Wpis z mikrobloga

@szoch6: obecnie ogrywam Originsa, tak jakoś wyszło, że wcześniej nie było okazji. Oglądając gameplay Odyseji myślałem, że to dokładnie to samo co gram teraz, tylko jakaś misja poboczna na osobnej, niepustynnej, mapie. Wskaźniki te same, ikonki te same, nad głową ptak do obserwacji terenu, mechanika jota w jotę to samo (kilka pomniejszych dodatków, wow!), podobnie jesteś tak bardzo asasynem - skrytobójcą, że #!$%@? jakimiś halabardami na środku ulicy i #!$%@? w
@Qraape: Origins mi sie podobal wiec moze nie bedzie zle. Podobno Odyssey bylo juz rok temu grywalne dlatego jest tak podobne bo robili praktycznie identyczne gry. Najgorsze te grindowanie zeby moc misje wykonac. Jeszcze Ubi sie otwarcie przyznaje ze sa mikrotransakcje zeby sobie to grindowanie przyspieszyc. Za samo to to bym im ocene pozadnie opuscil.
@szoch6: Aktualnie 9 to jest zwykła ocena gry AAA.
A co do nowego asasyna i origins. O ile nie grałeś w origins to wybierz tego którego okres historyczny ci się bardziej podoba bo gry są bardzo podobne. Jak grałeś a nie jesteś fanem assasyna i nie chcesz więcej tego samego to odpuść.
@brzytwiarz: Czasem te oceny z dupy. Najlepiej sprawdzac po opini uzytkownikow na metacritic. Nawet tam roznica w ocenach miedzy graczami a recezantami w przypadku assassina jest jakies 20 pkt.
@szoch6: No niestety system ocen 0-10 to już za mało żeby pokazać różnicę między grami (0-5 to już w ogóle nie ma co gadać).
Jak dla mnie się sprawdza albo system bez ocen tylko z opisem albo 0-100 wtedy taka różnica między asasynem a rdr2 będzie widoczna w ocenie.

No i też patrząc na samego nowego assasyna to dobra gra może nie na 9 ale na 8 spokojnie. Dopiero dodając to
Tak czy inaczej chyba recenzje przesadzone bo niektorzy ponad 9 daja a taka ocena raczej jest dla gierek przelomowych a nie dla kopiuj wklej i obowiazkowym grindowaniu.


@szoch6: ocenia się produkt, bez porównywania do poprzednich.
@Nova24: czyli gdyby wydać GTA5, które dostawało 10/10, a potem wypuścić dosłownie to samo i nazwać GTA6, to też by dostało 10/10? Przecież nie można się sugerować poprzednikami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@szoch6 gram od paru dni i mi się podoba. Zmieniony system walk - dodali używanie skilli. Craftowanie ulepszeń do broni i zbroi. Z fabułą ciężko powiedzieć bo mam narazie parę godzin ale zapowiada się spoko. Niektóre mechaniki przypominają Wiedzmina. Dodatkowo fajny tryb eksploracji który można wybrać i nie masz wtedy znacznika na mapie gdzie iść tylko wskazówki typu na południe od pomnika Zeusa.
@Qraape: jakby wydadzą GTA6 z 3 bohaterami, podobnymi systemami, miastem jak w GTAV, ale innym, to mówienie, że to kopiuj/wklej i zasługuje tylko na 6/10 będzie bezpodstawne