Wpis z mikrobloga

Jak oceniacie przydatność certyfikatu typu CCNA w poszukiwaniu pracy jako junior #linux admin z dalszą perspektywą na #devops ? Przydaje się taki papier? Słyszałem też o red hatowskim certyfikacie. Z tego co słyszałem to od sieci się nie ucieknie, a chyba ten papierek od Cisco jest chyba nawet spoko potwierdzeniem jakiejś tam wiedzy z zakresu sieci i na początek może być spoko. Czy raczej obydwa są gówno warte i lepiej ten czas poświęcić na masterowanie Debiana/Centosa + ew jakieś basic umiejętności w Pythonie?
#praca #pracait
  • 13
@Gennwat: Twój pracodawca zada Ci jedno pytanie "Co możesz dla mnie zrobić?", jak ja rekrutuje to nie patrzę na certy, sam mam tylko jeden, bo kiedyś firma zapłaciła. Według mnie nie jest to potrzebne.

Tylko wiadomo życie nie jest tylko czarne i tylko białe. Czasami może się zdarzyć, że jakaś firma będzie miała kontrakt, gdzie certy wykonawców będą wymagane. Jeżeli pracodawca chce Ci zapłacić za certa i nie musisz podpisywać lojalki
@poprostumort: @WilsonWilsonWilson: Tak właśnie myślałem, że jednak coś mogą być warte te certy. Bo w końcu nie byle kto je wystawia :)
@wacek_1984: Ja mam w planach zrobić CCNA RS w ciągu czterech semestrów (Akademia CISCO na AGH, więc pewnie sporo studentów też będzie), więc raczej dosyć rozciągnięte to jest i raczej będzie sporu czasu na przyswajanie tej wiedzy. Co do RHSCA to wiedziałem o nim wcześniej i plusem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gennwat: jakie 11k? Szkolenie na rhcsa to jakies 3-4k, egzamin z 1k zl da sie zrobić.

Co do CCNA to na devopsa bez sensu, nie będziesz konfigurowac switchy i routerow, a do podstawowej wiedzy na temat stosu TCP/IP w Linuksie ten cert sie nie przyda, tylko doświadczenie/dokumentacja
@cofko: Myślałem, że do RHCSA jest potrzebne RH124 + RH134. Twierdzisz, że RH124 jest wystarczające do egzaminu? Pewnie sporo wiedzy z CCNA nie jest zupełnie potrzebna Devopsowi, ale pierw muszę się czymś zacząć wyróżniać żeby w ogóle dostać juniora.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cofko:

Co do CCNA to na devopsa bez sensu, nie będziesz konfigurowac switchy i routerow, a do podstawowej wiedzy na temat stosu TCP/IP w Linuksie ten cert sie nie przyda, tylko doświadczenie/dokumentacja
@cofko: nie no, na bank nie dotkniesz vpnow, switchy i routerów na stanowisku które jest w przynajmniej 1/3 administratorskie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@carlo497: no jako devops to generalnie nie, chyba ze admin od wszystkiego w januszexie, to jeszcze można robić certy z Windows Server i kurs spawania światłowodów ;)