Wpis z mikrobloga

Mam do Was pytanie. Kończy mi się niedługo umowa z ncplus. Wysłałem do nich wypowiedzenie drogą mailową i na wypowiedzeniu dołączyłem podpis elektroniczny kwalifikowany. Odpowiedź ncplus jest taka, że nie uznają takiej formy wypowiedzenie i zgodnie z regulaminem mam im to dostarczyć na piśmie. I tutaj jest moje pytanie. Czy mają rację?
Dodam, że zgodnie z art. 76 § 2 kodeksu cywilnego podpis elektroniczny kwalifikowany ma taką samą moc prawną jak podpis własnoręczny. Czy ich regulamin może stać ponad prawem? Warto z nimi walczyć? Zadałem podobne pytanie UOKiK z prośbą o zajęcie się tą sprawą.

Kiedy chce się podpisać umowę to bez problemu zrobimy to przez telefon, internet. Ale wypowiedzenie już nie jest takie proste. Wg mnie ta praktyka powoduje, że jakiemuś procentowi ludzi po prostu się nie chce.

#prawo #ncplus #pytanieprawne #pytanie #gownoburza
  • 11
@gwynebleid: Wiesz, nie mam problemu z wysłaniem tego listem poleconym czy nawet dostarczenia im tego osobiście. Ale tutaj chodzi o zasadę. Jak trzeba będzie to mogę iść nawet z tym do sądu jeśli racja jest po mojej stronie. Może dzięki temu ktoś wymusi na nich zmianę tego regulaminu i uratuję świat.
@motyk: masz rację, ale jak nie wyślesz tego normalnie to zatrują ci życie i będziesz 2 lata się sądzić o swoją racje, a oni 2 lata beda ci zatruwać. Jak kolega @gwynebleid napisał to je polandia. Tu jednostka w starciu z korporacją jest śmieciem. Nawet jak wygrywa to jest to zwycięstwo pyrrusowe.
masz rację, ale jak nie wyślesz tego normalnie to zatrują ci życie i będziesz 2 lata się sądzić o swoją racje, a oni 2 lata beda ci zatruwać.


@iighlaq_alhabl: jesli kolege stac na podpis cyfrowy to stac na pelnomocnika :)