Wpis z mikrobloga

Zapomniałem dodać, że fajnie gdybym nie musiał nic tam administrować.
No i żeby była jasność, z mydevil jestem ogólnie zadowolony, bo ich serwery są fajnie skonfigurowane, ale jak mi 10 klientów dzwoni, że im coś nie działa to jednak myślę nad zmianą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@saycool: no to na bogato można na Azure, MySQL w modelu PaaS jak i AppService :D ale koszta licz w setkach euro juz, jak nie chcesz administrowac tym :)
@saycool: a u mnie działa (ale przeniosłem się dopiero kilka tygodni temu z małym, hobbistycznym projektem). Jak się objawia awaryjność? Restarty, brak dostępu?

W każdym razie mi #mydevil działa a przeniosłem się z #vps bo nie chciało mi się nim właśnie administrować :)
@Koliat: No to aż tyle kasy nie chce wydawać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@radekrad: Aktualnie objawia się to faktem, że strony nie działają, albo wczytują się bardzo wolnoooo.
Drugi problem to nie działająca poczta, no i tutaj się niektórzy klienci już bardzo wkurzają.
Jak chodzi to mydevil jest super, ale w ostatnim czasie było kilka takich "padów" i się zastanawiam nad zmianą.
@saycool: Cześć! Praktycznie bezawaryjną pocztę znajdziesz na Office 365. Na tym polega większość największych korporacji na świecie i trudno chyba o stabilniejszą pocztę. Daj znać gdybyś był zainteresowany, chętnie pomożemy!
@Dibhala: Dzięki za uwagę! z Outage.history:

Oct 11, 2018 (38 reports)
Sep 4, 2018 (365 reports)
Aug 30, 2018 (36 reports)
Apr 6, 2018 (1,230 reports)

4 awarie które były na tyle silne że użytkownicy wchodzili na stronę żeby to zgłosić, i też nie w jakichś spektakularnych ilościach, i też ograniczone regionalnie i w czasie. Przy 120+ milionach użytkowników to nie wygląda najgorzej, przynajmniej subiektywnie patrząc - i tym się kierowaliśmy
@ErmlandIT: nie sądziłem, że jesteś aż takim kpiarzem, ale humor mi się znacznie poprawił (ʘʘ)

Podlicz łaskawie ilość zgłoszeń z ostatnich 24h z downdetectora, bo pod swój argumencik możesz równie dobrze użyć serwisu który odwiedza 1 użytkownik dziennie. Pewnikiem jego administrator.
I nie zapominaj, że zgłoszenia nie dokonuje użytkownik umiejący co najwyżej uruchomić komputer i przeglądarkę, bo nie ma pojęcia o istnieniu takich serwisów.