Wpis z mikrobloga

#150perfum #perfumy 15/150

Calvin Klein Crave (2002)
Wiecie jak pachnie rozgwiazda? Jeśli nie to polecam zapoznać się z niestety już ciężko dostępnym (boże, jak dobrze, że mam zapasową, nieużywaną flaszke!) zapachem od najsłynniejszego producenta gaci w historii.

Fanem perfum Calvin Kleina nigdy nie byłem, oprócz Obesession i Crave to w sumie żaden mi się nie podoba. Z tymi obecnymi zapachami Ck to już w ogóle tragedia, bliżej im do La Rive niż dobrego poziomu. Crave był bardzo popularny gdy wchodził na rynek, z tego co czytałem nawet w Polsce dało sie go często wyczuć na ulicy. Dobre parametry, bardzo przyjemny, morski zapach, nie wiem jak ta rozgwiazda pachnie, ale używając Crave można faktycznie poczuć klimat z raf koralowych. Świeże cytrusy i bazylia robią tu dobrą robotę bo perfumy te fajnie orzeźwiają i idealne na mocne upały. Parametry też są dobre co jest raczej rzadkością i w perfumach Calvina i w lekkich zapachach na lato. Najgorszy w tym wszystkim jest flakon, bardzo nieporęczny z fatalnym atomizerem, żałosny po prostu. Wielka szkoda, że Crave jest już wycofany z produkcji bo nie zestarzał się ani trochę i spokojnie mógłby być używany.

typ:fresh-citrusy
zapach:8,0/10
trwałość: 6,0/10
projekcja: 7,5/10 (używam tylko w najgorętrze dni w roku i zawsze działa, większość perfum znika a Calvin daje rade)
cena:300-500 zł za 75 ml
podobne: Tom Ford Costa Azzurra

https://www.parfumo.net/Perfumes/Calvin_Klein/Crave
https://www.fragrantica.com/perfume/Calvin-Klein/Crave-273.html
drlove - #150perfum #perfumy 15/150


Calvin Klein Crave (2002)
Wiecie jak pachni...

źródło: comment_k1V1lz5158tw5cGQGhVBEuX9aOuQwtEK.jpg

Pobierz
  • 62
@benetti: niestety nie znam nature
@koleszka2000: shock to dobry wybór dla osób Under 18 wg mnie, taki chłopięcy, syntetyczny, słodki i ciepły, czyli nie dla mnie. Zapach jakich wiele, ale nie jest zły bo może się podobać. London zdecydowanie lepszy ale słabe parametry go u mnie dyskwalifikują niestety.
@dr_love: O #!$%@? moje ukochane perfumy. Używałem mniej więcej w 2005-2007 roku. Uwielbiałem je. Potem zniknęły i przerzuciłem się na pare lat na Le Male, a teraz YSL la nuit de l’homme. Gdybym mógł wrócic do crave...
@Wybroczyna: możesz, musisz mieć tylko pare stówek. Mi sie udało 75 ml kupić na licytacji za kilka funtów, a 40 ml na kup teraz na allegro za jakieś 50 zł (sprzedający nie był swiadomy tego co wystawia)
@dr_love: kurła kombinować mi się nie chce xD nie jest to kwestia życia lub śmierci ale zerknę, dzięki ;) opakowanie budziło duże zainteresowanie bo było plastikowe. Ech jeszcze wtedy kupowałem l’eau par kenzo bo się w miarę trzymał, później się zepsuł. Tez świetny zapach.
@dr_love Hmm słabe parametry? Co masz dokładnie na myśli? Może zależy od serii, mam dosyć stary flakon i nie narzekam, projekcja mogłaby by większą ale dosyć długo daje znać o sobie, oczywiście jak na wodę toaletową, mam świadomość że są lepsze wody ale kosztuje śmiesznie mało więc jest spoko moim zdaniem. Jeszcze ciekawy zapach od Burberry w mojej opinii to Touch, bo nowe premiery to jakieś nieporozumienie, w ogóle mam wrażenie, że
@koleszka2000: słabe, tj. 4-6h max, po godzinie czy dwóch ledwo wyczuwalne, a zapachu nie czuje prawie w ogóle choćbym strzelił 10 shotów. Być może starsze wersje są lepsze pod tym względem. Nowy Beckham nic mi nie mówi, musiałbyś pokazać foto bo ja raczej unikam takich zapachów.