•  

  Siema, krótki komentarz w nawiązaniu do https://www.wykop.pl/wpis/35903393/programowanie-familiada-jezyki-programowania-w-fam

  Z tej strony Kamil, ten od odpowiedzi o C/C++ ; )

  Powiem wam jak to wyglądało z mojej perspektywy. Jak tylko usłyszałem to pytanie, pomyślałem "ok, no to mamy finał", z drugiej jednak strony gdzieś z tyłu głowy miałem myśl "hmm, ale tu nie chodzi o to co wiesz, tylko o to, żeby trafić w klucz autorów pytania". Pierwsze myśli powędrowały w stronę Javy i PHP, PHP na tablicy nie było, ale Java weszła :D 

  I przyznam, że to mnie trochę zbiło z tropu. Myślę sobie "kurde, Java została zaliczona jaka Java Script, co oni tam jeszcze mogą mieć zapisane w odpowiedziach, ktoś tu grubo nie ogarnia". I to też spowodowało, że zacząłem za dużo myśleć. Z perspektywy czasu uważam, że mogłem powiedzieć po prostu "C" albo "C++" i nieważne czy w odpowiedziach byłoby "C" czy "C++" odpowiedź zostałaby nam uznana. Ewentualnie mogłem przy udzielaniu odpowiedzi powiedzieć, że "C i C++ to jest to samo" i też nikt tego by nie weryfikował. Popełniłem ogromny błąd mówiąc "C albo C++" sugerując dość mocno, że to są dwa odrębne języki. Co więcej, po udzieleniu mojej odpowiedzi, nastąpiła długa, niepokazana w telewizji kilkunastosekundowa przerwa, która zasugerowała naszym przeciwnikom, że skoro C nie zostało uznane, to ostatnią odpowiedzią jest prawdopodobnie C++.

  Najbardziej szkoda tego, że nie zagraliśmy w kolejnym odcinku, bo zabawa była dobra :D Był co prawda trochę stres, ale nie tyle przed kamerą, co przed powiedzeniem jakiejś głupoty. Wiadomo jak to jest w tych czasach, powiesz pod presją czasu coś głupiego (kanapka :D) i trafiasz na youtube'a do kompilacji o wdzięcznym tytule "Najwięksi debile w polskich teleturniejach" :D

  Aha i gdyby ktoś zastanawiał się, czy warto wziąć udział w Familiadzie - mówię z pełnym przekonaniem WARTO. To naprawdę fajna zabawa i jakby nie patrzeć to absolutnie kultowy teleturniej, który ogladało się za dzieciaka po niedzielnym obiedzie i fajnie zapisać się w jego historii. No i Karol Strasburger to naprawdę bardzo w porządku gość, mega fajnie było go poznać, powiedzieć "dzień dobry panie Karolu", pogadać i uścisnąć mu dłoń :)

  Btw, skoro o programowaniu mowa to niedawno wystartowałem z kanałem w tym temacie :D Nazywa się "Jak nauczyć się programowania" i znajdziecie go tutaj: https://www.youtube.com/channel/UCxFUKrMr2RNOUm8jztlKCAA

  Na razie są tylko dwa filmy, ale klikajcie subskrypcję i dawajcie łapki w górę, bo będzie się rozwijać :D Od przyszłego tygodnia w planie są 2-3 nowe filmy tygodniowo, póki co są takie rozruchowe tematy, ale będzie dużo konkretniej, dużo bardziej merytorycznie. Będzie trochę materiałów dla początkujących, ale też sporo o pisaniu dobrego kodu, pytania / odpowiedzi na rozmowy rekrutacyjne, tematy dotyczące pracy zespołowej czy metodyk zarządzania projektami IT. Chętnie poznam też Wasz feedback, bo widzę tutaj sporo kumatych osób :)

  #familiada #programowanie #programista15k

  Gorące dyskusje ostatnie 12h

  • odpowiedzi (18)

  • avatar

   Przypominam, jedno z lepszych XD

   #logikarozowychpaskow #rozowepaski #heheszki

   odpowiedzi (23)

  • avatar

   #zdrowie #rak #nowotwory

   Co nowego w diagnozie? Niewiele. Badania krwi wykazały, że stan nerek jest ok, czekam więc teraz pod gabinetem TK na kontrast i badanie. Opis ma być jutro. Jutro też USG jąder, a potem dopiero w czwartek kolono- i gastro-. Ale przynajmniej lekarz prowadzącą zapewniła, że będą mi robić pod narkozą, więc w sumie nie będę tego pamiętał. Po cichu liczę, że może uda się coś przyspieszyć, bo tydzień pierdzenia w szpitalne łóżko to kiepska perspektywa.

   Generalnie czuję się ok, tylko prawa strona pleców mnie boli i muszę codziennie brać leki przeciwbólowe i rozkurczowe, choć sam już nie wiem czy to ból "chorobowy" czy odleżynowy.

   Co do samego szpitala, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Stary, przedwojenny budynek został ładnie odnowiony i dostosowany do współczesnych standardów. On plus oceniam także zespół medyczny, zwłaszcza lekarski składający się z osób młodych dzięki czemu nie wyczuwam bariery wieku podczas rozmowy.
   pokaż całość

   odpowiedzi (96)