•  

  Cały czas zastanawia mnie brak powołań dla Żurkowskiego, przecież to już jest zawodnik wyróżniający się w naszej Ekstraklasie, nie wiadomo czy w stosunku do wiek/umiejętności nie jest aktualnie najlepszy, a cały czas Brzęczek go pomija i Szymon musi grać w u-21. On ma papiery na bardzo duże granie, a z tego co mi się wydaje to głowa nadąża za nogami u niego.
  #mecz #polskapilka #reprezentacja

  •  
   e.......9

   +6

   @angeldelamuerte: Miał kontuzję ostatnio i wraca do rytmu meczowego dopiero.

  •  

   @angeldelamuerte: Błaszczu sam się nie powoła No nie

   +: FantaZy
  •  

   Brzęczek go pomija i Szymon musi grać w u-21

   @angeldelamuerte: Brzęczek go pomija, bo tak się dogadali w PZPNie, żeby kogo można to powoływać do młodzieżowców, bo zależy im na awansie do ME

  •  

   @angeldelamuerte: Silnie obsadzony środek pola więc nie miał by szans na 1 skład - przy czym bardziej jest potrzebny w U-21 więc trener boi się go stamtąd zabrać.

  •  

   @ejadaz689: No dobrze, ale skoro potrafi grać w lidze i strzelać TAKIE bramki to chyba też znaczy, że może zostać powołany na kadrę? Tym bardziej, że na u-21 oczywiście powołany XD

   +: e.......9
  •  

   @angeldelamuerte: tak samo niezrozumiały jest brak Gumnego
   ale u nas do wieku 24 lat to jest jeszcze młody talent i musi zdobyć doświadczenie żeby grać w kadrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @angeldelamuerte: bo oni wszyscy są pojebani... "ważne mecze u21". Od MŚ w kadrze powinni być Kownacki, Jóźwiak i Żurkowski. Może by mniej grali, ale trening z drużyną, wszelkie schematy itd. Żurkowski od początku mi się podoba, bo wybiegany, potrafi się fajnie utrzymać i nie pęka - taki zawodnik ma zajebisty wpływ na płynność gry. Oby tylko zdrowie dopisywało, to z takim Linettym mogłaby być zajebista defensywna para.

  •  

   @HansLanda88 A w szachach lider nie ma 20 lat :P

  •  

   @angeldelamuerte: Gumny w maju zagrał ostatni mecz. Kontuzjowany od lipca. Wcześniej w kadrze byli Piszczek,Bereszyński i Kędziora, to nie było potrzeby go powoływać do 1 reprezentacji.

   +: orbitas
  •  

   @nith: A gdzie ja piszę o Gumnym?

  •  

   @angeldelamuerte: złą osobę oznaczyłem, sorki.

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @oskar-wojciech: Nie widzę sensu w powołaniach do U21 bo Ci zawodnicy są tam nie potrzebni. Ta kadra gra taki piach że się ich oglądać nie da, poziom jest bliższy takiej Finlandii niż czołówki europejskiej. W 1 kadrze musi ktoś się ogrywać, tam musi być jakaś świeża krew bo po MŚ praktycznie nic się nie zmieniło oprócz tego że trener ciągnie kilku swoich 'podopiecznych'. Lepiej by było gdyby taki Żurkowski zagrał jedną połowę z np. Irlandią niż ma grać w nic nie znaczących elimkach. Jóźwiak to samo, szansa na lewej stronie by się znalazła. Może Gumny i Szymański to przesada bo wtedy byłoby już zbyt wiele osób na danych pozycjach ale na Żurkowskiego i Jóźwiaka warto postawić, przynajmniej spróbować bo na pewno nic na tym nie stracimy.

  •  

   @oskar-wojciech: poważnie to nie musiałaby traktować taka Francja, a nie wyglądają. My za to nawet MŚ poważnie nie traktowaliśmy, więc dla odmiany powinni teraz każdy jeden mecz traktować śmiertelnie poważnie i wykorzystać czas, zwłaszcza że bilety nie są po 10zł, ale to inna sprawa. Przed MŚ był jakiś kurwa cyrk i jeszcze na turnieju każda połówka inny skład, i inne ustawienie. Chaos. Teraz też. Rezygnujemy ze starych, a teraz ich powołujemy. Rzucanie zmienników bez podstawowych graczy też jest do dupy. Trzeba się pozbyć mentalnie nie przystających czyli: Jędrzejczyk, Grosicki, Teo, a i Błaszczykowski będzie za stary. Nie powoływać wynalazków, a tych na poziomie plus młodych, którzy za dwa lata mają szansę im dorównać. Wymieniona trójka i Gumny jak najbardziej będzie się nadawać. Z taką grupą można już sensownie popracować i coś wypracować. Środek pola jako bardziej defensywna para: Linetty, Klich, Żurkowski i Krychowiak, a przed nimi Zielu. Ewentualnie jakieś 4312, wtedy gra trzech, jak trzeba zabić środek i Kurzawa jako skrajny by chyba też pasował. Są fajni rywale, mecze o jakąś minimalną stawkę, to trzeba ten czas wykorzystać w 100%. Powinni grać po równo, w różnych parach, tak by wszyscy byli przydatni, jak będzie potrzeba, a nie jak Nawałka odjebał Linettego, bo ubzdurał sobie Góralskiego. Szymański albo Reca wybiegną na Euro2020? No jakoś wątpię, że w ogóle będą blisko wyjazdu.