Wpis z mikrobloga

Jako, że koniec inżynierki się zbliża, a tu na karku ponad 3 lata doświadczenia w branży #it zastanawiam się coraz poważniej nad #emigracja do #usa.

Jakie szanse na znalezienie pracy w Dolinie Krzemowej? Jest tak łatwo jak Wrocław? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak już wcześniej powiedziałem ponad 3 lata, z czego 0,5 roku na stanowisku regulara. Na co zwrócić uwagę? Jak wygląda sprawa z wizą? Wiem, że może ją załatwić pracodawca. Na jakie widełki można liczyć i ile trzeba liczyć na wydatki, żeby móc się spokojnie utrzymać?

#stanyzjednoczone #emigrujzwykopem
  • 5
@simargl_: pamietaj, z w konkurujesz z calym światem, z ludzmi, ktorzy naprawde sa wymiataczami.
W jakich technologiach pracujesz?
Ogolnie z H1B jest bardzo ciezko, a zasponsorowac ja moga byc chetne prawie jedynie firmy z BigN, ktore na dodatek maja najtrudniejsze rekrutacje.
Generalnie najlatwiej bedzie ci próbować dostac sie do oddzialu europejskiego firmy stamtąd, a nastepnie dokonac transferu miedzyoddzialowego na wizie L1.
@simargl_: mowiac krotko, to bedzie trudno. Nikt nie bedzie specjalnie bawil sie w sprowadzanie juniora z Polski, skoro setki osob jest na miejscu (pracuje w Dolinie Krzemowej i szukalem juz bardzo wielu ludzi do swoich zespolow).

W Twoim wypadku jedyna szansa jest dostanie sie na entry level do jakiejs powazniejszej firmy IT, ktora ma swoj odxzial w europie (google, microsoft, facebook, amazon) i przeniesienie sie wewnatrz na wizie L1, a pozniej