Wpis z mikrobloga

@kczkdn (,) Wiem co czujesz bo mój 4 letni siostrzeniec był w podobnej sytuacji, ale po wyjściu ze szpitala jest dobrze, trochę inny tryb życia prowadzi no bo wiadomo to choroba która nie lubi zaniedbania. Ma pompę insulinową i jakoś idzie. Trzymaj się morda ! Pozdro dla Ciebie i twoich bliskich w szczególności brata, będzie dobrze. Jak będziesz chciał pogadać pisz na priv może coś pomogę
@kczkdn pewnie cukrzyca typu pierwszego. Mam od kilku lat. Przy pilnowaniu diety i podawaniu jednostek nie mam większych problemów.

Najbardziej przeżyją to rodzice. Zajmij się nimi.

Przebadaj się. Glukometr można dostać za darmo, przeważnie mają 10 pasków testowych w zestawie.

Dzieci mogą dostać pompę na refundację. Nie jestem pewny czy mogą dostać urządzenie do mierzenia Freestyle Libre że zniżką ale chyba tak.

Powodzenia!
@BordowyGrzyb człowieku co ty pier#&@#. Cukrzyca typu 1 to choroba autoimmunologiczna i nie ma nic wspólnego z dietą czy trybem życia. Po wieku i poziomie cukru wnioskuje, że właśnie taką przypadłość ma brat OPa.
@kczkdn trzymaj się stary, prawie 20 lat temu byłem na miejscu Twojego brata, da się z tym żyć chociaż w takim wieku jest to momentami wymagające, bo potrzeba sporo samodyscypliny. Trzymam kciuki i w razie czego chętnie odpowiem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@kczkdn: Eh, kolejny w gronie cukrzyków. Najsmutniejsze było patrzenie na takie maluszki, półroczne czy roczne, które jeszcze nie rozumieją co ich czeka, na smutne twarze ich rodziców. Wyściskaj braciszka i rodziców! Potem już będzie prościej. Pilnowanie cukrów i jednostek, nocne wstawanie stanie się niejako rutyną. Da się z tym żyć całkiem normalnie. Wiem o czym mówię - żyje z tym blisko 20 lat.
@kczkdn: 2 lata temu byłem w identycznej sytuacji. Lekarze mówili, że objawy takie jak dużo picia płynów musiały się pojawić wcześniej, ale to był akurat czerwiec i wszyscy dużo się nawadnialiśmy. Niech się brat trzyma, pewnie już pod kroplówką.
@kczkdn: moja dziewczyna ma cukrzycę typu pierwszego i serio z obecną technologią to nic złego. Nie jest to już tak męczące jak kiedyś. Tyle że musisz pilnować poziomu i masz pompę cały czas przeczepiona ale to takie małe urządzenie które nosi się w kieszeni. Jak coś to daj znać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Będzie mógł legalnie mieć #!$%@? w szkole i darmową komunikację miejską. A do tego