Wpis z mikrobloga

Homoseksualiści niosą transparent na czele marszu w #lublin z cytatem z Biblii
"Niech się nie trwoży serce wasze. W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. " Chrześcijańska Organizacja lgbt czy coś takiego
Już nawet pomijając, że w oryginale brzmi:

Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie. W domu Ojca mego jest mieszkań wiele.

To niestety zapomnieli o innym

Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą – to jest obrzydliwość
  • 17
@ProjektZ Chcesz wyrżnąć inne ludy które z twoim ludem sąsiadują i są politeistyczne?Wymyśl jednego Boga który wybrał twój,tak!Twój naród!Jesteś szczególnym narodem!Kupili to i dawali się za ryj trzymać kapłanom ale rzeczywistość była smutna bo Jahwe nie pomógł gdy przyszli Babilonczycy a potem Rzymianie ( ͡ ͜ʖ ͡)
@patrzpan: ale samo to, że istnieje proroctwo nie zmienia Twojej wolnej woli, dalej mamy wybór tylko przewidziany przez kogoś
patrz pan np takie, które spełniło się stosunkowo niedawno w sumie:

Dlatego oto idą dni, mówi Pan, że już nie będzie się mówić: Jako żyje Pan, który wyprowadził synów izraelskich z ziemi egipskiej!. Lecz: Jako żyje Pan, który wyprowadził synów izraelskich z ziemi północnej, ze wszystkich ziem, do których ich wygnał, i
@ProjektZ Żeby nie było to wierzę w Boga jako siłę wyższą.Można powiedzieć że tak jak Einstein. Ktoś musiał wszystko wprawić w ruch.Uważam też że jest doskonały i kiwa głową jak coś spartolimy i jest wyrozumiały.Pewnie oczy mu na wierzch wyszły jak zobaczył niektóre zakazy biblijne że Starego Testamentu ale stwierdził co mi tam niech się bawią w kamienowanie jakiejś prostytutki.Najwyżej odrodzą się jako karaluchy.P.S. zobacz sobie film:"Odkrycie" z Robertem Redfordem - fajna
@patrzpan: pierwsza część jakby o Bogu chrześcijańskim, później zaleciało buddyzmem z Twojego wpisu, ale rozumiem, że to był żart. :) A żebyś wiedział, że zobaczę akurat mam czas.
@ProjektZ No bo o to mi chodziło ( ͡º ͜ʖ͡º) .Kościół dopiero w VII wieku odrzucił reinkarnację .Dla mnie to interesująca koncepcja gdyby Bóg stwierdził że w niebie mogą być tylko doskonali ludzie a doskonałość tę zdobywaliby poprzez kolejne wcielenia zdobywając nowe doświadczenia
@ProjektZ: ja mam zawsze mindfuck, jak katolicy robią pielgrzymkę do obrazu Matki Boskiej i klękają podczas rytualnego odsłaniania obrazu. Przypomnę

Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył (Wj 20, 2-5)


Skoro można wywalić 2 przykazanie, to olewanie zakazu homoseksualizmu
@tell_me_more: chodziło o przykłady opisane w Starym Testamencie, gdzie ludzie robili sobie rzeźby i uważali, że np. dotykając ich dotykają Boga. "W niebie wysoko, na ziemi nisko" czyli te religie, które robili bogów ze słońca, cielca i ogólnie przyrody. W katolicyzmie jest różnica mianowicie taka, że nikt nie powinien (bo zdarza się tak niestety) modlić się do obrazu, tylko przez obraz i przez ikony, jakąś wizualizacje oddawać hołd Bogu, który jest
@tell_me_more: nie rozumiesz dalej różnicy
cyt

modlić się do obrazu jako Boga (Stary Testament), tylko przez obraz do Boga, który jest w niebie (katolicyzm)

To jest różnica i to nie jest bałwochwalstwo

Bałwochwalstwo, idolatria (gr. eidolon – obraz lub posąg, latreia – kult) – grzech w religiach abrahamowych polegający na oddawaniu czci fałszywym bóstwom (bożkom)
@ProjektZ:
1. matka boska nie jest Bogiem, a ludzie modlą się do niej (twierdzenie, że za pośrednictwem to ściema, posłuchaj czasem tych modlitw - Maryjo proszę o dobrego mężą, Maryjo proszę o zdanie matury, Maryjo ...)
2. obraz matki boskiej nie jest matką boską, a ludzie klękają przed obrazem, okadzają go kadzidłem, robią mu sukienki ze złota i diamentów i rytualnie zakładają i zdejmują je. Zanoszą prośby spisane na kartkach i
@tell_me_more: spór stary jak świat, o słowa - apostołowie takich odradzali, nie rozwiązany dotąd - nie rozwiążemy go na wykopie.
Jest coś takiego jak tajemnica i 2000 lat tradycji, dochodzą jeszcze prorocy, Maryja sama wydała o sobie proroctwo "błogosławić mnie będą odtąd wszystkie pokolenia", za nadużycia można przeprosić, ale ludzie to tylko ludzie. Nie każdy jest teologiem.

To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego