Wpis z mikrobloga

@DmowhoTheKing: znacie takie chaslo jak brak defragmentacji w linuxie, to nie Windows gdzie paczki plików są poszatkowane, co z tego że masz 1GB wolnego jak największą wolna przestrzeń to 5MB razy 200
znacie takie chaslo jak brak defragmentacji w linuxie, to nie Windows gdzie paczki plików są poszatkowane, co z tego że masz 1GB wolnego jak największą wolna przestrzeń to 5MB razy 200


@jajak: O panie, ale żeś się ignorancją wykazał xD Brawo


nie mam pojęcia jak oni to wymyślili, że dla zainstalowania kilka MB trzeba mieć kilkaset wolnego, pewnie mają niby jakiś bufor "bezpieczeństwa", ale przecież I tak mogę tą przestrzeń zapchać
@Nerlo: gurwa... to wy jakoś odwrotnie robicie. Kupujecie telefony do robienia zdjęć i trzymania ich wszystkich na nim z pamięcią 64gb? Może jeszcze bez karty pamięci?

Myślałem, że nie tylko ja określam najpierw wymagania i zastosowania sprzętu który chce kupić i dopiero wtedy szukam sprzętu spełniającego te wymagania.

Dam sobie rękę uciąć, że gdybyś nie robił zdjęć i filmów telefonem, to kupiłbyś telefon ze 256 gb pamięci. Co ty na to?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Marek1991: Co ma pamięć telefonu do tego że android nie umie się nią posługiwać? xD
Że wspomnę chociażby o tym, że pobrane pliki z chrome zawsze trafia do telefonu, zamiast na kartę pamięci. Aplikacje w androidzie chyba <6 też zawsze będą częściowo w telefonie, a sam system to nie wiem na co #!$%@? te gigabajty, bo rośnie sam bez większego powodu
@DmowhoTheKing: ja i moja winda 10 na 32 gb sd xD przed każda #!$%@? aktualizacja. Już mam nawet taki patent ze jak wyskakuje #!$%@? okno ze nie można zainstalować aktualizacja to czekam na kolejny relase czyszczę dysk i instaluje na nowo xD co ciekawe mam tam tylko i wyłącznie system i allplayera xD
gurwa... to wy jakoś odwrotnie robicie. Kupujecie telefony do robienia zdjęć i trzymania ich wszystkich na nim z pamięcią 64gb? Może jeszcze bez karty pamięci?


@Marek1991: Po co Ci zatem te 64gb skoro i tak karty SD używasz? xD Poza tym 64gb - dostępne dla użytkownika 54. 10GB na soft i appki startowe, rozumiesz? xD To jest chore, że obecnie jakiś zasrany komunikator waży 500mb na telefonie, zerowa optymalizacja.
Myślałem, że nie tylko ja określam najpierw wymagania i zastosowania sprzętu który chce kupić i dopiero wtedy szukam sprzętu spełniającego te wymagania.

@Marek1991: Większość osób tak robi, tylko w trakcie tego określania zwykle okazuje się, że budżet wymaga kompromisu, a dopiero po czasie okazuje się, że kompromisy, które podjęliśmy nie koniecznie były zgodne z naszymi rzeczywistymi potrzebami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@XpedobearX: Nie każdy telefon ma slot na kartę, dlatego warto się zastanowić ile pamięci potrzebujemy. Ja np. nigdy bym nie kupił telefonu bez slotu na kartę i mającego 64gb albo mniej pamięci. 128 lub 256 i wtedy nie mam problemów z pamięcią. Z drugiej strony nie pobieram 100 aplikacji, gier w ogóle nie mam, 4K nie nagrywam, więc 128gb jest w zupełności wystarczające.
@Ranger: kurła gdyby każdy tam myślał jak ty to nie robiliby dysków po 1 TB i więcej.... Pamieć jest tania bardzo, więc nie trzeba czasu tracić na optymalizacje. W javie szybko się pisze apki
@XpedobearX: Nie każdy telefon ma slot na kartę, dlatego warto się zastanowić ile pamięci potrzebujemy. Ja np. nigdy bym nie kupił telefonu bez slotu na kartę i mającego 64gb albo mniej pamięci. 128 lub 256 i wtedy nie mam problemów z pamięcią. Z drugiej strony nie pobieram 100 aplikacji, gier w ogóle nie mam, 4K nie nagrywam, więc 128gb jest w zupełności wystarczające.


@Marek1991: Ja nawet nie potrafie 64gb w