•  

Na giszu na dk86 w stronę Katowic tir zrobił kuku.

#katowice

•  

@blackmesa: nie, tylko jeden pas. Policja kieruje ruchem

•  

@blackmesa: chyba puszczają ciurkiem ale bardzo wolno idzie, niedługo będzie korek pod moim domem już.

•  

@nama: Widziałem już jak wjeżdżałem w mysłowicką to co się będzie działo.

•  

@nama: dzieki za info, wlasnie rozowa wraca z towarem; ale przez Wesola jeszcze pokazuje luzniej:)

•  

@Krx_S: no niestety tak raz w tygodniu się tam musi coś odjaniepawlić. Mam szczerą nadzieję że jak puszczą ten pas prosto na 3 garby to trochę luźniej się tam zrobi. Tylko żeby jeszcze ten remont przeżyć

•  

@blackmesa: na wesołej zawsze wesoło i fajnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@nama: Wiem że ma ruszyć jakaś przebudowa. Obok Kolistej wycięli wszystkie drzewa.
      Tylko nie wiem czy ma być cały węzeł przebudowany. Wiem że trzy górki mają przebudować

•  

@Krx_S: z dk86 będzie dodatkowy pas prosto na 3 garby z pominięciem tego skrzyżowania przy kolistej. Dodatkowo całe 3 garby aż do samego ochojca będą miały po dwa pasy.

•  

@nama: zobaczymy co odwalą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Krx_S: mnie tylko martwią korki i to, czy będzie w miarę sprawnie się to działo. Bo to że ma być i co to już wszystko zaklepane, termin wyznaczony, z lasami dogadani - wszystko ruszy na dniach.

źródło: katowice24.info

•  

@nama eh, generalnie to spoko będzie jak skończą remonty w stronę Tychów. Ale do tego czasu będzie dramat, bo na dobra sprawę są otwarte 3 remonty na tym odcinku :D

•  

@Jormungand: tam na murckach codziennie jeżdzę i proszę Cię, robią to tempem ślimaczym. Wątpię że przed zimą się wyrobią.

•  

@nama ja też jeżdżę więc wiem co masz na myśli... Tam pracują we 2 no Max 3 osoby xD

•  

@Jormungand: taa, to jest kpina co oni tam odwalają. Moja codzienna trasa do domu więc widzę ten
      "postęp".

@caribbean: a jak, dzień bez dzwona na giszu to dzień stracony

•  

@nama moja również;)

Oni to już robią rok z przerwami :D

•  

@Jormungand: może somsiad jesteś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@nama powiedz jeszcze że wracasz w okolicach 15 ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@Jormungand: a to różnie akurat :D nie mam stabilnych godzinych życiowych ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

@nama stabilizacja jest bardzo ważna w życiu! Ale somsiadem to raczej nie, bo jeżdżę w stronę centrum Katowic;)

•  

@nama: a tak do tego zdjęcia co wrzuciłaś, to teraz z 86, będą dwa zjazdy na pułku piechoty?

edit. dobra teraz poczytałem dokładnie. O właśnie ostatnio wrzuciłem temat co mnei wkurza na śląsku. I idealnie że robią ten dodatkowy pas, BARDZO się tam przyda i usprawni ruch.

•  

@caribbean: tka to opisują

Powstanie tu węzeł typu „trąbka”, który składa się z łukowych zjazdów i wjazdów, z przecięciami na różnych poziomach, a także przejścia podziemne. Piesi zyskają połączenia ul. Kolistej pod wiaduktem w ciągu ul. Pszczyńskiej oraz przejścia podziemne oraz połączenia pomiędzy przystankami autobusowymi. Rowerzyści natomiast zyskają ścieżkę rowerową po zachodniej stronie ul. Pszczyńskiej oraz ciągi pieszo-rowerowe poprzeczne do ul. Pszczyńskiej – zapowiadają katowiccy urzędnicy.

oraz

Najdłuższy odcinek nowej drogi ma powstać w ciągu ul. Pszczyńskiej. Będzie miał prawie 2,5 km i zaczynie się tuż za zjazdem z węzła „Murckowska”. Dość długi odcinek zostanie zbudowany również w ciągu ul. 73 Pułku Piechoty, tu powstanie około 1,1 km nowej drogi. Jednak najistotniejsze będzie połączenie tych ulic. Zdecydowano się zastosować węzeł typu „Trąbka”, który składa się z łukowych zjazdów i wjazdów, a drogi przecinają się nad lub pod nim.

Węzeł połączy ul. Pszczyńską (DK 86) z ul. 73 Pułku Piechoty (DK 81). Ma się składać z 4 głównych łącznic: w kierunku Tychów (jeden pas), Warszawy (dwa pasy), Skoczowa (dwa pasy) i skrzyżowania ul. Kolistej z ul. Karolinki (droga dwukierunkowa). Na ul. Pszczyńskiej mają być poprowadzone dwa pasy w obu kierunkach. Odcinek trasy, na którym zlokalizowane zostaną rozjazdy w wymienionych kierunkach, będzie rozszerzony do trzech lub zwężony do jednego pasa w zależności od zjazdu.

Poniżej ten trąbkowy węzeł

źródło: katowice24.info

•  

@nama: a to ja jeszcze wkleję taki comment z tego artykułu ze zdjęciami:

Szanowna Pani Malinowska, sugeruję wsiąść do auta i przejechać się drogą, której przebudowę Pani opisuje.

W żadnym wypadku ten nowy węzeł nie rozładuje korków. Korek będzie się robił 500 metrów dalej, tam, gdzie robi się i dziś - na skrzyżowaniu ul. Pszczyńskiej z ul. Górniczego Stanu. Każdy, kto ma wątpliwą przyjemność jazdy przez Katowice drogą krajową (!!!) DK 86 wie, że codziennie od lat stoi się od Murcek do Górniczego Stanu na Giszowcu, a w drugą stronę - od Muchowca, do Górniczego Stanu na Giszowcu. I to tam robi się korek, a nie na zjeździe na Kolistą / 73 Pułku Piechoty. Oczywiście, ten korek czasem sięga z 2-3 kilometry i obejmuje obszar nowo budowanego skrzyżowania. I będzie obejmował dalej.

Korek jest spowodowany sygnalizacją świetlną na tej jednej z najbardziej obciążonych dróg w Polsce. Sytuacja jest o tyle kuriozalna, że w ciągu DK1/DK86 od Pszczyny (Piasek) do Czeladzi (M1), przez ponad 40 km nigdzie poza Katowicami takich sygnalizacji nie ma. A 100 metrów od tych "niezbędnych" świateł i przejścia dla pieszych jest przejście podziemne.

A przecież rozwiązanie jest dziecinnie proste: zlikwidować przejście naziemne, przenieść przystanek autobusowy kilkadziesiąt metrów dalej w okolice przejścia podziemnego. Miejsca jest od groma, a nawet są już gotowe zatoki i zjazdy. Zlikwidować możliwość lewoskrętu z Pszczyńskiej w Górniczego Stanu; pozostawić tylko zjazd w Kolistą a następny w Kołodzieja na Murckach.

•  

@caribbean: jest w tym trochę prawdy, ale nie zgadzam się z tym że to światła są główną przyczyną korków a właśnie zjazd na Kolistą. Tam się robi zator a korek na trzy garby powoduje, że prawy pas stoi przez co robi się zwężka. Ja ostatnimi czasy nie stałam ani razu z powodu świateł ALE gdyby i je zlikwidować to byłoby super - jednak mało prawdopdoobne, ledwo co zrobili lewoskręty tam.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Kubica może jeszcze napisać niezłą epopeję w F1 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1. Listopad 2018. Kubica podpisuje kontrakt z Williamsem na starty w sezonie 2019
    2. Kubica leje Russela w sezonie 2019. Hamilton zdobywa szósty mistrzowski tytuł.
    3. Ferrari składa propozycję Kubicy na starty w 2020 roku. Kubica się zgadza i wchodzi za Vettela do zespołu.
    4. Sezon 2020. Kubica zdobywa swój pierwszy mistrzowski tytuł, przerywając dominację Hamiltona i wprawiając w osłupienie wszystkich w padoku.
    5. Kubica przedłuża kontrakt z Ferrari na kolejne lata.
    6. Kubica zdobywa kolejne mistrzowskie tytuły aż do roku 2027.
    7. Kubica w wieku niespełna 43 lat kończy karierę i przechodzi do historii jako ośmiokrotny mistrz świata, bijąc tym samym rekord Schumachera

#powrutcontent #f1 #kubica
    pokaż całość

odpowiedzi (13)

• odpowiedzi (7)

#steam #gry #globaleliteshop #thiswarofmine

#rozdajo #rozdajosteam This War of Mine. Losujemy wsrod plusujacych jutro kolo 20. Nie biorą udziału ludzie od patostrimów i osoby które uznamy za toksyczne, całą resztę zapraszamy :)

pokaż spoiler Mozecie u nas kupic KAZDA gre/dlc jakie jest dostepne na Steam. Ceny to 93% aktualnej steamowej ceny jezeli decydujecie sie na zakup na allegro, lub 80% aktualnej steamowej ceny jezeli decydujecie sie na zakup bez allegro (wtedy zapraszamy do kontaktu na PW na wykopie)

pokaż spoiler Co oznacza aktualna steamowa cena? To cena która widnieje na stronie gry w sklepie steam w polskiej strefie cenowej. Promocje steam mozna laczycz nasza oferta. Przykladowo: gra normalnie kosztuje 100zl, ale obecnie na Steam mozna ja kupic za 50zl, bo zostala przeceniona o polowe. Wiec u nas zaplacicie wtedy 40zl (80% z przecenionej ceny).

pokaż spoiler Wszystkie gry to legalnie gifty zakupione bezposrednio na Steam w polskiej strefie cenowej (zadnych VPN i innych kombinacji)

pokaż spoiler Nasza oferte allegro znajdziecie na http://globaleliteshop.pl, jezeli tam nie ma tego czego szukacie to napiszcie, wystawimy lub zalatwimy sprawe poza allegro.

pokaż spoiler I na koniec juz, prowadzimy tez skup przedmiotów z gier #csgo #dota2 #h1z1 i z kazdej innej gry której przedmioty sa dostepne na rynku steam. Jezeli macie cos na sprzedaz zapraszamy do kontaktu bezposrednio na naszym profilu steam
    pokaż całość

odpowiedzi (12)