Wpis z mikrobloga

Jakim dzbanem trzeba być żeby ukraść/przywłaszczyć sobie telefon pod okiem jakiś kilkuset kamer...

Dziewczyna dziś zagapiła się i zostawiła na chwilę telefon w koszyku w #auchan w #szczecin Galaxy. Wróciła dosłownie po kilku minutach i telefonu nie było. Poszła do biura obsługi spytać się czy przypadkiem nikt nie znalazł i oddał jednak na próżno. Szybko poszła do Tmobile, tam zablokowali urządzenie i nowy właściciel praktycznie #!$%@? zrobi bo to nie nokia 3310 a telefon za 2koła i takie rzeczy są na porządku dziennym. W lombardziej tez nikt nie weźmie już bez papierów. Dobrze że miała ubezpieczenie i jedyne co musiała zrobić to dopłacić 200zł i dostała telefon jeszcze z wyższej półki a mianowicie Xperie XZ2.

Poszła na policję i sprawa w toku. Ale przecież w takim mega centrum handlowym jest kamera na każdym kroku i dojdą w kilka minut kto to zrobił. Dodatkowo jak złapią gościa to nie będzie odpowiadał jak za przestępstwo bo telefon wart więcej niż 500 zł.

#telefony #kradziez
źródło: comment_lHMutNYqiLIBfPOZM6GJnitJERpVdrhP.jpg
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CreativePL: zobacz sobie ceny ekranów do nowych Galaxy na allegro(weź pod uwagę że większość to podróby). Niestety "złodziej" ryzykuje "tylko" przywłaszczenie czyli do 3 lat.
Dodatkowo ciekaw jestem jak to zgłosiłeś do ubezpieczalni na jakiej podstawie bo jesli powiedziałeś prawdę to nie dostałbyś nowego telefonu(a z tego co pamiętam potrzebne jest zaświadczenie z policji wiec mam nadzieję że nie klamales bo kara za fałszywe zeznania jest większa niż za przywłaszczenie).

Ps
@archi3: Telefon był ubezpieczony w Tmobile. Płaciła dodatkowo co miesiąc 30 zł za to. Nie wiem jak w umowie jest napisane. Ale moj rozowynie ma tendencji do kłamstwa i kombinowania więc powiedziała prawdę ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CreativePL: ludzie często mylą kradzież z przywłaszczeniem. Niestety wiem że w przypadku przywłaszczenia ubezpieczenialnie często nie chcą pokrywać kosztów bo często jest to wina użytkownika. Sprawdź w OWU co jest napisane. Nie widziałem jeszcze ubezpieczenia od tego.