•  

Ostatni dobry ThinkPad pod względem designu zewnętrznego (klawiatura, TrackPoint, funkcje na bokach laptopu).
    #thinkpad #laptopy #komputery #informatyka

źródło: c.slashgear.com

•  

@mk321: Absolutnie. Są po prostu nowe.

+: pfd3
    •  

@mk321: Cienkie, przez co nie mają wysuwanej bocznej kieszeni na dysk, no i ta nowa klawiatura to jakieś nieporozumienie. Od T430 wzwyż Lenovo obsrało design IBM który definiował ThinkPady, a teraz robią standardowe laptopy które tylko przypominają ThinkPady.

•  

@supra107: seria P5x i P7x jest bardzo w porządku, sam używam. P1 też jest ciekawą propozycją.

•  

@TJ_Laser: Z tego co pamiętam seria P to ta budżetowa, no i to są te ThinkPady z klawiaturą Lenovo, która jest nieporozumieniem i nigdy nie powinna zastąpić klawiatury ThinkPada, bo przez to z ThinkPada zrobił się zwykły laptop. Klawiatura IBM była zaprojektowana tak, aby używało się jej tak jak klawiatury komputera stacjonarnego, a klawiatura Lenovo jest zaprojektowana jak klawiatura laptopowa, przez co czuć że korzysta się z laptopa, a to nie był zamysł ThinkPada.

•  

@supra107: pierdolenie

klawaitura
      obecnie jest bardziej stabilna - robisz mniej błędów, jedynym minusem nowej jest to że nie jest jak klawiatury desktopowe chociaż ja osobiście różnicy nie widzę

TrackPoint
      nic się nie zmienił poza xx40 w których można wymienić go na nowszy model

funkcje na bokach laptopu
      że chodzi ci o porty?
      to raczej tendencja całego rynku - usuwanie portów i próba zastąpienia ich jednym uniwersalnym. w x270 poza mniejszą liczbą portów USB, brakiem vga (które zastąpili hdmi i usb-c) nie ma żadnych zmian. a jeśli ktoś kupuje laptopa klasy premium to raczej stać go na stację dokującą dodająca niezbędne mu porty chociaż jeśli laptop używany jest jako laptop a nie desktop nie widzę potrzeby na więcej niż 2 porty USB, 2 wyjścia wideo

Nie wspominając już o tym że rezygnując z kilku archaizmów technologicznych dostajemy laptopy które świetnie trzymają na baterii, są lekkie i smukłe oraz co chyba najważniejsze nie mają ekranów na których nie da się odróżnić szarego od czarnego albo pracować w słońcu

•  

@supra107: ja mam P51 i T500, klawiatura w P51 jest duzo lepsza, ogolnie caly jest duzo lepszy i nie wiem po co Ci wysuwana kieszen jak mamy czasy M2.
      Mechanizm otwierania starych thinkpadow to tez masakra zwlaszcza przy dwoch suwakach.
      O ekranie nie wspominam bo to chyba nawet inne technologie

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Jeśli idziesz do baru z kumplami i wiesz, że planujesz wrócić o 23 do domu powiedz swojej dziewczynie, że będziesz dopiero po północy. Więc jak się dowleczesz pod drzwi o tej planowej 23 powiedz, że zerwałeś się wcześniej do domu by spędzić z nią jeszcze trochę czasu zanim się położycie do łóżka. Seksy gwarantowane. 

Pamiętajcie. Prawdziwe związki buduje się na kłamstwie i manipulacji a nie kurwa na kwiatach i czekoladkach. #zwiazki pokaż całość

odpowiedzi (29)

W mojej #pracbaza zdarzyła się, całkiem niedawno, zabawna(?) sytuacja. W czymś a'la biuro obsługi klienta (fakturowanie, umowy itp.) siedziała sobie młoda dziewczyna, stażystka, pracująca za jakieś tam niewielkie pieniądze (miałem z nią mało do czynienia, ale podobno kumata i sympatyczna). Koniec pierwszej umowy wypadał jej jakoś zaraz po wakacjach. Dziewczyna wiele razy pytała się przełożoną, czy będzie dla niej umowa, na ile może liczyć itp. Przełożona zbywała ją tekstami typu "spokojnie, będzie dobrze, damy radę".

Pod koniec tegoż okresu kierowniczka przyszła do niej i oznajmiła, że jest dla niej umowa. No i tu szok, bo dziewczyna stwierdziła, że umowy nie podpisze, bo już ma inne plany - wyjazd za granicę. Nieśmiało rzuciła między wierszami, że miała dosyć niepewności i proszenia się, i umowy nawet nie zamierza oglądać, bo już się zobowiązała. W związku z czym idzie na pozostały urlop i po urlopie wróci załatwić formalności i fru na wyspy.

Dziewczyna poszła na urlop, i wyszedł problem - w okresie wakacyjnym, kiedy młodsza część działu była na urlopie, w biurze zostały dwie stare Grażyny i ta właśnie młoda. I wtedy też, do programu do fakturowania weszła jakaś spora aktualizacja/nakładka, ponoć zajebiście istotna. Z rozmowy wyszło, że Grażyny na szkolenie nie poszły, bo po co im te komputry, i wysłały młodą. I od tamtej pory, młoda wszystko w tym programie robiła, Grażyny siedziały na dupie i piły kawę. Młoda sobie poszła i okazało się, że nikt programu do faktur nie kuma, także młodzi bo jest zupełnie inny niż poprzedni i każdy się boi dotykać, bo nie wiadomo jak poprawki nanosić na ewentualnie źle wystawioną fakturęXD

Grażyny dostały opierdol, wykonawca stwierdził, że on szkolenie już robił i nie wie kiedy będzie mógł zrobić następne a instrukcji jako takiej nie stworzył XDD. No i wnioski - trzeba szybko demydż kontrol. Po kilku dniach młoda wróciła z urlopu pozabierać papiery z kadr i swoje graty z pokoju. Przyszła do pokoju i nawiązał się taki dialog:
    K(ierowniczka): O dzień dobry Pani Aniu, hihi, jaka Pani wypoczęta hihi (wazelina mocno)
    A(nia): No, dzień dobry, zabieram swoje rzeczy i już mnie nie ma.
    K: Noo, ale może by Pani przemyślała, bo wie Pani, tą umowę to mozna ponegocjować, stawkę podnieść...
    A: Ale już mówiłam, zobowiązałam się, wyjeżdżam za parę dni do Anglii, zresztą część moich rzeczy już tam pojechała.
    K: No... Trudno... Szkoda, takiego pracownika tracić, szkoda, bo wie Pani, tutaj z tym programem są problemy... No koleżanki sobie nie radzą, faktury zalegają...
    A: (olewcze milczenie)
    K: To ja Pani Aniu hihi miałabym taką prośbę do Pani... Bo ja już rozmawiałam z naszymi informatykami że by się tak dało... Jakby Pani była już w tej Anglii, to mogłaby coś Pani, hihi, wieczorem pomóc koleżankom w tym programie?

Ania uśmiechnęła się serdecznie i odpowiedziała:

pokaż spoiler Chyba Pani na głowę upadła

Podniosła torbę ze swoimi rzeczami i wyszła.
    #pracbaza #logikarozowychpaskow #czujedobrzeczlowiek i chyba trochę #rozowykorposwiat
    pokaż całość

odpowiedzi (57)

DZIEŃ 47/100

W pewnym mieście policja szukała ludzi do pracy.
    Zgłosiły się trzy blondynki. Stanowisko było jedno.
    Postanowiono więc wybrać tą jedną za pomocą małego testu.
    - Proszę bardzo, tu mamy dla pani zdjęcie pewnego osobnika z profilu. Proszę
    powiedzieć nam jak najwięcej o nim, co się pani nasuwa, jakieś spostrzeżenia.
    - Jezu! On ma tylko jedno ucho!
    Kandydatce podziękowano. Druga otrzymała takie samo polecenie.
    - O Boże! On ma tylko jedno ucho!
    Ta również wypadła poniżej oczekiwań.
    Poproszono trzecią kandydatkę, która dostała to samo zadanie.
    - Ten człowiek nosi szkła kontaktowe - odpowiedziała blondynka.
    Komisja spojrzała zadziwiona.
    Sprawdzono w dokumentach i okazało się, że miała rację.
    - No wspaniale! Gratulujemy! Jest pani przyjęta. Ale jak pani to wydedukowała?
    - To proste. Ten człowiek nosi szkła kontaktowe, bo nie może nosić okularów.
    - Ale dlaczego?

pokaż spoiler - No jak to? No przecież on ma tylko jedno ucho!

#suchar #100dnisucharow
    pokaż całość

odpowiedzi (51)