Wpis z mikrobloga

Właśnie jestem po seansie Kleru. Nie rozumiem tego, dlaczego wokół tego filmu jest tyle krzyku. Wyszedłem z sali kinowej i na prawdę nic mnie nie zaskoczyło, ani zszokowało. Smarzowski chyba zapłacił telewizji, żeby zrobić szum wokół tego filmu. Już pomijam fakt, że to kolejny polski film, gdzie musi być wódka, gdzie dialogi są czasami niezrozumiałe.

Ogólnie polskie kino ssie.

#kler #film #kino
  • 5
@sosiek90:

Nie rozumiem tego, dlaczego wokół tego filmu jest tyle krzyku


Dlatego że jest o pokazaniu wielu wad dotyczących kościoła a w Polsce kościół katolicki ma immunitet na wszystko i wszystko mu wolno. Dodatkowo jest broniony przez wielu fanatyków. To nie jest szum o jakość filmu tylko o jego treść szczególnie która była pokazana na trailerze żeby #!$%@?ć katoli bo to oczywiste że po chwili zaczną bulgotać i nieświadomie tylko reklamować
@sosiek90: moim zdaniem film słaby, miejscami zbyt oczywisty i niepotrzebnie wulgarny (aka "ukaranie" przez starszych chłopców w sierocińcu tego młodego). Generalnie chyba najsłabszy film Smarżowskiego jaki widziałem. Faktem jest, że porusza ciekawe problemy, ale... no właśnie.

Trochę też nie podoba mi się osadzenie akcji w czasie. W telewizji widać Papaja, na wsi wszystko wygląda jak dwadzieścia lat temu, a później widać macbooki i kamerę z podsłuchem w żarówce, konsole i płaskie