•  

Czy homoseksualizm to choroba?

Seksuolodzy: nie
    Psycholodzy: nie
    Psychiatrzy: nie

Wykopki bez wykształcenia medycznego: tak

Zgadnijcie czyje zdanie jest w tym temacie gówno warte ( ͡º ͜ʖ͡º)

#lgbt #pseudonauka #psychologia #bekazprawakow

•  

@Soojin21: ??

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@Handy29 tak brzmi ich odpowiedź na pytanie z początku wpisu

•  

Czy homoseksualizm to choroba?

Wykopki bez wykształcenia medycznego: tak

Zgadnijcie czyje zdanie jest w tym temacie gówno warte ( ͡º ͜ʖ͡º)

@Soojin21: No dobra, ale to wszyscy jednomyślnie? Inna sprawa nie podałeś żadnych źródeł na poparcie swoich wywodów, czyli tego co rzekomo twierdzą seksuolodzy, psycholodzy czy psychiatrzy( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Liwiia

twoje

Zdaje sobie z tego sprawę, dlatego ufam naukowcom, a nie ludziom, którzy modlą się przez internet (ʘ‿ʘ)

•  

@Soojin21: Homoseksualizm w życiu zwierząt był od zawsze. Ale kurwa gdzieś są jakieś granice.

+: Artron
    •  

seksuologów,psychologów,psychiatrów

@salomon994: Niby ok, ale gdzie są te ich zdania?;] Tu jest jak w reklamie Colgate, że polecane niby przez dentystów.

•  

•  

@Kaczypawlak https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Homoseksualizm myślałam, że to powszechnie znane fakty (jak to, że Ziemia jest kulą), ale jak widać niektórzy są trochę do tyłu i jeszcze nie słyszeli o 'ostatnich' odkryciach naukowych.

Każde poważne środowisko naukowe twierdzi, że homoseksualizm jest normalny. Ci, którzy twierdzą inaczej podejrzanie często są powiązani z pewnym środowiskiem religijnym ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

•  

myślałam, że to powszechnie znane fakty (jak to, że Ziemia jest kulą), ale jak widać niektórzy są trochę do tyłu i jeszcze nie słyszeli o 'ostatnich' odkryciach naukowych.

@Soojin21: Teorii ewolucji nikt jeszcze nie obalił a do tej pory ludzie się kłócą czy to nie ściema;] Co do tych odkryć naukowych to też nie można we wszystko wierzyć, kiedyś nauką był niby marksizm czy łysenkizm.

Każde poważne środowisko naukowe twierdzi, że homoseksualizm jest normalny. Ci, którzy twierdzą inaczej podejrzanie często są powiązani z pewnym środowiskiem religijnym ( ͡º ͜ʖ͡º)

@Soojin21: I liczba podanych źródeł poza wikipedią, gdzie w teorii każdy może pisać co chce "u mnie w liceum jak ktoś podawał wikipedię jako źródło to od razu nie zaliczał(✌ ゚ ∀ ゚)☞", jest równa liczbie ZERO( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@kiera1: wiesz, wygadał się, że robi gównoaferę;]

•  

@Kaczypawlak

Stanowisko Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego na temat zdrowia osób o orientacji homoseksualnej

Orientacja heteroseksualna, homoseksualna i biseksualna są traktowane jako prawidłowe warianty rozwojowe seksualności człowieka. Osoby homoseksualne stanowią około 5% populacji.  W oparciu o wyniki badań poświęconych orientacji homoseksualnej, prowadzonych na świecie od lat 40. XX wieku, eksperci zasiadający w międzynarodowych gremiach skupiających psychologów, psychiatrów i lekarzy innych specjalności doprowadzili do depatologizacji homoseksualności - homoseksualizm został wykreślony z list chorób i zaburzeń psychicznych: w 1973 roku z klasyfikacji Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders, w skrócie DSM), w 1991 roku - z Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych (International Classification of Diseases and Related Health Problems, w skrócie ICD) opracowanej przez Światową Organizację Zdrowia.

Propagowanie terapii polegających na korekcie, konwersji czy reparacji orientacji homo- czy biseksualnej w kierunku wyłącznie heteroseksualnej jest niezgodne ze współczesną wiedzą na temat seksualności człowieka i może zaowocować poważnymi niekorzystnymi skutkami psychologicznymi dla osób poddawanych tego typu oddziaływaniom.

Orientacja homoseksualna, jako cecha osobista , podlega takim samym formom ekspresji jak orientacja heteroseksualna. Orientacja seksualna per se nie determinuje, poziomu rozwoju emocjonalnego, intelektualnego, społecznego czy moralnego.

http://pts-seksuologia.pl/sites/strona/59/stanowiskopts-na-temat-zdrowia-osob-o-orientacji-homoseksualnej

•  

myślałam, że to powszechnie znane fakty (jak to, że Ziemia jest kulą), ale jak widać niektórzy są trochę do tyłu i jeszcze nie słyszeli o 'ostatnich' odkryciach naukowych.

@Soojin21: I tu mnie rozwalił ten fragment

rola społeczna i tożsamość seksualna (ang. sexual identity), rozumiane jako jedna z wielu ról istniejących w społeczeństwach[20].

Normalną rolą społeczną homoseksualistów jest to, że są "obciachem", każdy się z nich śmieje i określenie kogoś tym mianem jest dla tego kogoś obraźliwe? Fajna funkcja społeczna xD

•  

@liberalnysernik: ok, ale nie Ciebie pytałem o źródła a kogoś innego(✌ ゚ ∀ ゚)☞

•  

@Soojin21:

Każde poważne środowisko naukowe twierdzi, że homoseksualizm jest normalny

Nie prawda, normalne zachowanie to takie, które jest normą w danym społeczeństwie, a homoseksualizm jest odchyleniem od normy.

•  

@Soojin21:To szkoda, że własnego rozumu nie masz
      zaraz głowę ci rozsadzi od tej "naukowości" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

Ja uważam że homoseksualizm jest formą zaburzenia psychicznego, lub genetycznego, choroba raczej nie.

•  

Orientacja heteroseksualna, homoseksualna i biseksualna są traktowane jako prawidłowe warianty rozwojowe seksualności człowieka. Osoby homoseksualne stanowią około 5% populacji.  W oparciu o wyniki badań poświęconych orientacji homoseksualnej,

@liberalnysernik: U mnie na uczelni od zawsze przy analizowaniu statystycznych kazano zwracać na coś takiego jak przedział to te zwykłe 5% kazano nam odrzucać jako nieistotne( ͡° ͜ʖ ͡°) PS. Jestem po biologii/biotechnologii. W sumie to są wyjątki potwierdzające w sumie regułę. Homoseksualizm będzie w każdej populacji zawsze tak samo jak osoby na przykład z zespołem Downa.

•  

@Liwiia

To szkoda, że własnego rozumu nie masz zaraz głowę ci rozsadzi od tej "naukowości" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Godzę się z tym, że nie jestem sędzią ostatecznym i nie wiem wszystkiego. Są ludzie mądrzejsi ode mnie Widzę, że tak jak wielu twoich braci w wierze lubisz wyśmiewać naukę. Nic dziwnego, przez nią wasza bajeczka nie trzyma się kupy

•  

No dobra, ale to wszyscy jednomyślnie?

@Kaczypawlak:

Obecnie istnieje naukowy konsensus, że homoseksualizm jest normalnym wariantem ludzkiej seksualności, co potwierdzają oświadczenia szeregu organizacji naukowych, m.in. Światowej Organizacji Zdrowia, Światowego Towarzystwa Psychiatrycznego, Panamerykańskiej Organizacji Zdrowia, Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego, Amerykańskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego i Amerykańskiego Towarzystwa Medycznego.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Homoseksualizm_w_klasyfikacji_DSM

•  

@prawa_reka_sorosa: to wiem, ale nie pytałem Ciebie a tamtych konkretnie. Poza tym to co jest teraz, nie oznacza, że tak będzie zawsze. Zobacz na teorie o wyższości niektórych ras ludzkich ponad inne, miało podstawy naukowe aż do lat 40-tych XX wieku, w międzyczasie był marksizm czy łysenkizm. Weź też pod uwagę, że część ludzi nie uznaje teorii ewolucji( ͡° ͜ʖ ͡°)

pokaż spoiler a więc to, że ktoś tak mówi nie oznacza, że jest ok( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

Poza tym to co jest teraz, nie oznacza, że tak będzie zawsze

@Kaczypawlak: Jest od około 45 lat i nie wygląda na to by cokolwiek w tej sprawie miało się zmienić. Jeżeli coś się pojawi to będziemy mogli o tym porozmawiać, a na razie to tylko gdbynie.

•  

Co do tych odkryć naukowych to też nie można we wszystko wierzyć

to co jest teraz, nie oznacza, że tak będzie zawsze

Zobacz na teorie o wyższości niektórych ras ludzkich ponad inne

Czytaj: nie wierzę w to, co nie pasuje do mojego wyobrażenia o świecie. Mętnie krążysz wokół tematu, półsłówka, wymijające zdania, brak konkretności. Po prostu powiedz, że nie zgadzasz się ze stanowiskiem największych i najbardziej prestiżowych organizacji w świecie nauki o seksualności, psychologii i psychiatrii, bo kłóci się to z twoim postrzeganiem tej sprawy, choć nie masz na tym polu żadnej wiedzy w porównaniu do naukowców tym się zajmujących. Przyznanie się do "foliarstwa" i uzmysłowienie sobie tego może pomóc.

kiedyś nauką był niby marksizm

@Kaczypawlak: Co masz na myśli?

I liczba podanych źródeł poza wikipedią, gdzie w teorii każdy może pisać co chce "u mnie w liceum jak ktoś podawał wikipedię jako źródło to od razu nie zaliczał(✌ ゚ ∀ ゚)☞", jest równa liczbie ZERO

Myślałem, że w 2018 roku ludzie już potrafią posługiwać się przypisami na Wikipedii.

•  

Jest od około 45 lat i nie wygląda na to by cokolwiek w tej sprawie miało się zmienić. Jeżeli coś się pojawi to będziemy mogli o tym porozmawiać, a na razie to tylko gdbynie.

@prawa_reka_sorosa: Pitolenie, tylko w USA, jak już piszesz, no bądźmy poważni ja tu się powołuję na WHO

Usunięcie homoseksualizmu przez Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne (APA) z klasyfikacji DSM w 1973 roku poprzedziły naciski ze strony gejowskich aktywistów oraz debaty, które przetoczyły się przez samo Towarzystwo, organizacje homoseksualne i media[56][159][160]. Na decyzję APA miały wpływ m.in. badania naukowe pokazujące, że homoseksualizm nie wiąże się z zaburzeniami psychicznymi[161]. Homoseksualizm został wykreślony przez Światową Organizację Zdrowia z dziesiątej rewizji klasyfikacji ICD, która ukazała się w 1992 roku[154]. Ówczesne przekonanie o patologicznym charakterze homoseksualizmu bazowało na uprzedzeniach społecznych, a nie na faktach naukowych[58][87].

I tu mnie rozwala fragment

Amerykańskie Towarzystwo Gejów i Lesbijek Psychiatrów stwierdza, że pomimo wiary części ludzi iż orientacja seksualna jest wrodzona i stała, orientacja rozwija się podczas życia jednostki[221]

Najlepsze, że do tej pory nie wiemy co powoduje homoseksualizm;]

•  

@Kaczypawlak

Najlepsze, że do tej pory nie wiemy co powoduje homoseksualizm;]

Najlepsze, że do tej pory nie wiemy co powoduje orientację seksualną.

•  

Czytaj: nie wierzę w to, co nie pasuje do mojego wyobrażenia o świecie. Mętnie krążysz wokół tematu, półsłówka, wymijające zdania, brak konkretności. Po prostu powiedz, że nie zgadzasz się ze stanowiskiem największych i najbardziej prestiżowych organizacji w świecie nauki o seksualności, psychologii i psychiatrii, bo kłóci się to z twoim postrzeganiem tej sprawy, choć nie masz na tym polu żadnej wiedzy w porównaniu do naukowców tym się zajmujących. Przyznanie się do "foliarstwa" i uzmysłowienie sobie tego może pomóc.

@RoHunter: Ja tylko jestem sceptyczny, to jak niby z żywnością X składnik jest ok, potem X jednak nie jest ok.

. Po prostu powiedz, że nie zgadzasz się ze stanowiskiem największych i najbardziej prestiżowych organizacji w świecie nauki o seksualności, psychologii i psychiatrii, bo kłóci się to z twoim postrzeganiem tej sprawy, choć nie masz na tym polu żadnej wiedzy w porównaniu do naukowców tym się zajmujących. Przyznanie się do "foliarstwa" i uzmysłowienie sobie tego może pomóc.

@RoHunter: Jak mam się z czymś zgodzić jak do tej pory NIKT NIE WIE co je powoduje(✌ ゚ ∀ ゚)☞ Występuje normalnie w populacji. Pisałem o przedziałach ufności w odniesieniu do badań, nie tylko populacji. Poczytaj o statystyce.

Co masz na myśli?

@RoHunter: A co nie rozumiesz? Były całe instytuty badawcze Karola Marksa, co badali jego dzieła( ͡° ͜ʖ ͡°)

Myślałem, że w 2018 roku ludzie już potrafią posługiwać się przypisami na Wikipedii.

@RoHunter: A zapomniałeś o tym, że pisałem o artykule z wikipedii u mnie w szkole było uznawane za lenistwo i z automatu powodowało nie zaliczenie?(✌ ゚ ∀ ゚)☞ No to teraz siedzę i czytam o tym i jakoś dalej nie jestem przekonany. Normalnie 5% zawsze się każe odrzucać z wyników, ponieważ odbiegają od normy i mogą rzutować na wynik badań, to jest podstawa pisania każdej PRACY naukowej, przynajmniej na kierunkach matematyczno-przyrodniczych. Jak nie łapiesz to nie moja wina. Naukowcy też kłamią, aby udowodnić swoją tezę, gdyż tak mogą wierzyć, mieć z tego hajs i "sławę", bo niby temat jest modny a więc łatwo o hajs na dalsze badania (za coś trzeba żyć) albo sponsor sobie od razu życzy, aby wyniki były dobre dla niego. Sam Grzegorz Mendel (w sumie ojciec genetyki, praw dziedziczenia) podkręcał wyniki swoich badań, statystycy to wykryli.

•  

Najlepsze, że do tej pory nie wiemy co powoduje orientację seksualną.

@Probz: a więc i homoseksualizm, a po tym jakie zainteresowanie wzbudza to u lewicy to raczej się prędko nie dowiemy

•  

@Kaczypawlak Oczywiście ( ͡° ͜ʖ ͡°) Będą badać hetero, a homo zostawią w spokoju.

•  

@Probz: ja brałem udział w takim badaniu na temat orientacji, część osób z badań miało mieć badanie tomografem, ale niestety z powodu tego jakie "przygody" miałem na studiach (a więc branie jakiegoś leku, którego normalnie nie powinienem brać) to nie mogłem wziąć udziału w tym etapie badań.

•  

I liczba podanych źródeł poza wikipedią, gdzie w teorii każdy może pisać co chce "u mnie w liceum jak ktoś podawał wikipedię jako źródło to od razu nie zaliczał(✌ ゚ ∀ ゚)☞", jest równa liczbie ZERO( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Kaczypawlak: Gdyż Wikipedia nie jest źródłem samym w sobie, a zbiorem różnych źródeł (zajrzyj do źródeł, na którym opiera się dane stwierdzenie). Co w tym trudnego?

•  

A to nie rozumiesz? Były całe instytuty badawcze Karola Marksa, co badali jego dzieła

@Kaczypawlak: To takie dziwne lub gorszące? Wpływ Marksa na ekonomię i współtworzenie fundamentów socjologii jest niezaprzeczalny. Co innego badania nad Marksem w krajach komunistycznych, do których być może się odwołujesz.

Ja tylko jestem sceptyczny, to jak niby z żywnością X składnik jest ok, potem X jednak nie jest ok.

Możesz być w ten sposób sceptyczny do ogromnej ilości spraw. Wybrałeś ten, bo to głośny temat i kłóci się z twoimi przekonaniami, a nie masz żadnej wiedzy, żeby to kwestionować. Fragment o funkcjach społecznych mówi wiele o tobie.

A zapomniałeś o tym, że pisałem o artykule z wikipedii u mnie w szkole było uznawane za lenistwo i z automatu powodowało nie zaliczenie?

Nie zapomniałem. Z litości zignorowałem twoje młodociane wspomnienia. Nie widzę sensu przywoływania ich tutaj.

Normalnie 5% zawsze się każe odrzucać z wyników, ponieważ odbiegają od normy i mogą rzutować na wynik badań, to jest podstawa pisania każdej PRACY naukowej.

Uogólniasz. Wycierasz sobie buzię pracami naukowymi i statystyką. Nie każdy tutaj skończył przyspieszony internetowy kurs statystyki w Uniwersytecie Google, abyś mógł grać mądrzejszego niż jesteś.

•  

Gdyż Wikipedia nie jest źródłem samym w sobie, a zbiorem różnych źródeł (zajrzyj do źródeł, na którym opiera się dane stwierdzenie). Co w tym trudnego?

@artpop: I ciągle czytam, wypisuję fragmenty i już główny ideolog się wtrąca. Wracaj do piwnicy( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

Wpływ Marksa na ekonomię i współtworzenie fundamentów socjologii jest niezaprzeczalny.

@RoHunter: I się skończyło jak skończyło;]

Możesz być w ten sposób sceptyczny do ogromnej ilości spraw. Wybrałeś ten, bo to głośny temat i kłóci się z twoimi przekonaniami, a nie masz żadnej wiedzy, żeby to kwestionować. Fragment o funkcjach społecznych mówi wiele o tobie.

@RoHunter: No dobra, ale jaka jest funkcja społeczna geja?( ͡° ͜ʖ ͡°)

Uogólniasz. Wycierasz sobie buzię pracami naukowymi i statystyką. Nie każdy tutaj skończył przyspieszony internetowy kurs statystyki w Uniwersytecie Google, abyś mógł grać mądrzejszego niż jesteś.

@RoHunter: Ja jestem po biologii i statystykę miałem 2 lata, a więc się sam lepiej nie odzywaj. Żałosne jak cholera. Naczytali się jakiś gówien i myślą, że cały świat podbili. Nie wyglądasz na osobę myślącą samodzielnie tylko na taką "powiedzieli tak, a więc ok".

•  

statystyki w Uniwersytecie Google, abyś mógł grać mądrzejszego niż jesteś.

@RoHunter: No coś mówi, że powinieneś coś takiego skończyć( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@artpop: @RoHunter: Ja czytam i zadaję pytania, a tu już mieszacie mnie z błotem, że wiecie lepiej, a gówno wiecie, tylko przytaczacie cudze dzieła a nic ze swojej wiedzy czy umiejętności. Hunwejbini jedni. Czysty destylat głupoty widzę "x powiedział tak, a więc to prawda" xD

•  

Ja jestem po biologii i statystykę miałem 2 lata, a więc się sam lepiej nie odzywaj. Żałosne jak cholera. Naczytali się jakiś gówien i myślą, że cały świat podbili. Nie wyglądasz na osobę myślącą samodzielnie tylko na taką "powiedzieli tak, a więc ok".

@Kaczypawlak: W jaki sposób chcesz więc "odrzucić" te "5%"? Na czym miałoby to polegać w przypadku badań nad mniejszościami seksualnymi i jaki chce skutek osiągnąć? Jakimi metodami badawczymi chcesz się posłużyć? Skoro ja jestem niesamodzielnie myślący, to myślę, że możesz przedstawić jakieś rozwiązania, skoro tak bardzo stajesz w opozycji.

btw: jakichś

I się skończyło jak skończyło;]

Skończyło się tym, że Marks jest jednym z najbardziej wpływowych, aż do dzisiaj, socjologiem w historii.

No dobra, ale jaka jest funkcja społeczna geja?( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bardziej znacząca niż twoja.

Ja czytam i zadaję pytania, a tu już mieszacie mnie z błotem, że wiecie lepiej, a gówno wiecie, tylko przytaczacie cudze dzieła a nic ze swojej wiedzy czy umiejętności. Hunwejbini jedni. Czysty destylat głupoty widzę "x powiedział tak, a więc to prawda" xD

Śmiało więc opowiedz o twoich pomysłach. Pierwszy akapit tego komentarza. I nie graj tak żałośnie ofiary.

•  

@Soojin21: Obciągnąłbym koledze z połykiem

•  

@Soojin21:
      po prostu na wykopie zależy kogo dziś trollujemy, ewentualnie mamy IQ gaśnicy pianowej, mianowicie

wykop sytuacja nr 1:

WOLNY RYNEK NAJLEPSZY!!!! NIKT NIE POWINIEN SIĘ NIKOMU WPIERDALAĆ W ŻYCIE!!!!! PAŃSTWO MNIE OKRADA I INWIGILUJE!!!!!!! OSTATNIO SPRZEDAWAŁEM W MIEJSCU PUBLICZNYM CEBULĘ I MI MANDAT WYLEPILI!!!!! WOLNE PAŃSTWO???? NIE!!!!! JAK TO POLISMAN PRZESZUKUJE MNIE? PRZECIEŻ MAM PRAWO NOSIĆ TO CO CHCĘ

również wykop, ale sytuacja nr 2:

GEJE DO GAZU!!!!!! JA NIE ŻYCZĘ SOBIE TEGO, ŻEBY SIĘ DOTYKALI W MIEJSCU PUBLICZNYM!!!!! GEJE = HIV, PEDOFILIA I NIC DOBREGO!!!!!! POWINNI SIĘ BAĆ HETERO I BYĆ KASTROWANI!!!! A NA ULICACH POWINNY CHODZIĆ BOJÓWKI, KTÓRE DAŁYBY TAKIM GEJOM WPIEROL!!!!!!!

źródło: wykop.pl

•  

@Soojin21: mnóstwo wniosków zero źródeł, słabo w chuj, nie oczekuj poważnej dyskusji

•  

W jaki sposób chcesz więc "odrzucić" te "5%"? Na czym miałoby to polegać w przypadku badań nad mniejszościami seksualnymi i jaki chce skutek osiągnąć? Jakimi metodami badawczymi chcesz się posłużyć? Skoro ja jestem niesamodzielnie myślący, to myślę, że możesz przedstawić jakieś rozwiązania, skoro tak bardzo stajesz w opozycji.

@RoHunter: Stosując te kryteria, ciężko ich nazwać normalnymi, w sumie to dosłownie błędy, wypadki w ewolucji, których jest pełno. Dosłownie mało istotne z dziedziny badań czy rozwoju nauki.

•  

Bardziej znacząca niż twoja.

@RoHunter: No nie wiem( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

ciężko ich nazwać normalnymi

@Kaczypawlak: Nie o tym była mowa we wpisie. Leworęczni też nie są "normalni".

w sumie to dosłownie błędy, wypadki w ewolucji

Dopiero co byłeś taki stonowany i sceptyczny, a tu nagle takie odważne stwierdzenia. Myślę, że masz na to jakieś źródła? Choć wątpię, bo "wypadki w ewolucji" to brzmi z twojej strony komicznie.

Dosłownie mało istotne z dziedziny badań czy rozwoju nauki.

Istotne dla wielu osób. Nauka służy ludziom. Tutaj są miliony zainteresowanych. Homoseksualizm to nie choroba. Pogódź się z tym.

No nie wiem

Ja jestem pewien.

•  

@Soojin21 coś ci sie pomyliło dla wiekszosci mirkow i ludzi ogolnie nie homoseksualizm, a transseksualizm to choroba

•  

@Soojin21

Zgadnijcie czyje zdanie jest w tym temacie gówno warte

Gówno warte jest zawsze to zdanie, które nie wynika z rzetelnych badań, a z uprzedzeń lub poprawności politycznej.
      Dziś każdy autorytet jest skończony, jeśli powie coś niepoprawnego politycznie. Dzięki temu rzetelność takich "badań" stoi pod wielkim znakiem zapytania.

Choroba to nie jest, to jest dysfunkcja.

•  

@Handy29: kanibalizm też i co z tego?

•  

@Soojin21: ogólnie zdanie wykopków jest gówno warte. Ja np piszac tu cos szukam potwierdzenia swoich zalozen - jesli spotykam sie z aprobatą to ok a jak z krytyką to jej ni przyjmuję bo użytkonicy tego portalu to bydło i mam ich dupie

•  

@Soojin21: twoje, lesby w Polsce znaczą tyle co śnieg pod butem

•  

@Soojin21 chorobą jest to, co znajduje się na liście chorób (w Europie icd10). Homoseksualizm został zdjęty z listy poprzez głosowanie, nie da się stwierdzić żadnymi współczesnymi badaniami czy orientacja homoseksualna jest jakiegoś rodzaju defektem czy nie, chociaż opinie specjalistów na ten temat są bardzo różne.

Ważną kwestią w ocenie czy coś mieści się w zakresie psychopatologii jest norma kulturowa. Współcześnie homoseksualizm jest na tyle powszechnie akceptowany, że chorobą być przestał. Wyobraźcie sobie np. Że idziecie we współczesnym stroju kąpielowym na basen 70 lat temu. Również zostali byście uznani za chorych, a dzisiaj norma kulturowa sprawia, że nie jesteście.
      Podobno w starożytnej Grecji osoby z autyzmem uważano za wieszczy mających połączenie z bogami, a dzisiaj? Zaburzenia rozwoju

•  

@Soojin21 Nie choriba ale wynaturzenie. Nie złe, nie dobre, ale wynaturzenie.

•  

@Soojin21 Ja jakoś szczególnie prawicowy nie jestem, ale gejów i czarnych tak po prosth nje lubię. Lesbijek w sumie też

•  

@Soojin21: niesamowite, XXI wiek, niby rozwinięte państwo i elita internetów... homoseksualizmu nie ma w DSM ani w ICD, ale wykopki wiedzą lepiej niż świat naukowców. A Ziemia jest płaska i karasie jedzo gówno

•  

@gadpustynny: No to masz swoje wynaturzenie

•  

@Soojin21: psychologów bo to frajerzy bez medycyny

•  

to te zwykłe 5% kazano nam odrzucać jako nieistotne

@Kaczypawlak: słaba uczelnia jeżeli nie powiedzieli ci że jest coś takiego jak kontekst :)

Pojechałeś na wycieczkę do Afryki. Wróciłeś z gorączką. Idziesz do lekarza lekarz mówi że chorobą przejedzie na 96% sama, ale w sumie to 4% pacjentów umiera jak nie poda się im leku. Nie weźmiesz leku bo Pan na uczelni mówił że mniej niż 5% to nieistotny szczegół? :)

•  

Są seksuolodzy, psychiatrzy i psycholodzy, którzy twierdza, że jest to choroba, zboczenie. Czyje zdanie jest gowno warte?

•  

@Probz: ostatnio ktoś wrzucał jakiś artykuł, gdzie było wyjaśnione skąd sie bierze orientacja homoseksualna. Poszukam, może znajdę. O ile pamietam, były to konkretne warunki w trakcie rozwoju płodowego.

•  

Homoseksualizm został zdjęty z listy poprzez głosowanie
      @youngpsychotherapist: ale nie powtarzaj kłamstw.

opinie specjalistów na ten temat są bardzo różne
      Nie są. Konsensus naukowy jest taki, że orientacja seksualna jest spektrum i żaden z jego punktów nie jest "nienormalny".

•  

@Soojin21 Tak, to choroba objawiająca się niezdolnością do pojęcia związku przyczynowo-skutkowego między ruchaniem się bez zabezpieczeń z randomami a roznoszeniem różnych atrakcji typu WZW czy HIV

•  

@Soojin21: Sugerowanie, że wolenie beniza kolegi od pieroga jest normalne xD

•  

@Soojin21: czy to pytanie podchwytliwe?

•  

@Soojin21: Po co zwracać uwagę na wykopowych ekspertów (jak kto woli debili z piwnicy)?

•  

@Karbon315 sama zadaje sobie to pytanie

•  

@Soojin21 ziemia jest geoidą baranie, a nie kulą

•  

@Soojin21: Homoseksualizm to dopust boży. Pani Bóg obarcza homoseksualizmem tych, którzy w poprzednim wcieleniu gardzili gejami i czuli się od nich lepsi. Teraz mają okazję sami posmakować brania w dupę, zrozumieć że takim człowiek się rodzi i sprawdzić jak to wygląda z drugiej strony. Potem taki ex-gej wywalcza dla siebie i swej mniejszości przesadne przywileje, więc znowu za karę zostaje homofobem i tak w kółko.

•  

normalne zachowanie to takie, które jest normą w danym społeczeństwie

@aaadam91: Ludzka głupota też jest normą.

•  

@Soojin21 tych pedałów lekarzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■

•  

@tylkopstryk Ja mam kilka innych parafili ale
      nie robie inb

•  

@qrnx skoro ja powtarzam kłamstwa, to oświeć mnie prawdą

•  

@youngpsychotherapist: tl;dr: Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne (APA) wydające klasyfikację zaburzeń psychicznych (DSM) w serii naukowych debat ustaliło, iż nie ma podstaw do klasyfikowania homoseksualizmu jako zaburzenia i zdecydowało o skreśleniu go z klasyfikacji. Oburzyło to konserwatywną grupkę psychiatrów, która domagała się referendum wśród członków APA z pytaniem czy popierają tę decyzję oraz stojący za nią proces naukowy. Referendum przeprowadzono, konserwy przegrały.

Homoseksualizm został skreślony z listy zaburzeń ze względów naukowych i to konserwy próbowały głosowaniem zablokować naukę. Ergo: rzeczywistość jest dokładnie odwrotna niż się to dzisiaj próbuje tu i tam wciskać.

Źródło. Kluczowy cytat:

It should be noted that psychiatrists did not vote, as is often reported in the popular press, on whether homosexuality should remain a diagnosis. What APA members voted on was to either “favor” or “oppose” the APA Board of Trustees decision and, by extension, the scientific process they had set up to make the determination [1], (p. 148). Further, opponents of the 1973 removal have repeatedly tried to discredit the referendum’s outcome by declaring, “science cannot be decided by a vote” [58]. However they usually neglect to mention that those favoring retention of the diagnosis were the ones who petitioned for a vote in the first place.

•  

@qrnx nie widzę sprzeczności z tym co napisałem. Zresztą, nigdzie nie napisałem, że ja uważam, że to choroba.

•  

nie widzę sprzeczności z tym co napisałem
      @youngpsychotherapist: to spójrz jeszcze raz. Napisałeś, że homoseksualizm został zdjęty z listy przez głosowanie, co jest nieprawdą bo było dokładnie odwrotnie: został z niej zdjęty z przyczyn naukowych, a głosowaniem próbowano owo zdjęcie zablokować.

Zresztą, nigdzie nie napisałem, że ja uważam, że to choroba.
      A ja nigdzie nie napisałem, że tak napisałeś.

•  

@qrnx podstawami naukowymi jest w tym przypadku norma kulturowa, przy tworzeniu kryteriów DSM bierze udział sporo osób, liczone w tysiącach, jeśli coś jest ustalane- decyduje większość

•  

@youngpsychotherapist: jeśli wskazałem ci bardzo szczegółowe źródło opisujące jak się sprawy miały, a ty je ignorujesz i nadal wymyślasz jakieś niestworzone historie sprzeczne z rzeczywistością, to co to o tobie mówi?

•  

@qrnx myślę, że przeczytałes kawałek artykułu i po prostu nie wiesz jak działa APA. Nie wiem co Cię oburza w tym co pisze, może zakładasz, że jakieś obiektywne fakty stoją za zdjęciem homoseksualizmu z listy chorób, ale takich faktów nie ma. Dzisiaj seksuokodzy przepraszaja, słusznie zresztą, bo próbowali leczyć homoseksualizm okrutnymi terapiami konwersyjnymi, opartymi na behawioralnej awersji

•  

myślę, że przeczytałes kawałek artykułu i po prostu nie wiesz jak działa APA
      @youngpsychotherapist: myślę, że po prostu rzeczywistość okazała się sprzeczna z twoimi przesądami i teraz wymyślasz na poczekaniu jakieś bzdety żeby tego nie przyznać. Dostałeś obszerne i szczegółowe źródło opisujące stan faktyczny, zatem nie możesz już zasłaniać się niewiedzą, więc o ile w pierwszym komentarzu napisałem "ale nie powtarzaj kłamstw", o tyle teraz napiszę po prostu "ale nie kłam".

•  

@qrnx nadal nie wiem, gdzie widzisz opozycję, ale pozdrawiam życie serdecznie :)

•  

@youngpsychotherapist: już napisałem, czytaj aż zrozumiesz i/lub przebijesz się przez swój bias. Nie musisz publicznie przyznawać mi racji, zdaję sobie sprawę iż jest to niekomfortowe. Po prostu nie kłam więcej.

•  

@Soojin21: Nie jest to choroba ale zaburzenie osobowości

•  

@Soojin21 homoseksualizm może być powodowany dysfunkcja i nieprawidłowym rozwojem podwzgórza. Organizm męski nie dostaje odpowiedniej dawki testosteronu przy rozwoju. Podwzgórze ma inną budowę u mężczyzn, a inna u kobiet. U mężczyzn jest większe. U osób z zaburzeniami orientacji seksualnej często wielkość jest porównywalna z kobiecym podwzgórzem.
      Czytałem kiedyś o tym, ale nie chce mi się szukać. Artykuł był po angielsku. Jak Cię ciekawi to rozejrzyj się po sieci.

•  

@Soojin21: a rozmawiałaś o tym kiedyś z psychiatra klinicznym itp?Czy tak napisałaś żeby popierodlić

•  

@masaj chodzę do psychologa i psychiatry (z powodu depresji). Obaj wiedzą o mojej orientacji, żaden nigdy nie nazwał tego chorobą

•  

@Soojin21 jesteśmy na wykopie więc seksuologów, psychologów i psychiatrów

•  

@Soojin21: Występuje u zwierząt, więc może to być zaburzenie, zmiany w okresie płodowym lub genetyczne, a może zupełnie coś innego. Warto przeprowadzić rzetelne badania. Zapewne interesujesz się tematem to może masz jakieś publikacje na ten temat, tzn. co jest przyczyną występowania homoseksualizmu u zwierząt. Jeżeli masz to podlinkuj proszę, chętnie poczytam w weekend.

•  

słaba uczelnia jeżeli nie powiedzieli ci że jest coś takiego jak kontekst :)

@sakfa: no Uniwerek Warszawski, serio słaba "uczelnia" przyznaję;]

Dopiero co byłeś taki stonowany i sceptyczny, a tu nagle takie odważne stwierdzenia. Myślę, że masz na to jakieś źródła? Choć wątpię, bo "wypadki w ewolucji" to brzmi z twojej strony komicznie.

@RoHunter: Jak sam sugerujesz komuś, że chcesz go obrazić;]

Istotne dla wielu osób. Nauka służy ludziom. Tutaj są miliony zainteresowanych. Homoseksualizm to nie choroba. Pogódź się z tym.

@RoHunter: Nauka czy "nauka"? Jaki wpływ na stan ludzkości ma sprawa gejów i lesbijek? W sumie to mały. Polecam się zapoznać ze skutkami rewolucji seksualnej w Rosji po dojściu bolszewików do władzy i o skutkach takiej polityki, że Stalin jak nie ktoś przed nim zwinął ten etap rewolucji;]

Homoseksualizm to nie choroba. Pogódź się z tym.

@RoHunter: Zespół Downa też nie spełnia norm, aby być uznany za chorobę, a mimo to można takie dziecko zeskrobać;]

Ja jestem pewien.

@RoHunter: Z ust kolesia, co nie jest w stanie opisać danego zjawiska własnymi słowami, to brzmi słabo. Ja mogę teorię ewolucji podać na dowolnym przykładzie, aby prawie każdy mógł zrozumieć.

•  

no Uniwerek Warszawski, serio słaba "uczelnia" przyznaję

@Kaczypawlak: myślałem że to oczywiste że uczelnia nie słaba a profesor ze statystyki pewnie dobry, tylko student był kiepski i wyciągnął błędne wnioski... NIe odpowiedziałeś na pytanie o lek, bierzesz czy nie?

•  

myślałem że to oczywiste że uczelnia nie słaba a profesor ze statystyki pewnie dobry

@sakfa: Oj żebyś to widział, jaki tam poziom jest;]

o lek, bierzesz czy nie?

@sakfa: O jak miło, że mnie o to pytasz. Nie muszę udostępniać swoich danych osobistych, a tak to brałem i przez Uniwerek miałem depresję, tam ponad 20% zatrudnionych ma takie problemy, wszystko dzięki tej uczelni i jej poziomowi( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@sakfa: No to może wrócimy do tematu i podasz mi takie role społeczne homoseksualisty jak się na uniwerku wykłada? Jesteś w stanie coś wymienić, podać jakieś przykłady? Czy tylko potrafisz się czepiać przeciwnika, aby go zgnoić? No czekam na prosty przykład( ͡° ͜ʖ ͡°)

pokaż spoiler lubię z takimi dzbanami dyskutować, odsyła do kogoś dalej, a tam tylko pośmiać się można

•  

podasz mi takie role społeczne homoseksualisty jak się na uniwerku wykłada

@Kaczypawlak: nie jestem eskpertem w tym temacie, czemu miałbym się o tym wypowiadać?

Jestem natomiast niemal ekspertem ze statystyki stąd pozwoliłem sobie skomentować twoją uwagę o ignorowaniu 5% bo rzekomo tak się robi 'normalnie' i stwierdzić że to błąd jeżeli nie weźmie się pod uwagę kontekstu tej liczby. Nawet podałem prosty kontrprzykład który zrozumie 8-letnie dziecko. I nawet ty zrozumiałeś ale postanowiłeś zignorować i krążyć na około (zrozumiałe, w końcu twojej głupiej tezy nie da się obronić więc ten zrozumiały dla 8-latka przykład praktycznie zamyka dyskusje na temat bezwarunkowego odrzucania 5% danych)

Wiec zostało ci obrażanie dyskutanta, co generalnie również kończy dyskusję. Dzbanie.

•  

@sakfa: Sam to zacząłeś wyzywanie, co do statystyki też się tak słabo odniosleś. W sumie widzę, że sprawa Cię przerasta i to grubo, jednak się wypowiesz. W sumie nikt tutaj nie podał przykładu roli spoĺecznej homoseksualisty a tyle osób się wypowiedziało. No jak z gospodarką u komunistów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@sakfa: I odwracanie kota ogonem, sam najpierw rzucasz mięskiem a potem zwalasz winę na oponenta jak zadaje niewygodne pytania. Typowe, ograne już.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

• odpowiedzi (5)

Murki, ale dziś popełniłem zwycieztwo nad chamstwem!
    Wsiadam rano do autobusu a gdy ten ruszał nie zdążyłem się przytrzymać i mało brakowało a przewrócił bym się na kobietę przede mną. Nawet jej nie dotknąłem, ale dostałem instant spojrzenie po brzegi wypełnione wyrzutem i prestensją, z przewróceniem oczami i grymasem wyraźnie mówiącym 'jesteś żałosny'.
    Ale nie była juz taka mądra gdy w odpowiedzi dostała szerokachny uśmiech. Dawno nie widziałem takiej konsternacji :D
    Twardo probowala wytrwac w oburzeniu i przez 20 min siedząc na przeciwko mnie musiała unikać mojego wzroku, bo ciągle groził jej ostrzał moimi wyszczerzonymi zębami. Widać było ze nie wiedziała bidulka co zrobić.
    Mam nadzieję ze następnym razem też się do kogoś uśmiechnie. I wy tak zróbcie!

Dobrego dnia dla Was!

#dziendobry #milegodnia
    pokaż całość

odpowiedzi (24)

Wiem, że jest nocna ale to jest nieźle gruba sprawa więc będę tagował!
    Po krótce: w warszawie był spot na którym chodziła Pani i rozdawała właścicielom fajnych aut samochodziki pod pretekstem promocji wypożyczalni aut.
    Jedna z osób które otrzymały ten 'prezent' postanowiła go rozebrać. W środku znajdował się nadajnik gps z kartą sim na podstawie którego Panowie od 'wypożyczalni' prawdopodobnie mają na celu namierzyć potencjalne ofiary od których 'pożyczą' auta. Więcej zdjęć w komentarzach.
    Jeśli jakiś wasz znajomy mógł być na spocie samochodowym wnr w warszawie zapytajcie czy dostał taki 'prezent'.
    #afera #polska #motoryzacja #samochody #carboners
    pokaż całość

odpowiedzi (41)