Wpis z mikrobloga

#150perfum #perfumy

14/150
Guerlain Aqua Allegoria Limon Verde(2014)

Seria Aqua Allegoria jest niezwykle udana. Zapachy w niej prezentowane wyróżniają się przede wszystkim tym, że nuty owocowe są bardzo naturalne a kwiaty żywe. Taka natura w najlepszym wydaniu. Aqua Allegoria to unisexy do używania przez obie płci i o ile większość jest dla mnie jednak zbyt damska tak m.in właśnie Limon Verde jest spoko opcją na upały dla mnie. Zestaw składników w tej kompozycji jet banalny – limonka, figa, tonka, nuty zielone i jakieś bliżej nieznane owoce. Ta prostota sprawia, że te perfumy są prawdziwym dziełem. W zapachu gorzke i orzeźwiające, spisikując sie nimi można poczuć jakby dosłownie wylało się na siebie jakiś sok limonkowy. Jeśli lubicie Gin z tonikiem to bardzo podobnie pachnie właśnie Limon Verde i w upalne dni sprawdza się idealnie. Osobiście sięgam po nie dużo rzadziej od mojej dziewczyny, ale na dzięki temu mogę wypowiedzieć się bardziej obiektywnie o parametrach. Na mojej skórze trwałość wynosi od 4 do 6 godzin, projekcja na przykładzie mojej dziewczyny jest naprawdę mega intensywna do pierwszej godziny, później zapach staje się bliskoskórny. Podobnie wygląda to w całej serii AA, ale właśnie takie miały być one z zamysłu.

Zapach: 7,5/10
Trwałość: 5,5/10
Projekcja: 5,0/10
Podobne: Guerlain Aqua Allegoria Aqua Fresca - zapach zupełnie inny
ale najbardziej zbliżony klimatem
Cena: ~140 zł za 125 ml tester / ~ 20 zł za 125 ml produktu
dr_love - #150perfum #perfumy

14/150
Guerlain Aqua Allegoria Limon Verde(2014)

...

źródło: comment_yKFOKxsVZsPJVw17kt6rDhwuj796hebJ.jpg

Pobierz
  • 17
@dr_love: Jest mi wstyd że ten fajny tag nie jest w gorących codziennie, a kolega od piwa czy koszul bez problemu otrzymują setki, jak nie tysiące plusów. Jeszcze się na nic nie skusiłem, poczekam do 150dnia i wtedy coś sobie wybiorę. ( ͡° ͜ʖ ͡°) A na poważnie podejdę do perfumerii i poszukam kilku zapachów, których opis mnie zaciekawił. Może wybiorę coś dla siebie.