Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@duzy_mamut: słyszałem że tydzień temu u mnie ksiądz na ogłoszeniach opowiadał jaki to film jest zły, ale nie mam potwierdzenia. ja np słyszałem opinie od księży że ten film w końcu coś zmieni może bo kościół nie był "oczyszczany" od lat, a "jak długo się nie myjesz to po kąpieli aż ci trochę lżej"
@invisibleborder: to takie smutne zgadzać się z tobą czasem a czasem #!$%@? jakie rzeczy piszesz. Czemu nie zabieramy majątku tym duchownym tylko od razu okradany jest kościół. Za czasów ministrantów i oazowiczów chodziło się na filmy do księdza pokoju i powiem że na spokojnie mogliby oddawać ze swojego majątku
@invisibleborder: no tłumaczyła tylko dokonano błędnej interpretacji. Bo ja rozumiem pracodawca ponosi odpowiedzialności za pracownika, ale pytanie czy kościół jest pracodawcą w pełnym tego słowa znaczeniu, ale jeśli ktoś porusza temat tego że jeśli pracownik dopuszcza się rażących naruszeń to można ściągać od pracodawcy, owszem ale pracownik który źle wybuduje most został zatrudniony do budowy i to obejmuje umowa, ksiądz chyba nie ma w umowie że zajmuje się nie molestowaniem ludzi
@evilbadday: to jest pytanie do prawników, wśród nich jest pełna zgodność że to kościół musi płacić, tak jest w każdym kraju. Decydujących jest kilka kwestii, ale trzeba by znać te paragrafy, a nie jestem prawnikiem. Rok temu pisałem gdzieś komentarz na wykopie gdzie wymieniałem te czynniki decydujące jakie muszą zajść na przykładzie UK i w kościele one były wszystkie spełnione. To nie jest kwestia intuicji i nie każda firma spełnia te