Wpis z mikrobloga

Mirki, jutro mam w planach zrobić zakupy pod wtorkowe robienie #tatuaze . Wiem już, że powinienem się zaopatrzyć w maść tribiotic, ale jako, że to pierwszy tatuaż, to mam jeszcze do was kilka pytań.

Co jeszcze warto kupić w celu dobrego nawilżenia skóry? Słyszałem coś o kremie nawilżającym do twarzy, ale może ktoś od #tatuazeboners albo #dermatologia ma lepsze sposoby.
Jakie opatrunki zastosować?
Jakieś dobre, domowe sposoby na szybsze gojenie się?
Jak dbać o tatuaż w pracy? (niestety wolnego nie dostałem, więc muszę w pyle się przemordować i pasowałoby to jakoś sensownie zabezpieczyć przez zakażeniem.)
Czym to myć? Bo strzelam, że normalne żele pod prysznic mogą nie zdać egzaminu. Jakiś Biały Jeleń?

Z góry dzięki za sensowne odpowiedzi i fajnie by było, jakbyście nie spamowali mi tu głupot o tym, jakie to tatuaże są #!$%@? (takie komenty i tak polecą do usunięcia xD).

#pytanie #mirkopomusz #kiciochpyta
  • 9
@taki_tam_ktos najlepsze do mycia tatuaży jest zwykle szare mydło, nie podrażnia, nie uczula. Jako krem do pielęgnacji polecam krem z serii EasyTattoo, mnie najlepiej się po tym tatuaże goiły.
Na tatuaż nie nakłada się opatrunku. Zależy w sumie w jakim miejscu, ale tatuaż nie powinien być zaklejony, jedynie przez pierwsze kilka godzin po zrobieniu tatuażu.
Musisz pamiętać o tym, że tatuaż należy myć, a następnie nakładać krem co około 3-4 godziny
Aha
Zależy w sumie w jakim miejscu, ale tatuaż nie powinien być zaklejony, jedynie przez pierwsze kilka godzin po zrobieniu tatuażu.


@rozawaq: Na żebrach wleci. O opatrunku myślę tylko na czas pracy, bo pyłu jest od cholery (huta stali), więc o zabrudzenie będzie bardzo łatwo niestety. Jedyna nadzieja w tym, że kierownictwo w końcu zdecyduje się na postój.

A z tym słodkim to chyba skorzystam, choć nie przepadam :P.
Jezus, po co Ci tibiotic? Wystarczy Ci Alantan Plus w maści, Bepanthen albo Easy Tattoo. Żadnych antybiotyków nie potrzebujesz.
Co do opatrunków: jeżeli po zrobieniu tatuażu założona zostanie folia dermalize, to właściwie opatrunkiem nie musisz się przejmować. Jeżeli nie - polecam folię spożywczą z Jana Niezbędnego (ma małe dziurki, dzięki którym skóra oddycha i się nie zaparza).
Na szybsze gojenie się - często myć, często smarować i dać ranie oddychać. Nie foliować,
Jezus, po co Ci tibiotic?


@ciuuum69: Ponoć przez pierwsze dni warto stosować na opuchliznę, a przynajmniej tak od znajomych słyszałem, którzy są wydziarani. Mimo wszystko próbuję zebrać informacje i o alantanie też myślałem ;).
@taki_tam_ktos raczej nie pal. Przez pierwsze dni, tak około tydzień, unikaj prac które mogą bezpośrednio obciążyć tatuowane miejsce. Siłownia, basen, sauna też odpadają
No i jak zacznie Cię swędzieć to nie wolno drapać. Po około tygodniu zacznie schodzić tusz, więc nie panikuj, że schodzi Ci tatuaż XD powinno się zagoić po około 3 tygodniach, ale wiadomo, że u każdego może trwać to inaczej
@taki_tam_ktos: Jeżeli nie ma zakażenia ani poważnych problemów skórnych używanie antybiotyku to idiotyzm, naprawdę. Jeśli rana zacznie się mazać, ropieć to tak, wtedy jak najbardziej, choć i tak wybrałabym octenisept w pierwszej kolejności.