Wpis z mikrobloga

#allegro #paczkomaty #inpost

Mirki podpowiedzcie, bo pierwszy raz robię zwrot towaru do sprzedawcy z allegro przez paczkomat.
Mam już wygenerowany kod z allegro, idę do paczkomatu wpisuję kod i wkładam paczkę do paczkomatu.
Czy ja dobrze rozumie że paczki w ogóle się nie opisuje? żadnego adresu odbiorcy?
na allegro jest napisane: "Adres zwrotu nie będzie potrzebny, wprowadzisz jedynie wygenerowany kod."
  • 10
@jazuu: tak, warto wrzucić do pudełka albo nakleić kartkę z numerem zwrotu (w postaci ABCD/2018) z allegro, ja wtedy dopisuję też kod do paczkomatu - łatwiej zapamiętać, a możliwe, że pomaga sprzedawcy. Dzięki za przypomnienie, muszę też jedną paczkę oddać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@jazuu: po wprowadzeniu kodu i włożeniu paczki, przyjeżdża kurier do paczkomatu, nakleja etykietę tymczasowa, a potem na magazynie generowany jest normalny list przewozowy i paczka trafia tam gdzie ma trafić :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jazuu: nie stracisz, możesz to nadać na następny dzień, paczki staraj się wrzucać wieczorem albo po 16, po 16 jest obowiązek odbioru nadań z paczkomatu przez kuriera, powiedz mi jeszcze jakie miasto ;)