Wpis z mikrobloga

Mirki pomocy. Na konto wszedł mi komornik. Problem w tym że nigdy nie brałam niczego na kredyt ani nic z tych rzeczy.
Wiem z infolinii (akcja dzieje się w weekend) że dłużnikiem jest tez moja rodzicielka. Komornik nie odbiera telefonu, mam zamiar się tam pojawić, zobaczyć dokumenty i przedwszytskim wyjaśnić sytuację. Ale chciałam zapytać: wiecie o co pytać? Ktoś miał podobną sytuację? Co się mogło wydarzyć?


#prawo #komornik ##!$%@?
  • 17
@abu123: spróbuj zadzwonić do mBanku do jakiegoś działu egzekucji i dowiedzieć się za co jest dług. Komornik generalnie nic nie powie, bo pewnie ma tylko tytuł wykonawczy z kwotą i tyle, on jest od tego aby te pieniądze wyegzekwować, nie będzie wiedział skąd się pojawił dług.
@BooB a jakaś dokumentacja? Nie mają czegoś takiego? Bo rozmawiałam z infolinią i tam nie chcieli mi udzielić żadnej informacji, tylko powiedzieli że nie jestem ich klientem.
@abu123: komornik będzie miał tylko wniosek z mBanku i tytuł na którym będzie "taka i taka ma zapłacić dla mBanku tyle i tyle plus odsetki". Jedynie czego będziesz mogła dowiedzieć się od komornika czy to wniosek tylko na ciebie czy może i matkę.
@abu123: no rozumiem, ale komornik i tak nic Ci nie powie, bo on sam nie wie. Dostaje np. nakaz zapłaty z sądu, w którym nie jest opisana podstawa prawna roszczenia, a jedynie kwoty, które ma wyegzekwować. Dopiero po przejrzeniu akt w sądzie będziesz wiedziała o co tak naprawdę chodzi, a i radcy łatwiej się będzie pracować mając zdjęcia obu tych akt
@abu123: Może jakaś pożyczka na kopię dowodu? Jeżeli egzekucja jest np. na podstawie wyroku nakazowego to koniecznie i jak najszybciej trzeba pisać wniosek o przywrócenie terminu do złożenia sprzeciwu.
@blindmarten wątpię czy na kopię dowodu, nigdy nie dałam nikomu skopiować tak ważnych danych ( ͡° ʖ̯ ͡°) nie wiem sama. Jadę do tego komornika, bo od matki to się niczego nie dowiem.