Wpis z mikrobloga

Miurki mam jakiś dziwny problem....

Na Firefox nie działają mi niektóre strony internetowe. (przykładowo facebook, instagram, web.whatsapp.com)

Na innych przeglądarkach chodzą bez problemu.

Sprawdziłem aktualizacje, zrestartowałem kompa, odpaliłem FF bez dodatków, wyczyściłem ciasteczka, ustawienia witryn itd i nic, nadal nie działa. Macie jakieś pomysły jak sprawdzić czemu akurat te strony się nie odpalają i co je blokuje?

#komputery #internet #firefox
  • 28
@Odczuwam_Dysonans: A teraz ciekawostka - przypomniało mi się, że do zakładek i haseł to dwa pliki wystarczy przegrać a uBlock można zbackupować.

Odinstalowałem więc całego FF, skasowałem wszystkie pliki z Appdata, zainstalowałem ponownie... i nadal nie działa!
Wyłączenie Kasperskiego nic nie znienia.

WTF?!
@mailtalk: No, ale pomogło? Jaki błąd konkretnie, jakiś komunikat się wyświetla?

Może to antywirus coś blokuje, a może wbudowane w przeglądarkę ochrona przed śledzenie (ikona tarczy w pasku adresu) lub ustawienie. Najlepiej założyć nowy profil i sprawdzić, czy tam będzie ok lub uruchom przeglądarkę w trybie awaryjnym.
@mailtalk: A wybacz, jak dodawałem komentarz to nie było Twojego, na styk się minęliśmy. Ale czy jest jakiś komunikat, czy tylko tak jakby internetu nie było nie wyświetla stron i czy tylko tych wymienionych czy wszystkich?
@moooka: No problemo :) Nie wyświetlało stron tak jakby internetu nie było. Te trzy podałem jako przykład ale niektórych innych też nie. Nie chciałem marnować czasu na wyszukiwanie co się odpala co nie ale jeszcze jedna zagraniczna się nie otwierała. (W sumie face insta i whatts łączy jeden właściciel więc się nawet przez chwilę zastanawiałem czy to nie ma jakiegoś związku ale jednak na Brave i Edge działały) Wszystkie polskie główne
@Odczuwam_Dysonans: @moooka: Update 3 - Jednak to nie jest kwestia tego IPv6 - za szybko wszystko chciałem zrobić i nie zwróciłem uwagi na antywir.

To jednak on blokuje te witryny, niezależnie od ustawień FF jak jest włączony to nie chodzą a jak jest wyłączony to chodzą. Ciekawe, że tylko na FF a na pozostałych nie... Dodatek Kasperskiego na przeglądarki jest wyłączony.

Szukam więc dalej :(
@Odczuwam_Dysonans: Właśnie też przeszukuje to forum ale to nie to. Jako ciekawostkę napiszę, że jak "Wstrzymam ochronę" to strony nie działają a jak wyłączę Kasp zupełnie to działają.

Najpierw przeinstaluje go i dam znać
@Odczuwam_Dysonans: Za 5 minut dam znać czy reinstalacja zadziałała ale to nie jest chyba ten problem, który linkujesz. Kiedyś się z tym spotkałem ale teraz FF nie dawał żadnej informacji czy o cert. tylko jakby internetu nie było