•  

Ostatni dobry ThinkPad pod względem designu zewnętrznego (klawiatura, TrackPoint, funkcje na bokach laptopu).
    #thinkpad #laptopy #komputery #informatyka

źródło: c.slashgear.com

•  

@mk321: Absolutnie. Są po prostu nowe.

+: pfd3
    •  

@mk321: Cienkie, przez co nie mają wysuwanej bocznej kieszeni na dysk, no i ta nowa klawiatura to jakieś nieporozumienie. Od T430 wzwyż Lenovo obsrało design IBM który definiował ThinkPady, a teraz robią standardowe laptopy które tylko przypominają ThinkPady.

•  

@supra107: seria P5x i P7x jest bardzo w porządku, sam używam. P1 też jest ciekawą propozycją.

•  

@TJ_Laser: Z tego co pamiętam seria P to ta budżetowa, no i to są te ThinkPady z klawiaturą Lenovo, która jest nieporozumieniem i nigdy nie powinna zastąpić klawiatury ThinkPada, bo przez to z ThinkPada zrobił się zwykły laptop. Klawiatura IBM była zaprojektowana tak, aby używało się jej tak jak klawiatury komputera stacjonarnego, a klawiatura Lenovo jest zaprojektowana jak klawiatura laptopowa, przez co czuć że korzysta się z laptopa, a to nie był zamysł ThinkPada.

•  

@supra107: pierdolenie

klawaitura
      obecnie jest bardziej stabilna - robisz mniej błędów, jedynym minusem nowej jest to że nie jest jak klawiatury desktopowe chociaż ja osobiście różnicy nie widzę

TrackPoint
      nic się nie zmienił poza xx40 w których można wymienić go na nowszy model

funkcje na bokach laptopu
      że chodzi ci o porty?
      to raczej tendencja całego rynku - usuwanie portów i próba zastąpienia ich jednym uniwersalnym. w x270 poza mniejszą liczbą portów USB, brakiem vga (które zastąpili hdmi i usb-c) nie ma żadnych zmian. a jeśli ktoś kupuje laptopa klasy premium to raczej stać go na stację dokującą dodająca niezbędne mu porty chociaż jeśli laptop używany jest jako laptop a nie desktop nie widzę potrzeby na więcej niż 2 porty USB, 2 wyjścia wideo

Nie wspominając już o tym że rezygnując z kilku archaizmów technologicznych dostajemy laptopy które świetnie trzymają na baterii, są lekkie i smukłe oraz co chyba najważniejsze nie mają ekranów na których nie da się odróżnić szarego od czarnego albo pracować w słońcu

•  

@supra107: ja mam P51 i T500, klawiatura w P51 jest duzo lepsza, ogolnie caly jest duzo lepszy i nie wiem po co Ci wysuwana kieszen jak mamy czasy M2.
      Mechanizm otwierania starych thinkpadow to tez masakra zwlaszcza przy dwoch suwakach.
      O ekranie nie wspominam bo to chyba nawet inne technologie