•  

  Zaczalem czytac potege teraźniejszości i fajne zdanie juz na pierwszej stronie pada.

  "Dluzej ze soba nie wytrzymam". Ta wlasnie mysl nasuwala mi sie raz po raz. I nagle zdalem sobie sprawe z jej osobliwości. "Jestem jeden czy jest mnie dwoch? Bo skoro nie moge ze soba wytrzymać, to widocznie jestesmy dwaj..."
  #medytacja #ksiazki #cytatywielkichludzi

  •  

   @CieplaKaszanka może od razu jest was trzech...

  •  

   @dziwak1: jestes dziwakiem to pewnie sam wiesz jak to jest( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @CieplaKaszanka nieda sie wytrzymac takich gupot

  •  

   @CieplaKaszanka: Będę musiał wrócić do tej książki, ostatni raz czytałem ją jakieś 5 lat temu i nic z niej nie rozumiałem :D
   Myślę że to jedna z tych książek do której wręcz powinno się od czasu do czasu wracać, gdy nabierzesz innej perspektywy na życie oraz na świat, dostrzegasz w nich coś czego nie widziałeś wcześniej, wydawało ci się to mało istotne albo, rozumiałeś to lecz było to bardziej takie intelektualne rozumowanie, bez doświadczenia. Ja mam tak samo z filmem "Siła Spokoju" oraz książką "Droga Miłującego Pokój Wojownika" (film tej powstał na podstawie tej książki) i polecam ci to bardzo jeśli czytasz Eckharta :)

  •  

   @ImperiumCienia: nie lap za slowka wiedz o co autorowi chodzilo( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @Sercio: no natłok informacji na poczatku jest duzy paradoksalnie bo przeslanie jest takie zeby nie myslec za duzo. A film oglądałem bardzo spoczko az sobie odswieze.

  •  

   @CieplaKaszanka: mam podobne przemyślenia z tym że nie chodzi o "wytrzymanie", czasem niektóre rzeczy z pozoru nie mające ze sobą związku tak przedziwnie mi się układają w całość że jestem pod wrażeniem siebie samego, tzn wiem że tego nie planowałem lecz wszystko wygląda jak zaplanowane, jakby jakaś część mnie podświadomie planowała długoterminowo moje życie. Nieraz nawet mówię do żony gdy uda nam się coś trudnego że to wszystko zaplanowałem razem z tymi drobnymi potknięciami po drodze i ona wtedy robi taką minę jak zawsze gdy nie wie czy się zbijam czy mówię prawdę( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   @CieplaKaszanka: I jak książka? Po Twoim wpisie sam zakupiłem i nie jestem zawiedziony. W drugim rozdziale bodajże pisał o ludziach uprawiających sporty ekstremalne, wspinaczki itp że robią to po to by poczuć teraźniejszość, poczuć że żyja, kilka chwil później oglądałem z żoną dokument na HBO GO o K2 i był wywiad z alpinistką, zgadnij co odpowiedziała na pytanie po co to robi( ͡º ͜ʖ͡º)
   Powiedziała że robi to po to by poczuć że żyje

  •  

   @41B937B: No ja też od wspinaczy wiele razy to słyszałem, Bielecki nie raz mówił że dla niego to forma medytacji, bo musi być całkowicie skoncentrowany na każdym ruchu i być tu i teraz. No w dwa dni 100 stron przeczytałem, wciągnęła mnie dość mocno, a i tak czytam bardzo powoli bo treść jest gęsto napchana. Mam wypożyczoną, ale tez sobie kupię bo już mam ochotę wracać do niektórych fragmentów. Jedyne co mnie póki co dziwi to mały nacisk położony na praktykę, a bardzo duży na teorię.

   +: 41B937B
  •  

   @CieplaKaszanka a co o tym wszystkim myślisz tak osobiście? Myślisz że faktycznie istnieje taki stan wyższej świadomości siebie który da nam szczęście i spokój? A może już go w jakiś sposób doswiadczasz?

  •  

   @41B937B: No na pewno widze po sobie że żyjąc w teraźniejszości czuję się dużo lepiej, staram się regularnie medytować, być uważnym przy randomowych czynnościach i szukać tego "teraz" cały czas bo zbyt często je gubie. Wydaje mi się że oświecenie nie jest dla każdego i jest to coś w stylu załamania psychicznego, tylko w takim pozytywnym znaczeniu i można medytować 50 lat a go nie osiągnąć, ale co ja tam wiem.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Jak widzę faceta pracującego w sklepie na kasie typu biedronka, lidl, żabka to zastanawiam się czy można z taką osobą wiązać przyszłość typu wspólny kredyt na mieszkanie, kosztowne wakacje i inne podobne tego typu. Praca taka jest typowo dla kobiet, które do niczego innego się nie nadają jak praca fizyczna czy na kasie a tu prosze, "mężczyzna" zaprasza ponownie na zakupy w swoim śmiesznym kubraczku. O mc donaldzie nie wspomnę ale tam to faceci wyglądają na opóźnionych.

  #przemyslenia #przemysleniazdupy #niebieskiepaski
  pokaż całość

  odpowiedzi (73)

 • avatar

  DZIEŃ 42/100

  Jedzie sobie chłop furmanką, zaprzęgniętą w jednego konia.
  Na wozie góra świeżo co ususzonego siana, a na stogu siedzi jego
  przyjaciel co mu w sianokosach pomagał i beztrosko sobie żuje źdźbło trawy.
  I tak powoli się wleczą poboczem drogi, kiedy nagle
  wyprzedza ich gość na Suzuki Bandit ale bez głowy.
  Jadą dalej i wyprzedza ich Kabriolet a tam siedzi para bez głowy.
  Chłop się tak zamyślił i krzyczy do przyjaciela:

  pokaż spoiler - Heniek! Popraw no bo się kosa poluzowała!


  #suchar #100dnisucharow
  pokaż całość

  odpowiedzi (53)

 • avatar

  Budzisz się w świecie, w którym dostępny jest tylko jeden rodzaj słodyczy - zależny od ostatniej cyfry widocznej po zaplusowaniu.
  1. Pryncypałki
  2. Chałwa
  3. Sernik z rodzynkami
  4. Marcepan
  5. Sernik bez rodzynek
  6. Cukier w kostkach
  7. Żelki #gusto
  8. Rogale Świętomarcińskie
  9. Batoniki z olejem palmowym
  0. Lukrecja
  #glupiewykopowezabawy #slodycze
  pokaż całość

  odpowiedzi (92)