Wpis z mikrobloga

Miraski weźcie pomóżcie
Ostatnio przeglądałam sobie mongolskie kolorowanki na #allegro i dodałam jedną do koszyka (ofc zapomniałam o tym, że mam coś w koszyku) i dzisiaj na pocztę e-mail dostałam wiadomość, że sprzedawca wystąpił o zwrot prowizji. Dodam tylko, że nic od tej osoby nie kupiłam a sam sprzedający nie wykazywał chęci skontaktowania się ze mną.
Jakie konsekwencje się z tym wiążą? Mam się bać???
#pytanie
  • 8
@efodiks: Nie masz czego się bać, nie ma żadnych konsekwencji z tego że kupiłaś coś i nie zapłaciłaś (pomijając że po prostu jest to słabe zachowanie i sprawia małe problemy sprzedawcom).

Sprawdź sobie na allegro czy w historii zakupów masz jakiś nieopłacony kupiony produkt jak tak:
-Potwierdź zwrot prowizji w mailu, sprzedawca odzyska pieniądze za prowizje od allegro bez większego problemu (Bez twojej zgody też uzyska zwrot, ale trwa to dłużej)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@efodiks: sprzedawałem swego czasu dużo rzeczy na allegro. musiałaś kupić ale nie zapłacić. Kliknąć "kup teraz" bądź w koszyku "kupuje i płace" . I olać to.

Co Sprzedawca robi to normalna rzecz. W momencie gdy wystawia coś, opłaca koszt wystawienia. Gdy uda mu się coś sprzedać, opłaca prowizję. Udało mu się a nie zapłaciłas. Więc zgodnie z zasadami na które zgodziłas się kupując ten produkt występuje o zwrot tejże prowizji. Nic
@efodiks: jeszcze nigdy nie słyszałem, żeby ktoś kto tylko dodał cokolwiek do koszyka żeby to kupił. Bardziej bym się martwił skąd sprzedawca miał twoje dane jeśli nie kliknęłaś przycisku "płacę" ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo jakoś nie chce mi się wierzyć w tę opowieść