w OVH? Mam teraz stacjonarkę i się zastanawiam, czy do pracy poza domem nie kupić czegoś małego (może nawet zwykły tablet z klawiaturą) i bawić się w #programista15k przez Cloud Desktop.

Rzeczy, które mnie interesują:
- czy można uruchamiać tam wirtualne maszyny wewnątrz (Virtualbox|Vagrant|Docker).
- forma zabezpieczeń (tylko hasło, czy np. jakieś kody SMS, Google Authenticator, klucz U2F).
- sposób połączenia (dedykowana apka, czy ogólnodostępne rozwiązania).
- ogólne bezpieczeństwo (tutaj raczej czyjaś osobista ocena)
  • 6
@JamesMoriarty: Ja rozwiązałem ten problem wystawiając RDPa na świat na porcie 80, gdzie dodałem do Windows Firewall odpowiednie adresy IP z których się łączę. Bezpieczne (whitelista IP) plus wygodne, bo RDP jest b. szybki, o ile nie łączysz się z ziemniaka. No i masz dostęp do całego stacku praktycznie. Jak łącze się z nowego miejsca mam uruchomionego Teamviewera na dodanie nowego IPka do Firewalla.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JamesMoriarty: w sensie o ile kontrolujesz whiteliste to Ci nic nie grozi, a RDP jest szyfrowany normalnie. Zawsze możesz tego RDPa przekierować na vmke z Win10 w ramach dodatkowej izolacji
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JamesMoriarty: 1. można mieć ale nie wiem jak z wydajnością
2. Zabezpieczenie przez hasło chyba że pokombinujesz w systemie ale nie wiem czy zadziała
3. Łączenie przez vm ware horizon
4. Długo nie testowałem więc się nie wypowiem