Wpis z mikrobloga

Cześć #mirkokoksy chciałbym zacząć chodzić na siłownię, ale nie wiem jak się do tego zabrać. Mam 17 lat, 187cm wzrostu i ważę 69kg. Moją szczupłą sylwetkę zawdzięczam temu, że trenuję siatkówkę od 4 lat. Kiedyś też sporo biegałem i robiłem w domu ćwiczenia na mięśnie brzucha oraz pompki i podciąganie na drążku. Myślę, że optymalnie byłoby przytyć 5-10kg przez najbliższe kilka miesięcy. Zależy mi też na tym, żeby nie stracić na skoczności. Czy trzeba kupić jakieś białko czy suplementy? Czy trzeba mieć specjalną dietę? Czy można rozbudować masę mięśniową trenując tylko na własnej masie ciała? Jest tu jakaś dobra duszyczka, która mogłaby mi rozpisać plan treningowy? () #pokazforme #atencyjnyniebieskipasek #silownia #kalistenika
Pobierz boroniowy - Cześć #mirkokoksy chciałbym zacząć chodzić na siłownię, ale nie wiem jak ...
źródło: comment_aogqcQccSGmQie9TOW6Z9a3Hsu0g1xMF.jpg
  • 18
@boroniowy: No to albo chcesz byc zwinny i szybki albo klocem, polecam pogadac z trenerem on Ci powinien powiedziec co mozesz i powinienes zeby dalej byc dobry w siate i miec troche wiecej masy ale przypiszczam ze Ci powie zebys sie skupil na jednym albo na drugim. Przy prawie 190 cm wzrostu zeby wygladac poteznie to trzeba wazyc ponad 100kg i nie przeskoczysz tego a przy takiej masie to mozesz grac
można robić równocześnie ćwiczenia na skoczność, żeby nie stracić


@boroniowy: nooo, na pewno ( ͡° ͜ʖ ͡°)

dobra ziomku, najlepiej będzie jak zaczniesz w ogóle chodzić na siłownie i normalnie jeść. Zwiększ udział białka w diecie. Jak chcesz to mieć zrobione z głową to musisz zapłacić 50-100 za diete i plan treningowy.
Jak nie wiesz jak się zabrać za ćwiczenia to oglądaj filmy na yt i pytaj
@boroniowy: No to powinien tez Ci powiedziec co masz robic a nie na Mirko Cie wysylac ja na temat siatkowi mam znikoma wiedze nie wiem czy tam musisz trenowac silowo czy wytrzymalosciowo? Silowo raczej niema sensu nie mowil Ci ktora parte masz zrobic i w jaki sposob? Ja trenowalem kajakarstwo i troche boksu i nigdy Trener mi nie powiedzial „Idz na silke“ Tylko na silke szlo sie cala grupa i robilo
@Gacrux dzięki za rady ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Megawitaminoza mamy siłownię z klubu raz w tygodniu w szkolnej siłowni, która jest mała i zazwyczaj przychodzi max 3 osoby, a trenera chyba tam nawet nie ma. Taka siłownia raz w tygodniu to chyba niewiele daje
@boroniowy: Silownia raz w tygodniu jezeli pozatym masz treninigi siatki jest jak najbardziej ok tak mi sie wydaje dziwne tylko ze trener zlewa. My jak trenowalismy kajaki to mielismy silke wlasnie raz w tygodniu pozarym biegi przelajowe i reszta to plywanie i byly 4 do 5 treningow w tygodniu przed zawodami byl okres wzmozony - codzeinnie i na tzw. przed starcie byl odpust na regeneracje. Tylko to jest zupelnie inna charakterystyka
@Megawitaminoza powiem ci, że np w Kanadzie większość zawodników to napakowane dwumetrowe byki - tam sie chyba bardziej liczy siła niż technika XD a trener zajmuje się trenowaniem ponad 30 lat i może mieć już trochę #!$%@?, bo trenigi są strasznie monotonne (rozgrzewka, odbijanie piłek, ćwiczenie ataku i gierka) większość chłopaków ma już po 20 lat lub więcej, a ja jestem najmłodszy w drużynie i chyba jako jedyny jeszcze się rozwijam. Na
@boroniowy: Albo zmien klub? Ja nie widze sensu trenowac jak wszyscy maja #!$%@? zwlaszcza w sporcie jakby nie patrzyc druzynowym. Monotonny trening to najlepszy przepis na #!$%@? na zawodach - "Ale jak to oni nie zagrali na lewo! Ej to nie farplay!" Tu Ci nie podpowiem ja zaprzestalem trenowania sportow przez brak czasu a silownie robie w sumie z przyzwyczajenia i tez byl mi potrzebny motywator pod tytulem ze jak wchodzilem
@boroniowy powiem Ci ze parę lat temu miałem ten sam problem, duża niedowaga :p wziąłem się mocno w garść i zacząłem ćwiczyć i jeść dużo, typowo na masę. 4 lata temu przy wzroście 187 ważyłem 68 kg a teraz 95 (òóˇ) ale w ostatnim czasie ćwiczę teoche mniej :)
@karolzzr bez problemu można to osiągnąć. Problem w tym że ktoś zje duży obiad i potem gada że 'o... Ja dużo jem'. Sam kiedyś ważyłem 60kg. Wystarczyło 6 dużych posiłków zajebiście ogromnych i wskoczyłem na 85. Oczywiście dobrze jest do tego ćwiczyć wtedy spala się kalorie przez.co łatwiej to pomieścic :). Ale
... Ćwiczyć przestałem.... Bęben urósł ... Hehe