Wpis z mikrobloga

Dzisiaj wstałem o 4:20, ale że sobie nie przygotowałem ciuchów to chwilę zeszło.
Ruszyłem o 4:55. Na termometrze 1°C, co w połączeniu z zerowym wiatrem dało w efekcie klasyczne krakowskie powietrze ()

Starałem się w miarę możliwości przyspieszyć, ale od połowy drogi jakoś mi zaczęło uciekać to co nadrobiłem i w sumie ledwo co wybroniłem 4:59/km.

Miny napotkanych ludzi bezcenne ( ͡° ͜ʖ ͡
Pobierz enron - Dzisiaj wstałem o 4:20, ale że sobie nie przygotowałem ciuchów to chwilę zesz...
źródło: comment_tZaIDIXdsGQA7hiCs6vlMFGlXeZxBMD6.jpg
@enron: Pm 0.2 od razu xD


@Iskaryota: ale ja serio piszę: dlaczego Twoim zdaniem filtry 3M 2128 nie są w stanie powstrzymać cząsteczek PM10, skoro ich specyfikacja twierdzi że mają powstrzymywać? Tym bardziej, że używając słabszej od obecnej maski (Respro) widziałem pozytywne efekty...

Tak przy okazji, to PM10 nie przejdzie przez masło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@enron: Świetlny rycerz mroku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja nadal kuźwa nie wiem, co jest z Wami nie tak, że spać nie możecie w nocy¯_(ツ)_/¯


@tomekkp: jakiej nocy? Już prawie że* zaczynało świtać jak kończyłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@srantus: jeszcze nie miały okazji zamoknąć, widocznie trzeba więcej niż godzina biegania w umiarkowanej mgle. W deszczu z tą maską jeszcze nie biegałem. Wiem tyle, że jest o niebo lepiej niż w Respro, gdzie po 20 minutach oddychało się aerozolem a nie powietrze@ ;)
O co chodzi z tymi plastikami? Początkowo rozważałem pochłaniacze 6054 + plastiki i filtry, ale konsultant mi zasugerował właśnie 2128 z warstwą węgla aktywnego jako w zupełności
@enron: Filtry plastikowe mają trochę lepsza przepuszczalność powietrza i w razie właśnie deszczu lub lekkiego zamoknięcia nie ma problemu z oddychaniem jak w filtrach które posiadasz. Jak koedys będziesz zmieniał filtry to aktualne zmocz lekko wodą, nawet kilka kropli i zobacz jak się ciężko oddycha. Nie jest to oddychanie w stylu „rozszerzy mi płuca”, tylko takie ciężkie oddychanie jak byś coś z każdym wdechem zasysał. Dodatkowo w materiałowych które masz dość