Wpis z mikrobloga

#dell #asus #laptopy

Poszukując przenośnego i w miarę wydajnego laptopa na studia zostało mi dwóch kandydatów i nie mogę się zdecydować który wybrać. Komputer będzie głównie służył do przeglądania internetu, okazjonalnie jakaś gierka mniej wymagająca (ale nie liczę na cuda wydajnościowe w ultrabookach).

1. Dell Vostro 5471
+solidna biznesowa konstrukcja
+większe możliwości rozbudowy
+dobry serwis w razie co
-podobno niska jasność ekranu (tylko coś koło 200 nitów ( ͡° ʖ̯ ͡°))
-trochę cięższy
-nie mam informacji nt. czasu pracy na baterii bo ciężko wgl znaleźć jakieś recenzje tego modelu
-Radeon 540

2.Asus Zenbook UX410UQ
+lżejszy
+z tego co widzę to bardzo długi czas pracy na baterii (na tym mi zależy)
+lepszy ekran
+MX130
-z dedykowaną kartą brak możliwości dodania HDD
-serwis Asus (to chyba najbardziej mnie odciąga od tego modelu, może coś się w kwestii serwisu zmieniło)
-nie jest to model biznesowy więc raczej nie będzie tak solidny jak Dell

Może wypowiedzą się użytkownicy niżej wymienionych modeli?Może wypowiedzą się użytkownicy niżej wymienionych modeli?
  • 6
@zbulbersowany jak poczytałem opinie o różnych producentach to chyba nie ma takiego który nie jest określany jako kał @Gajwer2 ciekawy model, dodałem do swojej listy kandydatów @HHHHHH zupełnie nie ten typ laptopa, a tym bardziej półka cenowa W oko wpadły mi jeszcze dwa modele: nowe HP Envy 13 I Pavilion 14 z procesorami 8gen. Mial ktoś może z nimi do czynienia? Ciężko znaleźć jakieś recenzje

#hp #envy #pavilion
@HHHHHH: tylko że ja nie szukam gamingowego laptopa, a ultrabooka, na którym od czasu do czasu pyknę sobie w jakąś mało wymagającą gierkę. W przypadku tych HP jest inna sprawa: lapki z 7 gen mają matryce błyszczące, a z 8 matowe i dlatego tą właściwość zaznaczyłem w poprzedniej odpowiedzi. Kupowany będzie za gotówkę