Wpis z mikrobloga

@deptacz_gnoju: z powodu? Pracuje wyłącznie z amerykańskimi firmami, koszty uczelni też wrzucam w działalność.

Co powoduje, że podciąganie sie w języku w którym musze sie komunikować przez 12h dziennie w pracy nie jest bezpośrednim kosztem uzyskania przychodu?
@Rabusek: opinie izb skarbowych bywają nieprzychylne.

Popularnym wydatkiem jest opłacanie czesnego za studia. To dla przedsiębiorców szansa na zdobycie nowych umiejętności i poszerzenie horyzontów. Kwestię tego, czy taki wydatek na edukację wyższą może zostać zakwalifikowany do kosztów uzyskania przychodu, poruszył Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy w interpretacji indywidualnej nr sygn. ITPB1/415-1145/11/DP wydanej w dniu 31.01.2012 r. Podkreślił on, że tutaj kluczowe jest ustalenie:


“czy takie wydatki związane są z podnoszeniem kwalifikacji
“czy takie wydatki związane są z podnoszeniem kwalifikacji zawodowych, zdobywaniem wiedzy i umiejętności, które są potrzebne w prowadzonej działalności gospodarczej i które mają z nią związek,


@deptacz_gnoju: Tak, w mojej są, bez angielskiego C2 straciłbym pracę, bez studiów nie awansowałbym. Mogę wziąć papier z korporacji która jest tam top 100 w ameryce podpisana przez CTO która to potwierdza, i żaden US sie nie przysra ( ͡° ͜ʖ ͡°
@Rabusek: nie znam nikogo, ale mogę polecić takie strony:

świetny translator: https://www.deepl.com/translator
+ oczywiście ten od googla

słownik pl-ang: https://pl.bab.la/slownik/polski-angielski/

serwis, gdzie można oglądać seriale, filmy i inne materiały po angielsku z napisami angielskimi i sobie w locie to tłumaczyć na język PL (bardzo fajne IMO do nauki angielskiego):
https://ororo.tv/pl/channels

dodatkowo do nauki:

https://www.duolingo.com/
https://www.memrise.com/
https://www.ang.pl/slownictwo/slownictwo-angielskie-poziom-b1/test
https://www.ang.pl/slownictwo/tematyczne

http://www.e-angielski.com/

http://www.speaking24.com/indexpl.php (za darmo można pogadać na skype z kimś po angielsku - taka