Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Mirki, szykuje sie do drobnego remontu i przy okazji chciałbym zrobic cos z moim stanowiskiem pc (laptop + ekran 24'', klawiatura i mysz bezprzewodowa). Niestety ze wzgledu na brak miejsca nie moge sobie pozwolić na zbyt duze biurko, najprawdopodobniej zdecyduje sie na biurko Ikea Micke (https://m2.ikea.com/pl/pl/p/micke-biurko-bialy-30213076/), tylko mam problem gdzie postawic laptopa. W zasadzie nie korzystam z matrycy w nim tylko z zewnętrznego ekranu więc zastanawiam sie czy nie daloby rady wsadzic laptopa do szuflady. Przewiduje niestety dwa problemy: co z wlaczaniem laptopa (wake on lan odpada, bo nie mam tam kabla ethernet, jestem tylko po wifi), a drugie to chlodzenie lapka, zeby sie nie okazalo, ze w tej szuflady laptop ma tam pieklo. Myslalem zeby zrobic kilka dziur od spodu, ale czy to wystarczy? Czy moze lepiej jakies wentylatory zamontować wyciągające ciepłe powietrze ze środka?

#diy #komputery #elektronika
  • 15
@vicariousuoiraciv: Laptop w szufladzie przejdzie, ale musiałbyś usunąć jej front i zastąpić jakąś siatką. Tył to samo, dodatkowo możesz zamontować na nich jakiś wentylator na usb i podłączyć go do podkładki chłodzącej. Wymusisz obieg powietrza i powinno być dobrze.
Powiedz mi jaki masz laptop? Taki ze złączem na stację dokującą? Wtedy uprościłbyś uruchamianie wyciągając przycisk gdzieś poza obudowę