Wpis z mikrobloga

Mirki, problem mam :D
Zainstalowałam sobie Volumio na #raspberrypi. Ale przyszło mi do głowy jeszcze, że fajnie byłoby sterować odtwarzaczem - włączać go i wyłączać. To starawe radio Unitry, więc jedyną opcją w sumie wydaje mi się przekaźnik. Niby nic trudnego, ogarnęłam sobie nawet fajną apkę, MyPi, bo zależało mi na współpracy z iPhonem. Problem się zaczyna, kiedy chcę uruchomić serwer ("python3 mypi_server.pyc"). Pokazuje mi błąd "RuntimeError: Bad magic numer in .pyc file. Nie bardzo wiem jak to obejść, chociaż próbowałam już zainstalować od nowa pythona3, bibliotekę do GPIO i tak dalej - wszystko co zalecił autor apki wydaje mi się. #komputery #linux
  • 6
@zaba34: taka #ciekawostka, w iOS12, w aplikacji Skróty można przypisać akcję wykonywania poleceń po SSH. Możesz wbić IP maliny, login i hasło, oraz polecenie np. echo "1" > /sys/class/gpio/gpio23/value, do tego przypisać komendę Siri i sterować pinem głosowo z telefonu.
@zaba34: serio. możesz też zainstalować na malince homebridge i jakiś plugin do GPIO lub wykonywania ręcznie wbitych poleceń i wtedy kontrolujesz to z poziomu HomeKit. Ale to już stawianie serwera inteligentnego domu tylko po to, żeby włączać radio.
@mattcabb: ehh, już wiem czemu nie wiedziałam o skrótach - na moim 5s nie działają ( ͡° ʖ̯ ͡°) problemem chyba niestety jest to volumio które niekoniecznie się lubi z instalowaniem czegokolwiek samemu ale powalczę jutro już chyba z tym.
@mattcabb: o faktycznie! Wpisałam w App Store skróty i nic nie wyszlo, a jak wpisałam w googla to wyskoczyło mi milion artykułów z września ze nie będzie dostępny.
Stałeś się teraz moim ulubionym Mirkiem! Aż mam ochotę nie iść do pracy tylko się bawić sprzętem xD ależ to ma możliwości! Trzeba czekać aż się spopularyzuje i ludzie będą pisali coraz ciekawsze skróty, ale ja dziś chyba spędzę dzień na przypominaniu sobie