•  

  438066,00 - 10,87 = 438055,13

  Idź biegać rano mówili. Będzie fajnie mówili. Naładujesz się endorfinami mówili. I wiecie co? Naprawdę mieli rację. (。◕‿‿◕。)

  Przyznam, że ten tydzień pod względem wczesnych pobudek to z mojej strony jakaś żenada. Nie wiem czy wyjście na bieganie po 7 rano mogę w ogóle nazwać ze swojej strony wczesnym biegiem, no ale z drugiej strony nie było też póki co potrzeby zrywania się o 5. ¯\_(ツ)_/¯ W każdym razie jeszcze przed wyjściem z domu nie byłam pewna czego się w ogóle po tym bieganiu spodziewać, a to wszystko przez to, że wczoraj miałam jeden z najgorszych dni ostatnich tygodni. I wiecie co? Od pierwszych metrów wiedziałam, że będzie dobrze. No biegło mi się fantastycznie, lekko, przyjemnie i każdy krok ładował mnie endorfinami. Więc jeżeli macie dzisiaj zły dzień, to przepraszam, ale chyba wchłonęłam całą pozytywną energię świata. ʕ•ᴥ•ʔ Oby pozostało tak do samego wieczora, bo dzień czeka mnie długi.

  Lekkość biegu widać nawet przy zestawieniu tempa z tętnem. Szybsze tempo niż ostatnio, a tętno niższe. Co sprowadza się do prostego wniosku, ze gorsze dni się zdarzają i tyle.

  148,17 - 10,87 = 137,30

  Miłego dnia Miraski! ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  #biegajzwykopem #bieganie #kinjabiega

  Dystans: 10.87 km
  Wertykalnie: 855m(↑428m/↓427m)
  Czas: ◷01:08:46
  Tempo: 6:20/km
  Średnie tętno: 156 bmp

  #sztafeta #ruszwroclaw

  Wpis dodany za pomocą tego skryptu

  pokaż spoiler Najlepszy, bo darmowy
  Jest do wszystkiego więc... Jest dobry!
  Samo liczy, to chyba magia
  Skrypt się nie myli, to inni się mylą
  Będą z tego ładne wykresiki
  Powiedzcie mamie, powiedzcie babci, niech odejmują!

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Wścieklizna.
  Pewnie o niej słyszeliście, dość popularna, dużo się o tym mówi, że zwierze może być wściekłe.
  No to posłuchajcie.

  Jak pewnie nie wiecie, jest bardzo popularna, chociaż ludzie dość rzadko wchodzą w kontakt ze zwierzętami-nosicielami.
  Najczęściej skunksy i nietoperze są zarażone.

  Obrazek dla was.

  Jedziecie na wycieczkę do lasu, i postanawiacie zrobić sobie drzemkę. W trakcie kiedy śpicie, trafia na was malutki brązowy nietoperz, Gacek Brunatny, zarażony wścieklizną, akurat w fazie szału. Ruszyliście się zbyt głośno, chrapnęliście, i Gacka wystraszyliście, więc przechodzi do ataku, ląduje na was całe 6-12g wściekłego nietoperza, więc pewnie nawet go nie poczujecie, i na pewno się nie obudzicie. Było gorąco więc mieliście krótkie spodenki, i odsłonięte kolana. Świetny cel. Nietoperz wbija swoje malutkie ząbki w skórę, ledwie starcza żeby ją przebić, ale udaje mu się was zadrasnąć.
  Nietoperz odlatuje, i jakiś czas później się budzicie, nawet nie zauważacie różnicy, a malutka draska na kolanie zostaje przypisana otarciu o gałąź.

  Wirus wścieklizny nie podróżuje we krwi, testy krwi nie będą w stanie nawet go wykryć, test na antyciała może być zrobiony, ale jeżeli kiedykolwiek byłeś szczepiony, nie zdadzą się na nic.

  Bomba została zapalona, licznik odlicza czas do eksplozji, a ty i twój układ nerwowy jesteście strefą 0.
  Wścieklizna rozprzestrzenia się i mnoży w twoim układzie nerwowym, nie powodując żadnych zniszczeń ani szkód, niewykrywalna. Nie masz żadnych objawów. Żadnych.

  Może miną 4 dni, może to być rok, a może być nawet i 8 lat. Dawno już zapomnisz niedzielny wypad do lasu, aż pewnego dnia czujesz ból w plecach, a może lekki ból głowy?

  W tym momencie jesteś już martwy. Nie ma dla Ciebie ratunku, nie ma lekarstwa. Martwy.

  Jedyne wyjście to Protokół Milwaukee, który i tak zabija większość pacjentów, a tych którzy ocaleją, zmienia w warzywa.
  Nie ma leczenia. Skuteczność wirusa to 100%.

  100%

  Pomyśl o tym, pogódź się z tym, nie ma żadnego innego wirusa na naszej planecie, którego skuteczność to 100%. Tylko Wścieklizna. A gdy już masz symptomy, to koniec. Jesteś martwy.

  Zastanawiasz się pewnie jak to wygląda?

  Zaczyna się od tego, że ból głowy zmienia się w gorączkę, i generalne złe samopoczucie. Robisz się niespokojny. Czujesz niepokój, i strach. Nie wiesz dlaczego. Gdy wirus dostał się do mózgu, i rozprzestrzenił po systemie nerwowym, zaczyna się mnożyć na potęgę, zaczynając od istoty szarej mózgu, i rdzenia kręgowego. To jest ta część która kontroluje komunikację z resztą mózgu i całego ciała, również atakuje układ odpowiedzialny za cykl snu.
  Dlatego właśnie spotkałeś nietoperza w ciagu dnia, gdy powinien spać.

  Stajesz się coraz bardziej niespokojny. Cały czas myślisz, że masz tylko lekką gorączkę, ale nagle pojawiają się stany lękowe, jesteś przerażony, i nie możesz zrozumieć dlaczego. To znak że wścieklizna jest już w ciele migdałowatym (amygdala)

  Gdy twój móżdżek, jest rozpalony wirusem, zaczynasz tracić koordynację ruchową, i równowagę.
  Myślisz sobie, że może jednak trzeba się przejść do lekarza, ale zakładając, że lekarz będzie na tyle dobry, by zrobić potrzebne testy, w ciągu kilku ostatnich dni które masz na tej planecie, szansę są, że jedyny z nich pożytek, to podanie twoim bliskim przyczyny zgonu.

  Stajesz się wybuchowy, poddenerwowany, możesz mieć lekkie drgawki, i cały czas odczuwasz przejmujący strach.
  Strach, strach który odczuwasz kiedy nie wiesz co się dzieje, ten możesz znać, wiesz o czym mówię kiedy to czytasz, ale kiedy wirus dobiera się do twojego mózgu, jest on wzmocniony stukrotnie. Wtedy też zaczyna się wodowstręt.

  Odczuwasz niesamowite pragnienie, chcesz wody. Nie możesz jej jednak wypić, gdy tylko próbujesz, twoje gardło się zaciska, i zbiera Ci się na wymioty. Dostajesz prawdziwego lęku przed wodą. Samo patrzenie na szklankę wody, sprawia że dostajesz odruchu wymiotnego, cofasz się w strachu. Twój mózg nie pojmuje co się dzieje, i ten paradoks nie ma sensu.
  W tym momencie lekarze muszą podłączyć Cię do kroplówki, abyś nie umarł z odwodnienia. Umrzesz i tak, było to pewne odkąd zaczął się ból głowy. Ale to jeszcze nie koniec.

  Zaczynają się halucynacje, słyszysz i widzisz rzeczy, których nie ma, tak żegna się z tobą twoje Wzgórze (thalamus).
  Smakujesz dźwięki, widzisz zapachy, wszystko staje się najbardziej przerażającym tripem jaki można mieć po kwasie.
  Kiedy Hipokamp (hippocampus) jest atakowany, zaczynasz tracić pamięć, zapominasz swoich bliskich i rodzinę. Zostajesz sam w tym szaleństwie.

  Jesteś sam, halucynujesz, pragniesz wody, i jesteś przerażony do granic. Wszystko jest przerażające. Dziwni ludzie w kitlach, nieznajomi wokół twojego łóżka, płaczący, nie wiadomo czemu. Chcą Ci dać wody, ale woda jest straszna, i chce Ci się od niej wymiotować.
  Minął tylko tydzień, od tego małego bólu głowy, o którym teraz już zupełnie nie pamiętasz.
  Czas stracił znaczenie dla Ciebie, zabawne jest to, że teraz czujesz się dokładnie tak jak ten Gacek Brunatny, który Cię ugryzł.

  W końcu wpadasz w fazę ogłupienia wścieklizną. Twój mózg rozpoczyna zamykanie procesów. Za duża część zmieniła się już w papkę wirusową. Ślinisz się, twarz ci opada. Nie wiesz i nie obchodzi Cię, co dzieje się dookoła Ciebie.
  Nagły dźwięk, czy nagły błysk światła może Cię przestraszyć, ale najcześciej po prostu wpatrujesz się w ścianę przed tobą. Nie spałeś już od 72 godzin, ale nie wiesz nawet co to jest godzina.

  I wtedy umierasz...
  Tak po prostu znikasz.

  I nie ma nic... co można dla Ciebie zrobić. Nikt Ci nie pomoże.

  Ale to jeszcze nie koniec, kiedy Ciebie już nie ma, zostaje twój trup. Co z nim zrobić?
  Jasne, zawsze można zakopać, tak jak prawie każdego innego trupa, ale ten jebany wirus może w tobie żyć przez lata. Nawet w ziemi.
  Można zabić każde zwierzę zarażone wścieklizną na tym globie, i wystarczy żeby przez 2 lata od pogromu, jakaś wilgoć w zachowanym, zgniłym trupie, który kiedyś był puchatym zwierzaczkiem zostanie zjedzona przez inne jeszcze żywe puchate zwierzątko, cały ten cyrk zaczyna się od nowa...

  Więc jeśli miałbym wybrać co najbardziej mnie przeraża, oddaję swój głos na Wściekliznę.
  Ona jest wszędzie. Zarażonych jest około 6% wszystkich nietoperzy na ten przykład. To 1 na 17 Gacków brunatnych.

  Za każdym razem kiedy jest mowa o wściekliźnie, jest podawana masa błędnych informacji na jej temat.

  Owszem, zgony z powodu wścieklizny to tylko kilka rocznie w krajach rozwiniętych. (USA 2 do 3 rocznie, Polska kilkanaście po II wojnie światowej). Wścieklizna jest naprawdę rzadka. U ludzi.

  A to dlatego, że każde ugryzienie jest poddawane bardzo sztywnemu i agresywnemu protokołowi.
  Jeśli jesteś ugryziony, i nie da się zidentyfikować zwierzaka, albo zwierze umiera w przeciągu 15 dni od ugryzienia, dostajesz leczenie zapobiegawcze. Koniec, kropka.

  Leczenie zapobiegawcze jest na szczęście skuteczne prawie w 100%, jeżeli otrzymasz je przed pojawieniem się objawów.
  Składa się na nie seria zastrzyków w immunoglobulicznych (przeciwciała) w ramię, lub okolice ugryzienia, jak również szczepionką w przeciągu miesiąca. Jeżeli jesteś szczepiony przeciw wściekliźnie, możesz nawet być dawcą przeciwciał.

  Już nie stosuje się tych strasznych zastrzyków w brzuch o których mogłeś słyszeć za dzieciaka.

  Natomiast w krajach bez dobrych protokołów, lub w ogóle z kiepskim dostępem do nowoczesnej medycyny, wścieklizna jest powszechna. Same Indie notują 20 000 śmierci na konto wścieklizny ROCZNIE.

  W dawnych czasach zdarzały się całe epidemie wścieklizny, na tyle strasznem, że morderstwa czy samobójstwa podejrzanych o zarażenie, nie były niczym niespotykanym.

  W USA pierwszy przypadek śmierci na wściekliznę, został zanotowany dopiero w 1768 roku, a to dlatego że Wścieklizna nie była natywna dla północnej ameryki, i rozprzestrzeniała się bardzo powoli. Na tyle powoli, że do lat 90tych, zakładano że Canada i północny Nowy Jork, nie posiadały w ogóle przypadków zarażeń. To się oczywiście zmieniło kiedy rozpoznano wściekliznę u szopa pracza w tamtych okolicach, mimo wysiłków aby powstrzymać dalsze rozprzestrzenianie się choroby, odnalazła ona swoją drogę do Kanady.

  Do dziś są kraje w których Wścieklizna nie występuje, np Australia, i całe szczęście, bo kraj w którym nawet drzewa chcą Cię zabić, takich atrakcji chyba nie potrzebuje.

  To nieprawda, że wielu ludzie przetrwało Wściekliznę, dzięki Protokołowi Milwaukee. Zaledwie JEDNA kobieta przeżyła, i do dziś, 18+ lat później, nie doszła do siebie. Jest też szansa, że jedyny powód lda którego przetrwała, to jakaś mutacja genetyczna, która dała jej częściową odporność, lub weszła jakiś kontakt ze szczepionką. Wszystkie inne metody leczenia zawiodły. Te które wstępnie zadeklarowano jako skuteczne, w końcu również uległy przed Wścieklizną. A każdy "ocalony" o którym słyszałeś, na pewno otrzymał leczenie zapobiegawcze, zanim pojawiły się objawy, a mimo to wielu z nich ostatecznie i tak umarło.

  Jeśli widzisz dzikie zwierzę, które nie unika kontaktu z człowiekiem, twoim zadaniem jest unikać kontaktu z tym zwierzakiem.
  W Polsce szczególnie trzeba uważać na Lisa Rudego.
  Nie prawdą jest to, że jeżeli nie dostaniesz leczenia w ciagu 3 dni, zda się ono na nic.
  Wirus rozprzestrzenia się bardzo powoli po organizmie, może mu zająć nawet kilka lat, zanim dotrze do mózgu, a to zależy od ścieżki jaką obierze. Nigdy nie jest za późno na leczenie zapobiegawcze. Nigdy.
  Znany jest przypadek rozwoju wirusa który trwał 8 lat!

  Uważajcie na Siebie drogie Mirki i Mirabelki, jeśli coś was ugryzie, za każdym razem idźcie do lekarza po odpowiednie środki zapobiegawcze. Z Wścieklizną nie ma żartów. Nie lekceważcie jej, bo ona się nie cacka.

  Źródła:
  polskie
  reddit wpis użytkownika /u/HotDogen

  #wscieklizna #straszne #paliwokoszmarow #horror #dokawy #reddit #choroby #dzikiezwierzeta #natura
  pokaż całość

  odpowiedzi (77)

 • avatar

  W mojej #pracbaza zdarzyła się, całkiem niedawno, zabawna(?) sytuacja. W czymś a'la biuro obsługi klienta (fakturowanie, umowy itp.) siedziała sobie młoda dziewczyna, stażystka, pracująca za jakieś tam niewielkie pieniądze (miałem z nią mało do czynienia, ale podobno kumata i sympatyczna). Koniec pierwszej umowy wypadał jej jakoś zaraz po wakacjach. Dziewczyna wiele razy pytała się przełożoną, czy będzie dla niej umowa, na ile może liczyć itp. Przełożona zbywała ją tekstami typu "spokojnie, będzie dobrze, damy radę".

  Pod koniec tegoż okresu kierowniczka przyszła do niej i oznajmiła, że jest dla niej umowa. No i tu szok, bo dziewczyna stwierdziła, że umowy nie podpisze, bo już ma inne plany - wyjazd za granicę. Nieśmiało rzuciła między wierszami, że miała dosyć niepewności i proszenia się, i umowy nawet nie zamierza oglądać, bo już się zobowiązała. W związku z czym idzie na pozostały urlop i po urlopie wróci załatwić formalności i fru na wyspy.

  Dziewczyna poszła na urlop, i wyszedł problem - w okresie wakacyjnym, kiedy młodsza część działu była na urlopie, w biurze zostały dwie stare Grażyny i ta właśnie młoda. I wtedy też, do programu do fakturowania weszła jakaś spora aktualizacja/nakładka, ponoć zajebiście istotna. Z rozmowy wyszło, że Grażyny na szkolenie nie poszły, bo po co im te komputry, i wysłały młodą. I od tamtej pory, młoda wszystko w tym programie robiła, Grażyny siedziały na dupie i piły kawę. Młoda sobie poszła i okazało się, że nikt programu do faktur nie kuma, także młodzi bo jest zupełnie inny niż poprzedni i każdy się boi dotykać, bo nie wiadomo jak poprawki nanosić na ewentualnie źle wystawioną fakturęXD

  Grażyny dostały opierdol, wykonawca stwierdził, że on szkolenie już robił i nie wie kiedy będzie mógł zrobić następne a instrukcji jako takiej nie stworzył XDD. No i wnioski - trzeba szybko demydż kontrol. Po kilku dniach młoda wróciła z urlopu pozabierać papiery z kadr i swoje graty z pokoju. Przyszła do pokoju i nawiązał się taki dialog:
  K(ierowniczka): O dzień dobry Pani Aniu, hihi, jaka Pani wypoczęta hihi (wazelina mocno)
  A(nia): No, dzień dobry, zabieram swoje rzeczy i już mnie nie ma.
  K: Noo, ale może by Pani przemyślała, bo wie Pani, tą umowę to mozna ponegocjować, stawkę podnieść...
  A: Ale już mówiłam, zobowiązałam się, wyjeżdżam za parę dni do Anglii, zresztą część moich rzeczy już tam pojechała.
  K: No... Trudno... Szkoda, takiego pracownika tracić, szkoda, bo wie Pani, tutaj z tym programem są problemy... No koleżanki sobie nie radzą, faktury zalegają...
  A: (olewcze milczenie)
  K: To ja Pani Aniu hihi miałabym taką prośbę do Pani... Bo ja już rozmawiałam z naszymi informatykami że by się tak dało... Jakby Pani była już w tej Anglii, to mogłaby coś Pani, hihi, wieczorem pomóc koleżankom w tym programie?

  Ania uśmiechnęła się serdecznie i odpowiedziała:

  pokaż spoiler Chyba Pani na głowę upadła


  Podniosła torbę ze swoimi rzeczami i wyszła.
  #pracbaza #logikarozowychpaskow #czujedobrzeczlowiek i chyba trochę #rozowykorposwiat
  pokaż całość

  odpowiedzi (108)

 • avatar

  #elektroda moim marzeniem bylo by zrobic taka kurewska inbe na elektodzie np. zalozyc ze sto kont i w jednej godzinie zajebac forum jakimis glupimi pytaniami w stylu ktora strona wkladac baterie do pilota xD

  odpowiedzi (44)