Wpis z mikrobloga

@piastun: przede wszystkim dla eksperymentu, liczę na to, że po prostu się lepiej poczuję. Zresztą już po niecałych dwóch tygodniach odczuwam wyraźną poprawę. Dałam sobie 6 tygodni i potem zobaczymy.

Aha, i nie jestem na typowym keto, tylko mocno ograniczyłam węgle.
@BarkaMleczna: nie no to nic na siłę, faktycznie są tacy, którzy nie lubią. Mój niebieski nawet na słodko z kakao nie tknie, jedynie w sałatce, ale to też tak niezbyt wiele, choć w pastach nie jest mocno wyczuwalne. Jezu, ja to bym żarła awokado na okrągło :D
@BarkaMleczna: pytam bo ja też robiłem różne ekperymenty i cumpel podobnie. I ostatnio z uwagi na brak rezulatów jeśli chodzi o spadek masy postanowilem podejść radykalnie i systemowo. 105,5kg here ale spora aktywność fizyczna 2-3x bieganie po 7-10km w tygodniu + hantelki.
Z różnych kalkulatorów wyszło mi, że jeżeli chcę chudnąc ~1kg/tyg muszę spozywać 2200kcal i od miesiąca się tego trzymam (z małymi wyjątkami - sobota dzień wolności i w dni
przede wszystkim dla eksperymentu


@BarkaMleczna: Hahaha, ja od poniedziałku robię to samo :) Na razie jest spoko, w sumie nie czuję większej różncy (z energią z węglowowdanów zszedłem z 45-50% na 5-7%, przy zachowaniu takiej samej ilości kcal).
@piastun: no to gratki, chociaz pamiętaj, że na początku to schodzi głównie woda. Ja w ogóle nie liczę kalorii, makro, niczego, jestem na to za leniwa, no i jestem szczupła, po prostu czytałam ostatnio dużo o plusach odstawienia cukru i chciałabym to sprawdzić.

@4833478: powodzenia! Ja nie liczę kalorii ani makro (patrzy wyżej). Nie chodzę głodna, ale jednak trzeba mieć dobrze zaplanowane zakupy i przygotowywanie posiłków, żeby nie narazić się
próbuję się do niego przekonać raz na kilka tygodni i zawsze wyrzucam


@BarkaMleczna: a próbowałaś guacamole, tak żeby było ostre i kwaśne? Ja też nie przepadałem za awokado, samego bym nie zjadł. Ale jak się dobrze przyprawi to nawet smaczne. Jak Ci zostało jeszcze makreli to spróbuj pastę z jajkami co dziś wrzuciłem. Smak makreli jest na tyle intensywny że awokado prawie nie czuć.
Zresztą już po niecałych dwóch tygodniach odczuwam wyraźną poprawę.


@BarkaMleczna: A jak wyglądał początek? Wiesz mniej więcej ile jesz węgli? Czy masz szanse rzeczywiście wejść w ketozę? U mnie to piąty dzień i na razie nie odczuwam żadnych zmian w samopoczuciu ani jakości snu itd. Na treningach też jest OK, tylko pierwsze pół godziny jakoś ciężej idzie ale potem już jest w miarę normalnie. Najgorsze jest to, że trudno wymyślić co
@4833478:

- nie wiem, ile jem węgli, ale nie sądzę, żebym miała szansę na ketozę
- zrobiłam tak, że po prostu przestałam jeść pieczywo, ryż i tego typu zapychacze, ograniczyłam mocno owoce, zaczęłam jeść więcej mięsa i tłustych ryb, nie piję alkoholu, itd.
- szukam także przepisów keto/low carb na blogach i w razie potrzeby sobie modyfikuję
- jeżeli mam wątpliwości, to sprawdzam, czy dany produkt (np. owoc czy warzywo) jest