Wpis z mikrobloga

Jaka specjalność będzie lepszym wyborem przyszłościowym?
Mam do wyboru dwie specjalności:

- Inżynieria oprogramowania i systemy sieciowe,
- Technologie mobilne.

Chodzi mi o rozwój osobisty oraz nie ukrywam zarobki. Może ktoś z was jest na podobnej specjalności i ma jakieś zdanie na ten temat. No jak widzicie jest duża różnica pomiędzy tymi dwoma kierunkami kształcenia.

#informatyka #studia #it #programowanie
  • 8
@leevi: wybierz to co cie interesuje teraz, za jakis czas i tak pare razy zmienisz branżę, bo to się zmienia. Dodatkowo, dobre zarobki nie zawsze sa tam gdzie jest dużo osób - bo tam jest duza konkurencja....
@leevi: Co Cię bardziej interesuje? Jakie są Twoje preferencje?
- Jaram się na myśl o sposobach wytwarzania oprogramowania o metodologiach i prowadzeniu projektu -> wybierz 1
- Lubię sieci, zawsze chciałem być adminem, kocham architekturę cloud i Amazon AWS to cudo -> wybierz 1
- Lubię techonologię mobilne, interesuje mnie implementacja aplikacji na smartfony / tablety i inne ustrojstwa -> wybierz 2

Oczywiście wszystko zależy od uczelni / wykładowców itd.
@genmic: @p4wl: @Kaczus2B: Dodam jeszcze ze 1 specjalność jest bardziej rozbudowana tzn .jest różnorodność przedmiotów i zagadnień(Programowanie mikrokontrolerów, Projektowanie i programowanie w
środowiskach graficznych, reszta to przedmioty o kierunku już typowo związanych z sieciami)

Technologie mobilne są stricte pod programowanie ukierunkowane, nie ma tak takiej różnorodności zagadnień.

@genmic: I ta i ta specjalność mnie interesuje. W tamtym roku miałem Jave jako przedmiot z programowania no nie ukrywam ze
@leevi: Nie rób błędu, że robisz tylko to co na zajęciach!!! studia nie na tym polegają. Jeśli jakis przedmiot cię bardziej zainteresuje zgłebiaj go dokładniej. Jeśli spodobało ci się programowanie w Javie, to napisz dla siebie jakiś program w tym języku. I pamiętaj, że w ten czy inny sposób pracować pewnie będziesz przez +- 40 lat po studiach, więc tam wszystko się zmieni w tym czasie kilkukrotnie. Więc łap jak najwięcej
@Kaczus2B: No szczerze, bardziej podoba mi się pisanie kodu.
Piszesz żeby łapać jak najwięcej podstaw(nie wiem czy dobrze zrozumiałem, czyli dobrym wyborem było by wybranie tej drugiej specjalności dzięki temu zdobędę większy zakres wiedzy z informatyki a tak, przy wyborze drugiej specjalności ograniczę się tylko do jednego zagadnienia) ale czy to jest dobry wybór, czy nie lepiej już ukierunkować się i rozwijać w danym kierunku.
@leevi: nie - niezależnie która opcję wybierzesz, twórz własne projekty - własne programy. W każdej ze specjalności znajdziesz coś z programowaniem, po prostu spojrzenie od innej strony. W przyszłości przyda Ci się tak jedno jak i drugie, które bardziej tego nie wiesz, więc nie ma sensu zaprzątac sobie tym głowy. Skup się na 2 rzeczach - podstawach, bo te pomogą w przyszłości i się nie zmieniają, oraz własnej pracy - bo
@Kaczus2B: No tak ale jednak będąc na technologiach mobilnych będę miał większa styczność z jezykami.
Myślę ze da mi to lepsza możliwość rozwoju innych jeżyków w porównaniu do Inżynieria oprogramowania i systemów sieciowych.
Jestem głupi w tym temacie, nie potrafię wybrać...