Wpis z mikrobloga

Murcy z #samochody #mechanikasamochodowa jest #pytanie .

Zaczał mi stukać przegub podczas skręcania w prawo. Nie jakoś bardzo głośno, ale słychać. Do mechanika już dzwoniłem i powiedział że mam za tydzień przyjechać bo jest zawalony robotą. Niby mogę z tym normalnie jeździć ale jutro będę miał do pyknięcia małą trasę autostradą i tu pytanie czy można bezpieczenie jechać z tym przy prędkościach autostradowych (130-140)? Czy lepiej odpuścić i sie nie pakować na autostrade?

#pytaniedoeksperta
  • 5
@Migajaca_dioda Bez problemu, jeszcze z pare tysiecy km dalo by rade zrobic przy duzej ostroznosci. Unikaj ruszania na skreconych kolach, zakrety parkingowe staraj sie brac juz "rozpedzony".
Ps. Przegub ogolnie jest "bezpiecznie" psujaca sie rzecza, jak strzeli to po prostu stracisz naped i nie pojedziesz dalej
@Migajaca_dioda Nie ma takiej mozliwosci :) Tutaj dopisek dla czepliwych, zeby nie bylo ze twierdze ze mozna jezdzic z prawie skonczonymi przegubami: TEORETYCZNIE jest szansa zblokowania kola, ale to musialbys naprawde z pol roku jezdzic z niesamowicie glosnym juz stukotem, wystepujacym takze przy jezdzie po prostej. W twoim przypadku tydzien bez zadnego problemu , chyba ze zrobisz cos bardzo obciazajacego w stylu kopniecia sprzegla na skreconych kolach. Wtedy wlasnie stracisz naped i