Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do wymiany telefonu. Od dobrych kilku lat używam iOSa.
Rozważam przejście na android i chciałbym poznać opinie tych osób które używają Androida.

Zalety iOSa:
- bezpieczeństwo
- dłuższe wsparcie/aktualizacje
- prywatność
- wydajność
- łatwa obsługa

- Airdrop
- Airplay
- sterowanie AppleTV przez tel
- kończenie akcji z tel na komp
- ddbieranie i odpowiadanie na tel/SMS na komputerze

- Live Photos
- zapisywanie wyłacznie miniaturek zdjęć na telefonie przy włączonej synchronizacji

- śledzenie i resetowanie zdalnie urządzenia
- auto backup tel do chmury
- wspólna chmura dla rodziny
- zdalne sterowanie homekit przez Apple TV

Jak do tych rzeczy ma się android?

Zalety Androida:
- lepszy wyświetlacz (jeśli kupie coś z amoled)
- cena telefonu
- czytnik kart sd (w zależności od telefonu)
- większy wybór modeli telefonów

Jakie są jeszcze zalety androida? Czy w ogóle są jakieś bo te wymienione przeze mnie to nie są zalety samego androida a hardwaru/dostępności/etc?

Jaki model polecacie w budżecie ~3000zł?

#android #ios #iphone #telefony #smartfon
  • 60
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dobry_wykopek:

- sterowanie dowolnego telewizora przez tel
- kończenie akcji z tel na komp
- ddbieranie i odpowiadanie na SMS na komputerze

- zapisywanie wyłacznie miniaturek zdjęć na telefonie przy włączonej synchronizacji

- śledzenie i resetowanie zdalnie urządzenia
- auto backup tel do chmury
- wspólna chmura dla rodziny

jest w Androidzie, sterowanie sprzętem apple wymaga aplikacji
sterowanie dowolnego telewizora przez tel

jak mogę sterować swojego samsunga ue55 przez androida?

kończenie akcji z tel na komp

coś więcej? - chodzi mi np o otwieranie strony otwartej w przeglądarce na telefonie 1 kliknięciem na komputerze

ddbieranie i odpowiadanie na SMS na komputerze

jakiś link jak to moge osiągnąć?

śledzenie i resetowanie zdalnie urządzenia

czy śledzenie działa gdy ktoś wyłaczy telefon?
czy takie urządzenie da się odblokować bez zgody właściciela?
czy
@Achim32:
no nie wiem, oglądając w sklepie samsunga z amoledem wydaję mi się że zdecydowanie bije na głowę IPSy w iPhonach.
Chyba że masz na myśli amoledy w iPhonach (które z tego co kojarze w większości są od samsunga).
@dobry_wykopek: Ja tydzień temu przeszedłem z iPhona 7 na Huawei P20 i muszę powiedzieć że... Rozglądam się już za iPhonem X. Niby jest spoko, ale brakuje mi pewnych szczegółów do których przyzwyczaił mnie iPhone. Oczywiście rozumiem, że android może być dla wielu osób lepszy dzięki swojej otwartości, ale ja nie potrzebuje miliarda ustawień i oczekuje po prostu wygodnego użytkowania. Może jeszcze się przekonam, no ale na razie ciągnie mnie do iPhone
@Maciek1422: właśnie o te małe szczegóły mi chodzi.
Co do twoich wrażeń to ciekawe na ile wynika to z przyzwyczajenia do platformy i konkretnych rozwiązań.

Chciałem się dowiedzieć co dostanę w zamian od Androida bo wszyscy piszą o otwartym systemie itd ale przecież otwarty system sam w sobie nie jest zaleta tylko dopiero to co dzięki niemu można zaimplementować i wprowadzić.
Trochę szukałem ale większych zalet nie znalazłem...

Co do ceny
@dobry_wykopek: Na pewno sporo to przyzwyczajenie, może część dałoby radę rozwiązać dodatkowymi aplikacjami czy jakimiś launcherami, ale mi zależy na tym żeby to po prostu było i działało. Brakuje mi 3D touch, chociażby głupiego cofania gestem w różnych aplikacjach (jest przycisk, ale gest jest dla mnie bardziej naturalny i wygodniejszy), powrotu na górę strony poprzez kliknięcie w status bar. Oprócz tego straszny śmietnik w google play, milion aplikacji z nawrzucanymi w