Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się jakie są Wasze opinie o najnowszym filmie Smarzowskiego "Kler". Od kilku dni leci w kinach i bije ponoć rekordy popularności.

Jedna rzecz jest dla mnie szczególnie interesująca - chodzi mi o subiektywną opinię moich przyjaciół spod tagu #bekazkatoli ale też i #ateizm #kino #dokumentalne #film

Moim zdaniem film Kler jest filmem

  • dokumentalnym 25.8% (16)
  • fabularnym 74.2% (46)

Oddanych głosów: 62

  • 11
@husspol: ja przeczytałem taka opinie ostatnio i podejrzewam, ze jest właśnie tak jak jej autor napisał

„No i byłem na tym słynnym antypolskim Klerze, który wcale nie jest antypolski, antykatolicki, w sumie w ogóle nie był anty. Strasznie smutny i miejscami zatrwazajacy film. Najbardziej uderzyło mnie zachowanie widzów 40+, którzy śmiali się za każdym razem kiedy ksiądz powiedział "#!$%@?", NIEZALEŻNIE od tego co działo się akurat na ekranie, no bo to
@mchmjszk: to samo mnie wkurzyło, śmiech starszych mężczyzn co 5 minut i komentowanie wszystkiego - widać, że do kin ruszył nawet plebs który nigdy tam nie bywał.

Sam film mimo świetnych aktorów dość słaby, chaotyczny montaż i średnie udźwiękowienie, budowanie napięcia przeciętne. Miał uderzyć mocno, a wszystko świadomie zrobiono tak wieloznaczne i przesadzone, że aż śmiesznie. No ale że to pierwszy krytyczny klerowi film w Polsce to zamknę na to oczy
@husspol: Wiele opinii padało od osób, które nie widziały filmu, darmową reklamę nakręcono jeszcze przed premierą, porównałbym to do oceniania książki po okładce... Film nie jest antykatolicki i normalny katolik nie powinien czuć się urażony tym filmem...