Wpis z mikrobloga

Mireczki spod #tworzeniemuzyki #produkcjamuzyki #gitara, pomóżcie.
Kupiłem sobie interfejs Focusrite Scarlett Solo z założeniem żeby ponagrywać jakieś covery na gitarze i zastanawiam się w jaki sposób (o ile się da) można wyciągnąć fajny przesterowany metalowy dźwięk podpinając gitarę bezpośrednio do interfejsu. Skąd wziąć jakieś pluginy, efekty, czy coś takiego?
A może lepiej nie bawić się z bezpośrednim podpinaniem gitary tylko dokupić mikrofon i nagrywać z pieca?
Jeśli chodzi o soft, to mam Ableton Live, bo był za darmo do interfejsu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dajcie jakieś rady jak w ogóle zacząć zabawę w nagrywanie, aktualnie jestem zielony w temacie.
  • 14
A może lepiej nie bawić się z bezpośrednim podpinaniem gitary tylko dokupić mikrofon i nagrywać z pieca?


@a_93: wszystko zależy.

Co do przesterów itd., musisz mieć hosta do wtyczek VST, nie znam Abletona, ale pewnie się nada na początek. Więc google i szukaj free vst. no chociażby: http://www.vst4free.com/index.php?m=VSTfx
Jak będziesz wiedział już co i jak to działa, to potem możesz zacząć zgłębiać temat IR (odpowiedzi impulsowych) które dają może mniejszą elastyczność