Wpis z mikrobloga

Cześć,
potrzebuje rady odnośnie kupna samochodu. Kwota jaką dysponuje to 80-90k, autko chciałbym z roku 2016 lub nowsze.
Na pewno nie mniejsze niż Ford Focus. Myślałem nad Mazdą 6 kombi, Mondeo liftback, Focusie mk4, Octavia RS, Tiguan.
Jeśli chodzi o wyposażenie to celuje w najbogatsze wersje, może coś z napędem 4x4. Co polecacie w takiej kwocie ?

Dodatkowe info:
Czy diesel czy benzyna? Nie mam pojecia, aktualnie mam benzyne i chyba preferowałbym diesla, ale głównie poruszam sie po mieście.

#motoryzacja #samochody #kupnosamochodu
  • 19
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@multithreading: zamiast Tiguana proponuję Skodę kodiaq. Chyba że jest już zbyt duża. Z tego co wiem to są bardzo podobne, przy czym porównywalna wersja skody kosztuje znacznie mniej. Niestety nie wiem jak z serwisem.
@multithreading: powiem ci ze po miescie fajnie sie jezdzi nawet takim grandlandem czy mokka, przyjemnie sie wysiada i wsiada do tak wysokiego samochodu. jak masz duzo zalatwiania i jezdzenia to ciekawa opcja , no i to taki city suv dla biednych wiec tanie.
@jempierozki: Teraz to mam myślenie bo, za 90k kupie focusa mk4 full opcja 1.5, planuje po 3 latach wykupić i sprzedać. Kwota jaką szacuje że po trzech latach będzie wart to jakieś 50-60k. A z drugiej strony octavia rs 90k 2016 rocznik. Która po tych 3 latach myśle że będzie warta w granicach 70k. Ciężko mi wybrać ( ͡° ʖ̯ ͡°)