Wpis z mikrobloga

Mircy, jaki polecacie interfejs audio? Jak najlepszy do 500zł, może być używka. Szczerze mówiąc jedyne na czym mi zależy do wejście instrumentalne, nie potrzebne mi sa preampy mikrofonowe, bo mamy dostęp do Behringera X32. Także po prostu prosty interfejs z wejściem jack i ewentualnie może też służyć jako interfejs midi.

Line6 Poda GX nie chcę, bo uważam że symulacje Pod Farm są raczej kiepskie w obecnych czasach. Używam darmowych symulacji i Amplitube'a plus impulse responses kolumn :)

#gitara #gitaraelektryczna #gitarabasowa #produkcjamuzyki #tworzeniemuzyki
  • 13
@AdamFrey: O S-gear słyszałem, ale chyba nie ma demka no i nie posiada symulacji wzmacniaczy basowych, a gram również na basie.

Ten Behringer ma preampy mikrofonowe, które nie są mi potrzebne :P Generalnie chodzi o to, że zastanawiałem się nad kupnem czegoś w stylu Apogee Jam, bo to już podobno zawodowo brzmiąca zabawka. Tylko nie wiem, czy ten Apogee działa na Windowsie, no i może jest cos fajniejszego w podobnej cenie.
@hokus_pokus: jakies pół roku temu robiłem risercz z porównywaniem opóźnień, szumów itp. itd., wyszło, że Forusrite Scarlett jest najlepszy, jak chcesz bardziej budżetowo to coś z serii Behringera UMC HD też jest git

ja już miałem brać Behringera, ale znalazłem cebulową ofertę na używanego Scarletta i jestem bardzo zadowolony
@hokus_pokus: Focusrite albo Presonus Audiobox, obydwa wystarczajce i bardzo porównywalne jakościowo do domowych warunków. Sam używam tego drugiego i nie mam z nim żadnych problemów. Współpracuje z Amplitube z bardzo małym opóźnieniem (niesłyszalne, można swobodnie grać z wybranym brzmieniem). Cenowo obydwa bardzo zbliżone, Focusrite może nieco droższy, ale z tego co widzę na ceneo to aktualnie obydwa są poniżej 400zł. Obojętnie który wybierzesz to powinieneś być zadowolony.
@wybur: Sam nie wiem, jakieś tam minimalne różnice pewnie są. Taki sprzęt dobry pewnie z jakiegoś powodu tyle kosztuje :) Ze swojej strony powiem, że na pewno jest różnica w poziomie szumów pomiędzy różnymi interfejsami o czasem bardzo podobnej specyfikacji technicznej.

@LordLookas: Dzięki za odpowiedź. Do tych tańszych Presonusów też dorzucają Studio One w wersji Artist? Bo do tych droższych chyba już tak?

A miał ktoś styczność z tym Apogee?