Wpis z mikrobloga

Na niemal każdym marszu, proteście, manifestacji itd nacjooszołomów można usłyszeć nawołujące do nienawiści czy wręcz przemocy (a co za tym idzie popełnienia przestępstwa) hasła w rodzaju a na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści tudzież raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę. Ale czy prawica była równie odważna kiedy naszym krajem rządziła rzeczywiście partia powołująca się na marksizm-leninizm? Otóż nie, wręcz przeciwnie. Podobnie jak w przypadku kościoła, dorabiana martyrologia mija się z faktografią. Polecam przeczytać poniższe kompleksowe opracowanie na temat powiązań nacjonalistów i prawicy z władzą w czasach PRL czy też później ze środowiskami pozytywnie odnoszącymi się do tego okresu (neomoczarystami, nazbolami czy nawet stalinistami). A zjawisko było szersze niż tylko tzw. endekomuna.
Nacjonaliści a reżim PRL – cicha przyjaźń, jawna kolaboracja

Jeśli chodzi o moje obiekcje co do artykułu, to fakt że z punktu widzenia prawa i historii poza okresem stalinowskim PRL nie był totalitarny (jeśli okres po odwilży by za taki uznać to czym była sanacja?) a autorytarny:
PRL a totalitaryzm
Ustawa politycznej zemsty - nagłówek PRL – niesuwerenna, ale nie totalitarna

Obrazek trzeba wstawić, by więcej osób przeczytało wpis; a więc z braku laku daję Bolesława Piaseckiego, twórcę katolickiego stowarzyszenia PAX oraz jednego z założycieli ONRu - myślę, że to dobry przykład potwierdzający fikcję mitologicznego antykomunizmu środowisk narodowokatolickich w tamtych czasach.

#antykapitalizm #bekazprawakow #bekazkatoli #nacjonalizm #patriotyzm #narodowcy #historia #ciekawostkihistoryczne #polska #4konserwy #neuropa #antifa #prl #komunizm #neoreakcja anty #ocieplaniewizerunkuadolfahitlera #onr #gruparatowaniapoziomu #polityka
Pobierz Revmir - Na niemal każdym marszu, proteście, manifestacji itd nacjooszołomów można us...
źródło: comment_ZN2KqRLmxYtWGyBeVacyxzv33oZVTOJC.jpg
  • 9
@Revmir: ten artykul Pietki procz smiesznego placzu do matuszki rosji to gwalt na logice - KOR byl traktowany jako ugrupowanie nielegalne i zwalczany (pajac nazwal go jak w starej propagandzie "trocksistowskim"). Tak samo ROPCiO. Solidarnosc byla zalegalizowana pol roku.
@RedRight: cieszę się, że jest między nami w tej kwestii zgoda chociaż ja jestem lewakiem. Zrobisz jednak to o czym pisałem wcześniej - wpis o tym, jak łączysz stalinizm z katolicyzmem?